You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2008.
Results: Legion Masters Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#5
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CRO*
CRO*
Otago |
Crew
#1
CRO*
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#5
UNWC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WGTC
WGTC
Auckland |
Crew
#1
WGTC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
|
Division 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Richard Bell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#7
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#4
HORC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#5
HORC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Tonia Williams (stroke), Rebecca Caroe, Bronwyn McGill, Carol Neill, Robin Harrington, Robynne Squire, Ronel Cloete, Karen Bryant + Caitlin Doddrell (cox)
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Trish Fenton (stroke), Sue Wright, Adie Pedersen, Marie Devoy, Liz MacFarlan, Ann Tucker, Alison McLeod, Diane Brew + Yvonne Kasper (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Phillipa Argue (stroke), Tracey Gardiner, Debbie Pahina, Fiona Harris, Francee Piltcher, Sally Saunders, Mary Brice, Kimberley Sutherland + Olivia Bixley (cox)
Coached by: P Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: All
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#2
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
CAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#3
WKOC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#2
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#5
CAM*
Composite crew. Coached by: Roger Watts
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
||||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#2
WREC
|
Division 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#4
WKOC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#5
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#5
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
WESC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Darryn van der Sandt (stroke), Michael Smyth, Emma Gatman, Marie Vermes + Nierensche Perese-Kuil (cox)
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Marion Ackers (stroke), Kevin O'Hagan, Janarie Jongkees, Jacqueline Taylor + Jan McPhail-Miller (cox)
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Tim Hurring (stroke), Nathan Twaddle, Murdoch Dryden, Neil Watson, Sam Irvine, Andrew Lawson, Gary Stewart, Barry Swarbrick + George Grove (cox)
Coached by: Michael Smyth
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Kate Sullivan (stroke), Corinne Monkley, Helen Garland, Paula Brown, Laura Bradbury, Leisha Currie, Pip Crawshaw, Bronwyn Thompson + Loveday Yeoman (cox)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Adele Gordon (stroke), Beverly O'Loughlin, Nicky Knowles, Laura James, Rose McKinnon, Jeannette Lomas, Gier Jong, Kris Jochimsen + Gregor Sedlmeier (cox)
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Anna Sissons (stroke), Caroline Robertson, Kyra Jones, Shannon Hennig, Mary Brice, Francee Piltcher, Tracey Gardiner, Phillipa Argue + Dale Gyton (cox)
Coached by: P Rowbotham
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
+ Caitlin Doddrell (cox)
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Steve Brine
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#1
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWG*
AWG*
Whanganui |
Crew
#1
AWG*
Composite crew.
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: No One Person
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#4
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#5
SGEC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
Coached by: Spencer Nichols
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Coached by: Pete Yeoman
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#4
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
ROT*
ROT*
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROT*
Composite crew. Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#4
HORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
|
|||
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
NSHC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#2
WES*
Composite crew.
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
Division 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#5
CAM*
Composite crew. Coached by: Roger Watts
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#7
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
Division 6 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSH*
NSH*
Auckland |
Crew
#1
NSH*
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#4
PETC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Gary Townshend
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#2
PETC
Coached by: Caroline Robertson
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#3
PETC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WREC
WREC
Auckland |
Crew
#1
WREC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: David Tucker
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Coached by: P Rowbotham
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#4
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Scott Connew
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Don Strachan
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Michael Smyth
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
AKLC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HOR*
HOR*
Wellington |
Crew
#2
HOR*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Tonia Williams (stroke), Rebecca Caroe, Natalie Wilson, Carol Neill, Emilie Nebulot, Robynne Squire, Natalee Taylor, Nicole Bitossi + Karen Bryant (cox)
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Kate Sullivan (stroke), Corinne Monkley, Helen Garland, Paula Brown, Laura Bradbury, Leisha Currie, Pip Crawshaw, Bronwyn Thompson + Loveday Yeoman (cox)
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
Anna Sissons (stroke), Caroline Robertson, Shannon Hennig, Kyra Jones, Tracey Gardiner, Phillipa Argue, Astrid Nunns, Pippa Jones + Dale Gyton (cox)
Coached by: P Rowbotham
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Social