Sunday, 9th April 2017

Alpha Time Event   Division Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
Gender
Class School
Masters class
Boat and and
Seats
A 09:00 1M M Mst E-H 2- Race: 1 WESC1 AKLC1 CLIC1 AWGC3 BPCC2
B 09:03 Race: 2 CAMC1 WHAC1 WREC1 AWGC1 WELC1 WESC2 AWGC2
C 09:06 1W W Mst E-H 2- Race: 1 SGEC1 BPCC1 SGEC2 SGEC3
D 09:16 2M M Mst A-D 2X Race: 1 WELC1 HAMC1 WESC1
E 09:19 Race: 2 WKOC4 WREC1 WKOC3 HAMC2 MERC1
F 09:22     Race: 3 AKLC3 CAM*6 WHAC1 WKOC2 SGEC1 PETC1
G 09:25     Race: 4 CAMC5 EBSC1 HAMC3 UNWC1 WESC2 CAMC4 AKLC1
H 09:28     Race: 5 AKLC2 HKIC1 ROT*1 TAWC1 CAMC2 PETC2
I 09:31 2W W Mst A-D 2X Race: 1 AKLC5 NSHC1 AKLC4 WESC6 MERC2 WREC2 SGE*1
J 09:34 Race: 2 AWGC1 TAWC2 AKLC6 CAMC3 WESC3 WTMC1
K 09:37     Race: 3 CAMC6 TPO*1 WKO*1 AKLC7 ROTC2 WESC5 WELC2
L 09:40     Race: 4 NSHC2 CAMC1 MERC3 NSHC3 NSHC4
M 09:50 3M M Mst E-H 1X Race: 1 EBSC1 WELC1 BPCC1 MERC1 ROTC4 TAWC1 HORC1
N 09:53 Race: 2 TAWC2 SGEC1 AKLC1 WKOC4 HORC2
O 09:56     Race: 3 MERC2 BPCC5 WHAC2 WHAC1
P 09:59     Race: 4 BPCC2 SGEC5 PETC1
Q 10:02     Race: 5 AKLC2 AWGC1 CAMC2 BPCC4
R 10:05     Race: 6 AWGC2 CAMC1 ITRA1 WKOC2 ROTC1 WKOC3 ROTC2
S 10:08 3W W Mst E-H 1X Race: 1 SGEC3 MERC4 BPCC3 WESC3 SGEC4
T 10:11 Race: 2 WESC4 WESC1 SGEC2 WESC2 WKOC1
U 10:21 4M M Mst E-H 4- Race: 1 WESC2 WESC1 SGEC1 AKLC1 CAMC1
V 10:24 Race: 2 AWGC1 SGEC4 WELC1 AWGC2 BPCC1
W 10:27 4W W Mst E-H 4- Race: 1 WKOC1 SGEC3
X 10:37 5M M Mst A-D 4+ Race: 1 AKLC2 HOR*1 AKL*3 WREC1
Y 10:40 Race: 2 TAWC1 WESC1 CLIC1 PET*1
Z 10:43 5W W Mst A-D 4+ Race: 1 WELC1 HAMC1 WELC2 WREC2
A 10:46 Race: 2 AWG*1 PETC2 CAMC1 HAMC2 AKLC1
B 10:56 6M M Mst E-H 8+ Race: 1 PETC1 CAMC1 WKO*1 AWGC1 WES*1 SGEC2
C 10:59 6W W Mst E-H 8+ Race: 1 SGEC1
D 11:09 7M M Mst A-D 4X- Race: 1 AKL*4 WKOC2 CAMC1 HKIC2 NSHC3 HOR*1
E 11:12 Race: 2 CAMC3 HAMC1 WHAC1 AKLC1 AKLC2 MERC1
F 11:15 7W W Mst A-D 4X- Race: 1 WELC2 NSHC1 WESC1 AKLC3 WELC1 MERC2
G 11:18 Race: 2 HKIC1 AKL*1 ROTC1 CAMC2 WKO*1 NSHC2
H 11:21     Race: 3 TAWC1 SGEC1 SGEC2 SGEC3 WREC1 WTMC1
I 11:31 9M M Mst E-H 2X Race: 1 WKOC3 BPCC1 WHAC1 AKLC1 WESC2 CLIC1 NSH*1
J 11:34 Race: 2 TAWC1 SGEC7 BPCC2 AKLC2 CAMC2
K 11:37     Race: 3 SGEC2 SGEC1 MERC1 PETC1
L 11:40     Race: 4 AWGC2 CAMC1 UNWC1 AWGC1 BPCC3 AKLC3 BPCC4
M 11:43 9W W Mst E-H 2X Race: 1 WESC5 WTMC1 BPCC7 BPCC5 WKOC2
N 11:46 Race: 2 ROTC2 SGEC4 SGEC3
O 11:49     Race: 3 WESC3 TAWC2 WKO*1 SGEC5 AKLC4 WESC4 BPCC6
