You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2010, 2008.
Results: Legion Masters Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SGEC
Coached by: Carolyn Harrison
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- B Final: placed 2nd
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
SGEC
Ron Sweden (stroke), Stewart Hobbs, Brett Wright, Mike Harrison, John de Pont, Chris Fotherby, Tony Corkery, Ian Parkes + Grant Pedersen (cox)
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 6th
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd
Crew
#2
SGEC
Marie Devoy (stroke), Sue Wright, Trish Fenton, Ann Tucker, Margret Sweden, Liz MacFarlan, Judy Shadbolt, Yvonne Kasper + Fiona Crummey (cox)
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- B Final: placed 5th
Crew
#2
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- C Final: placed 2nd
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd
Crew
#2
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- C Final: scratched
Crew
#3
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- C Final: placed 4th
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: result (DSQ)
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 5th
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- B Final: placed 7th
Crew
#2
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- B Final: placed 4th
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 3rd
Crew
#2
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 4th
Crew
#3
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 8th
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- B Final: placed 5th
Crew
#2
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- D Final: placed 2nd
Crew
#3
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- D Final: placed 3rd
Crew
#4
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- D Final: placed 5th
Crew
#5
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- E Final: placed 3rd
Crew
#6
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- E Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 7th
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 1st (NTT)
Crew
#1
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- C Final: placed 4th
Crew
#2
SGEC
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- C Final: placed 6th
Crew
#1
SGEC
Raechel Cummins (stroke), Marie Devoy, Alison Stafford-Bush, Sue Wright, Ann Tucker, Trish Fenton, Carolyn Harrison, Fiona Crummey + Adie Pedersen (cox)
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 2nd
Crew
#1
SGEC
Clark Abel (stroke), Tony Gallagher, Ron Sweden, Stewart Hobbs, Brett Wright, Mike Harrison, Chris Fotherby, John de Pont + Grant Pedersen (cox)
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- A Final: placed 6th
Social