Social

T FB

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2008.

Results: Masters Regatta

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

A Final
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Dylan Swain
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #1 STAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Jennifer Zaslona
  • Click to expand crew ⇨
A Final
MER* strip MER*
MER*
Auckland
Crew #1 MER*
Donnelle Hamilton (stroke) (MERC), Kate Rushworth (MERC), Teyla Hudson (MERC), Donna Richmond (MERC) + Debbie Blake (cox) (COMC)
Composite crew.  Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Nina Brown & Laurie Counsell
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #2 WELC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Nina Brown & Laurie Counsell
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
CLIC strip CLIC
CLIC
Whanganui
Crew #1 CLIC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #2 AWGC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #1 SGEC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Fiona Crummey
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #2 WESC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
ROTC strip ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Crew #1 ROTC
Masters grade: H (70+, 70-74)
  • Click to expand crew ⇨
A Final
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #1 SGEC
Masters grade: G (65+, 65-69)
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
WRE* strip WRE*
WRE*
Auckland
Crew #1 WRE*
Tim Pearce (stroke) (WESC), Stewart Widger (WREC)
Composite crew.  Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Chris Williams
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #3 CAMC
Masters grade: A (27+, 27-35)
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #2 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Steve Brine
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #2 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
AWG* strip AWG*
AWG*
Whanganui
Crew #1 AWG*
Martin Bridger (stroke) (UNWC), James Kilminster (AWGC)
Composite crew.  Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #2 WHAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Steve Brine
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #2 STAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Jennifer Zaslona
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #1 STAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Jennifer Zaslona
  • Click to expand crew ⇨
Division 4
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #1 MERC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #1 TGAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Matthew Joyce
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #2 TGAC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Matthew Joyce
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #3 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
HAMC strip HAMC
HAMC
Waikato
Crew #1 HAMC
Masters grade: A (27+, 27-35)
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: A (27+, 27-35)
Coached by: Nina Brown
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #3 MERC
Masters grade: A (27+, 27-35)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: A (27+, 27-35)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #1 STAC
Masters grade: A (27+, 27-35)
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #3 WESC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Martha Delong
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #1 TGAC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Matthew Joyce
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #2 STAC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #2 PETC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #4 NSHC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Martha Delong
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #3 CAMC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #2 MERC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
Division 4
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #2 NSHC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #2 CAMC
Jane Evans (stroke), Jo Mackie
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #2 WESC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
ROTC strip ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Crew #1 ROTC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #3 NSHC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Martha Delong
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #4 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
Division 5
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
EBSC strip EBSC
EBSC
Auckland
Crew #1 EBSC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #1 MERC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
TPOC strip TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Crew #1 TPOC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Hugh Monro
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #4 WKOC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #3 HORC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #1 MERC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #2 HORC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #2 HWBC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
ROTC strip ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Crew #2 ROTC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Sharon Morrell
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #2 AWGC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #2 SGEC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #1 SGEC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
Division 4
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Steve Brine
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #3 WKOC
Masters grade: G (65+, 65-69)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #2 BPCC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #2 PETC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
Division 5
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #3 AWGC