P 11:54 10X Mx Mst A-H 4+ Race: 1 CAMC1
Q 11:59 11M M Mst A-D 8+ Race: 1 CAMC1 AKLC2 WELC1 AKLC1 WESC1
R 12:02 11W W Mst A-D 8+ Race: 1 NSHC1 PETC1 HAMC1 AKL*1 SGEC2
S 12:07 13M M Mst E-H 4X- Race: 1 WELC1 PETC1 HOR*1 MERC1 TAWC1 ROT*1 AWG*1
T 12:10 Race: 2 WESC1 BPCC2 CAMC1 SGEC2 WKOC2 SGEC1 BPCC1
U 12:13 13W W Mst E-H 4X- Race: 1 BPCC3 WKOC3 WTMC1
V 12:16 Race: 2 AKLC1 SGEC4 WES*3 WKO*1 SGEC3
W 12:21 14M M Mst A-D 4- Race: 1 WELC1 CLIC1 WESC2 HAMC3
X 12:24 Race: 2 AKLC1 HKIC1 SGEC1 PETC2 CAMC1 NSHC1
Y 12:27     Race: 3 PET*3
Z 12:30 14W W Mst A-D 4- Race: 1 WELC2 HAMC2 WESC1 HAMC1
A 12:33 Race: 2 WELC3 WREC1 HKIC2
B 12:38 15M M Mst A-D 1X Race: 1 WKOC2 WESC4 HORC1 NSHC1 WESC3
C 12:41 Race: 2 CAMC1 AKLC1 WHAC1 CAMC5 WHAC2 MERC2 CLIC1
D 12:44     Race: 3 TGAC1 WKOC4 WTMC1 UNWC1
E 12:47     Race: 4 ROTC1 UNWC2 AKLC2
F 12:50 15W W Mst A-D 1X Race: 1 BPCC1 CAMC6 UNWC3 WKOC3 ROTC2
G 12:53 Race: 2 AWGC1 WELC1 CAMC3 WESC1 CAMC4 WESC2 CAMC2
H 12:56     Race: 3 WKOC1 TAWC1
I 13:01 16 Mx Crp 8+ Race: 1 HKIC1
J 13:06 17M M Mst A-D 2- Race: 1 CAMC1 HAMC3 WESC2 WELC1 WHAC1 HAMC4 CLIC2
K 13:09 Race: 2 WKOC1 NSHC2 WESC1
L 13:12     Race: 3 NSHC1 CLIC1 AKLC2
M 13:15 17W W Mst A-D 2- Race: 1 WESC3 WELC2 HAMC1 WELC3
N 13:18 Race: 2 AWGC1 SGEC1 NSHC3 HAMC2 CAMC2
O 13:23 18X Mx Mst 2X Race: 1 MERC3 WESC1 WESC3 WREC1 AKLC2 WKOC1
P 13:26 Race: 2 CAMC2 WREC2
Q 13:29     Race: 3 AWG*1 BPCC1 MERC2
R 13:32     Race: 4 CAMC5 PETC2 WKO*3 CAMC4 NELC1 WTMC1
S 13:35     Race: 5 WKOC4 MERC1 AKL*9 CAMC1 UNWC1 TAWC3 CAMC3
T 13:38     Race: 6 CAMC6 CAMC8 AKLC5 AKLC6 BPCC2 AKLC7 SGEC1
U 13:41     Race: 7 SGEC5 SGEC4 BPCC3 PETC1 NSHC2
V 13:44     Race: 8 BPCC4 CAMC7 BPCC5 SGEC3 SGEC2
W 13:47     Race: 9 WELC1 TAWC2 WESC2 ROTC1 WKOC2 BPCC6 AKLC8
X 13:52 19M M Mst E-H 4+ Race: 1 AWGC2 AWGC1 WKOC1
Y 13:55 Race: 2 WESC1 PET*1 WELC1
Z 14:00 19W W Mst E-H 4+ Race: 1 SGEC1 SGEC2
A 14:05 21X Mx Mst 4X- Race: 1 WREC1 WESC2 CAM*3 WESC4 MERC2 CAMC1
B 14:08 Race: 2 CAMC2 UNW*1 AWGC1 ROT*1 TGAC1 WKO*2
C 14:11     Race: 3 AKLC2 WESC5 BPCC1 AKLC1 MERC1 SGEC1 TAWC1
D 14:14     Race: 4 WESC1 BPCC3 WESC3 BPCC2 WKO*1
E 14:19 22X Mx Mst 8+ Race: 1 AKLC2 AKL*1 NSHC1 HKIC1 NSHC2 CAMC1
F 14:22 Race: 2 SGEC2 WREC1 TAWC1 WKOC1 SGEC1
G 14:27 23W W Mst 8+ Race: 1 PETC1 HAMC1
H 14:30 23M M Mst 8+ Race: 1 WELC1 WESC1 AKL*2 HOR*1 SGE*1 AWGC1 AKL*1
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.