Masters grade: H (70+, 70-74)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #4 HORC
Masters grade: H (70+, 70-74)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #2 WKOC
Masters grade: H (70+, 70-74)
  • Click to expand crew ⇨
A Final
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #1 MERC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
TAWC strip TAWC
TAWC
Waikato
Crew #1 TAWC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Shane Swinerd
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: G (65+, 65-69)
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #2 WESC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
WES* strip WES*
WES*
Auckland
Crew #3 WES*
Tim Russell (stroke) (WESC), Harry Waalkens (WESC), Richard Hughes (AKLC), Chris Brake (NSHC)
Composite crew.  Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Masters grade: H (70+, 70-74)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
ROT* strip ROT*
ROT*
Bay of Plenty
Crew #1 ROT*
Bryan Walford (stroke) (ROTC), Gordon Meyer (ROTC), Steven Odinot (NELC), Keith Fraser (ROTC)
Composite crew.  Masters grade: H (70+, 70-74)
  • Click to expand crew ⇨
A Final
AKL* strip AKL*
AKL*
Auckland
Crew #1 AKL*
Gary Stewart (stroke) (AKLC), Michael Arms (AKGC), Murdoch Dryden (AKLC), John McDermott (AKLC) + Caspar Hammond (cox) (AKLC)
Composite crew.  Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #1 TGAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Matthew Joyce
  • Click to expand crew ⇨
A Final
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Martha Delong
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: A (27+, 27-35)
Coached by: Nina Brown
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #1 STAC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
A Final
AKL* strip AKL*
AKL*
Auckland
Crew #1 AKL*
Bryan Beardshaw (stroke) (AKLC), Paul Dougherty (AKLC), Matt Jones (EBSC), Robert Young (AKLC), Richard Hughes (AKLC), David Mills (AKLC), Allan Botica (AKLC), Greg Reid (EBSC) + Hannah Kerrigan (cox) (AKLC)
Composite crew.  Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
PET* strip PET*
PET*
Wellington
Crew #1 PET*
Gus Berghan (stroke) (CLIC), Kerry Dombroski (CLIC), Chris Thorsen (WKOC), Dave Hanley (HORC), John Cook (SGEC), Ian Boserio (PETC), Nick Hanna (BPCC), Alan McLean (BPCC) + Brooke Houston (cox) (CAMC)
Composite crew.  Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
WES* strip WES*
WES*
Auckland
Crew #1 WES*
Chris Brake (stroke) (NSHC), Tim Russell (WESC), Gordon Williams (NSHC), Conor Brownlow (WESC), Keith Montgomery (WESC), John Seton (WESC), David Milne (WESC), Harry Waalkens (WESC) + Alasdair McGeachie (cox) (WESC)
Composite crew.  Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
WEL* strip WEL*
WEL*
Wellington
Crew #1 WEL*
Allan Mills (stroke) (WELC), Huw Mitchell (WELC), Jason King (WELC), Guy Aitcheson (PETC), Paul Daley (WELC), John Verstappen (WELC), Richard May (WELC), Andrew Wild (WELC) + Ella Greenslade (cox) (WELC)
Composite crew.  Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #1 SGEC
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #2 CAMC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Steve Brine
  • Click to expand crew ⇨
AWG* strip AWG*
AWG*
Whanganui
Crew #1 AWG*
Martin Bridger (stroke) (UNWC), Colin Wright (AWGC), James Kilminster (AWGC), Murray Stewart (AWGC)
Composite crew.  Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Nina Brown & Laurie Counsell
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #1 MERC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #2 WESC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #2 MERC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #3 NSHC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #2 PETC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
ROT* strip ROT*
ROT*
Bay of Plenty
Crew #1 ROT*
Barbara Neale (stroke) (ROTC), Sharon Morrell (ROTC), Anna DeLong (NSHC), Dineen Grantham (TPOC)
Composite crew.  Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #1 STAC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #2 NSHC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #2 HWBC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #2 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
STAC strip STAC
STAC
Wellington
Crew #1 STAC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Jennifer Zaslona
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #2 HORC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Steve Brine
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #3 PETC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #2 PETC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #2 WESC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
ROT* strip ROT*
ROT*
Bay of Plenty
Crew #1 ROT*
Anthony Spijkerman (stroke) (ROTC), Steven Odinot (NELC)
Composite crew.  Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #4 BPCC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
TPOC strip TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Crew #1 TPOC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Hugh Monro
  • Click to expand crew ⇨
Division 4
CLIC strip CLIC
CLIC
Whanganui
Crew #1 CLIC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #2 AWGC
Masters grade: H (70+, 70-74)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #2 WKOC
Masters grade: H (70+, 70-74)
  • Click to expand crew ⇨
ROTC strip ROTC
ROTC
Bay of Plenty
Crew #2 ROTC
Masters grade: H (70+, 70-74)
  • Click to expand crew ⇨
Division 5
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #3 BPCC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #2 BPCC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #3 AKLC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #1 MERC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #1 SGEC
Masters grade: G (65+, 65-69)
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: G (65+, 65-69)
  • Click to expand crew ⇨
A Final
AKL* strip AKL*
AKL*
Auckland
Crew #1 AKL*
Gary Stewart (stroke) (AKLC), John McDermott (AKLC), Murdoch Dryden (AKLC), Michael Arms (AKGC), Neil Watson (AKLC), Clark Abel (AKLC), Sam Irvine (AKLC), Barry Swarbrick (AKLC) + Caspar Hammond (cox) (AKLC)
Composite crew.  Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
A Final
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
AKL* strip AKL*
AKL*
Auckland
Crew #1 AKL*
Jude Ellis (stroke) (EBSC), Nicola Mills (EBSC), Kathryn Biddiss (EBSC), Adele Gordon (AKLC), Margot Chandler (AKLC), Sally Kerrigan (AKLC), Kris Jochimsen (AKLC), Gier Jong (AKLC) + Hannah Kerrigan (cox) (AKLC)
Composite crew.  Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Nina Brown & Laurie Counsell
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
HOR* strip HOR*
HOR*
Wellington
Crew #2 HOR*
Andrew Bealing (stroke) (HORC), Kevin Horan (HORC), Alan Cleaver (MERC), Bill Cargill (HORC)
Composite crew.  Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
EBS* strip EBS*
EBS*
Auckland
Crew #1 EBS*
Greg Reid (stroke) (EBSC), Bruce Walker (AKLC), Matt Jones (EBSC), Stewart Hobbs (SGEC)
Composite crew.  Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
AWG* strip AWG*
AWG*
Whanganui
Crew #2 AWG*
James Kilminster (stroke) (AWGC), Trevor Rush (AWGC), Colin Wright (AWGC), Martin Bridger (UNWC)
Composite crew.  Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
HOR* strip HOR*
HOR*
Wellington
Crew #1 HOR*
James Watson (stroke) (HORC), Bruce Tate (HORC), Gus Berghan (CLIC), Kerry Dombroski (CLIC)
Composite crew.  Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
WES* strip WES*
WES*
Auckland
Crew #2 WES*
Tim Russell (stroke) (WESC), Harry Waalkens (WESC), Richard Hughes (AKLC), Chris Brake (NSHC)
Composite crew.  Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #1 BPCC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Masters grade: H (70+, 70-74)
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
WKO* strip WKO*
WKO*
Waikato
Crew #2 WKO*
Chris Thorsen (stroke) (WKOC), Lee Spear (WKOC), Hugh Monro (TPOC), Martin Sangster (TPOC)
Composite crew.  Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #1 SGEC
Masters grade: F (60+, 60-64)
  • Click to expand crew ⇨
ROT* strip ROT*
ROT*
Bay of Plenty
Crew #1 ROT*
Bryan Walford (stroke) (ROTC), Steven Odinot (NELC), Gordon Meyer (ROTC), Keith Fraser (ROTC)
Composite crew.  Masters grade: H (70+, 70-74)
  • Click to expand crew ⇨
BPCC strip BPCC
BPCC
Bay of Plenty
Crew #2 BPCC
Masters grade: G (65+, 65-69)
Coached by: Nick Hanna
  • Click to expand crew ⇨
A Final
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #1 NSHC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #1 SGEC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Fiona Crummey
  • Click to expand crew ⇨
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #2 SGEC
Masters grade: G (65+, 65-69)
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Nina Brown & Laurie Counsell
  • Click to expand crew ⇨
TPOC strip TPOC
TPOC
Bay of Plenty
Crew #1 TPOC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Hugh Monro
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #2 WESC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #3 WESC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: F (60+, 60-64)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Steve Brine
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #2 AKLC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #1 TGAC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Matthew Joyce
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #2 WESC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #4 CAMC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Dick Joyce
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #2 WELC
Masters grade: B (36+, 36-42)
Coached by: Nina Brown
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: B (36+, 36-42)
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
WREC strip WREC
WREC
Auckland
Crew #1 WREC
Masters grade: A (27+, 27-35)
Coached by: Chris Williams
  • Click to expand crew ⇨
WKOC strip WKOC
WKOC
Waikato
Crew #1 WKOC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #5 CAMC
Masters grade: A (27+, 27-35)
Coached by: Dylan Swain
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #3 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #2 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
UNWC strip UNWC
UNWC
Whanganui
Crew #1 UNWC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
AWGC strip AWGC
AWGC
Whanganui
Crew #1 AWGC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Grader Howells
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #1 PETC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
Division 1
HORC strip HORC
HORC
Wellington
Crew #1 HORC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Andrew Bealing
  • Click to expand crew ⇨
WHAC strip WHAC
WHAC
Bay of Plenty
Crew #1 WHAC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Steve Brine
  • Click to expand crew ⇨
MERC strip MERC
MERC
Auckland
Crew #1 MERC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
TGAC strip TGAC
TGAC
Bay of Plenty
Crew #1 TGAC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Matthew Joyce
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #3 CAMC
Masters grade: C (43+, 43-49)
  • Click to expand crew ⇨
Division 2
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #1 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
EBSC strip EBSC
EBSC
Auckland
Crew #1 EBSC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
CAMC strip CAMC
CAMC
Waikato
Crew #2 CAMC
Masters grade: D (50+, 50-54)
  • Click to expand crew ⇨
WELC strip WELC
WELC
Wellington
Crew #1 WELC
Masters grade: C (43+, 43-49)
Coached by: Nina Brown
  • Click to expand crew ⇨
PETC strip PETC
PETC
Wellington
Crew #2 PETC
Masters grade: D (50+, 50-54)
Coached by: Caroline Robertson
  • Click to expand crew ⇨
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 WESC
Masters grade: E (55+, 55-59)
  • Click to expand crew ⇨
Division 3
HWBC strip HWBC
HWBC
East Coast
Crew #1 HWBC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Chris Morgan
  • Click to expand crew ⇨
AKLC strip AKLC
AKLC
Auckland
Crew #1 AKLC
Masters grade: E (55+, 55-59)
Coached by: Paul Dougherty
  • Click to expand crew ⇨