Day sheets: Legion of Rowers N.I. Masters Champs
These are the day sheets for the 2024 Legion of Rowers North Island Masters Championships.
Saturday, 25th May 2024
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:30 | 11A | Mx new Mst 8+ final | Race: A | SGEC1 | |||||||||||||||||||
A | 11B | Mx new Mst 8X+ final | Race: A | BPCC1 | ||||||||||||||||||||
B | 08:35 | 12 | M Mst E‑M 4X‑ division | Race: 1 | TGAC1(E) | WESC1(E) | CLIC1(E) | WKOC1(E) | WELC1(E) | UNW*2(E) | ||||||||||||||
C | 08:40 | 12 | M Mst E‑M 4X‑ division | Race: 2 | WKOC2(E) | HWBC1(F) | NSH*1(F) | CAM*1(F) | BPC*1(F) | |||||||||||||||
D | 08:45 | 12 | M Mst E‑M 4X‑ division | Race: 3 | SGEC2(G) | AKL*1(G) | AWGC1(H) | UNW*1(H) | | TPO*1(I) | ||||||||||||||
E | 08:50 | 13 | W Mst A‑D 2‑ division | Race: 1 | CAMC2(A) | UNW*1(B) | WESC2(C) | PETC1(C) | HWBC1(C) | |||||||||||||||
F | 08:55 | 14 | M Mst A‑D 4‑ final | Race: A | CAM*1(A) | WKOC1(A) | WESC1(C) | AKLC2(C) | AKLC1(D) | HWBC1(D) | ||||||||||||||
G | 09:00 | 15 | W Mst E‑M 2X division | Race: 1 | WELC1(E) | | CAMC2(E) | MERC2(E) | WELC2(E) | NSHC1(E) | CAM*3(E) | |||||||||||||
H | 09:05 | 15 | W Mst E‑M 2X division | Race: 2 | CAMC1(F) | NSHC2(F) | WELC4(F) | BPCC1(F) | MERC1(G) | SGEC1(H) | ||||||||||||||
short break between blocks | ||||||||||||||||||||||||
I | 09:20 | 20B | M Mst Rec 2X (500m) final | Race: A | CAMC1 | HAMC1 | HAMC2 | WKOC1 | ||||||||||||||||
J | 09:25 | 21A | W MNv 4X+ (500m) final | Race: A | SGE*2 | BPCC1 | WELC2 | SGE*1 | WELC1 | |||||||||||||||
K | 09:30 | 21B | W Mst Rec 4X± (500m) final | Race: A | UNWC1 | CAMC1 | ||||||||||||||||||
K | 51A | M MNv 4+ (500m) final | Race: A | SGEC1 | ||||||||||||||||||||
L | 09:33 | 22 | M new Mst 2X final | Race: A | TAWC1 | HWBC2 | TPOC1 | HWBC1 | NSHC1 | |||||||||||||||
M | 09:38 | 23 | W new Mst 4(X)± final | Race: A | PET*1 | NSHC1 | BPCC1 | TGAC1 | SGEC1 | TPO*1 | ||||||||||||||
N | 09:43 | 24A | Mx Mst E‑H 4X‑ division | Race: 1 | HWBC2(E) | CLIC1(E) | HWBC1(E) | PETC1(F) | MER*1(F) | |||||||||||||||
O | 09:48 | 24A | Mx Mst E‑H 4X‑ division | Race: 2 | CAMC1(F) | SGEC1(H) | WESC1(F) | BPC*1(H) | UNWC1(G) | |||||||||||||||
P | 09:53 | 25 | Mx Mst A‑D 4‑ final | Race: A | | UNW*1(C) | SGEC1(D) | |||||||||||||||||
Q | 09:58 | 26 | M Mst E‑M 2‑ final | Race: A | WKOC1(E) | AKLC1(E) | AWGC1(F) | WEL*1(F) | WESC1(G) | |||||||||||||||
R | 10:03 | 27 | W Mst E‑M 8+ final | Race: A | WELC1(E) | AKLC1(E) | NSH*1(E) | |||||||||||||||||
S | 10:08 | 28 | M Mst A‑D 2X division | Race: 1 | HAMC2(A) | CAM*2(A) | ROT*1(B) | BPCC1(B) | CAMC1(D*) | |||||||||||||||
T | 10:13 | 28 | M Mst A‑D 2X division | Race: 2 | NSHC1(D) | HAMC1(D) | WESC1(D) | CLIC1(D) | HORC1(D) | HWBC2(D) | ||||||||||||||
U | 10:18 | 28 | M Mst A‑D 2X division | Race: 3 | AKLC1(C) | WELC1(C) | WKOC1(C) | TPOC1(C) | WHA*1(D*) | |||||||||||||||
V | 10:23 | 29 | W Mst A‑D 1X division | Race: 1 | NSHC1(B) | SGEC1(B) | WELC2(B) | CAMC1(B) | HWBC1(C) | HWBC2(C) | ||||||||||||||
W | 10:28 | 29 | W Mst A‑D 1X division | Race: 2 | WHAC1(D) | WESC1(D*) | NSHC2(D*) | AWGC1(D) | ||||||||||||||||
short break between blocks | ||||||||||||||||||||||||
X | 10:42 | 31A | W Mst A‑D Rec 1X (500m) final | Race: A | HWBC3(B) | HWBC1(D) | CAMC1(C) | HWBC2(A) | ||||||||||||||||
X | 31B | W Mst E‑H Rec 1X (500m) final | Race: A | TPOC1(E) | TPOC2(E) | |||||||||||||||||||
Y | 10:47 | 30A | M MNv 4X+ (500m) final | Race: A | SGEC1 | HWBC1 | ||||||||||||||||||
Y | 30B | M Mst Rec 4X± (500m) final | Race: A | WKOC1 | HAMC1 | |||||||||||||||||||
Z | 10:50 | 32 | W new Mst A‑D 1X final | Race: A | WHAC1(C) | SGEC1(D) | AWGC1(D) | SGEC2(D) | ||||||||||||||||
A | 10:55 | 33A | M new Mst E‑H 1X final | Race: A | WESC1(E) | NSHC1(F) | AWGC1(F) | SGEC1(F) | ||||||||||||||||
B | 11:00 | 34 | Mx Mst A‑D 2X division | Race: 1 | CAMC1(A) | TGA*1(B) | UNWC1(B) | WES*1(C) | HWBC3(C) | SGEC1(C) | ||||||||||||||
C | 11:05 | 34 | Mx Mst A‑D 2X division | Race: 2 | BPCC2(C) | NSHC2(C) | BPCC1(C) | CLIC1(C) | | WELC1(D) | WHAC1(D) | |||||||||||||
D | 11:10 | 34 | Mx Mst A‑D 2X division | Race: 3 | NSHC1(D) | WHAC2(D) | HWBC4(D) | WELC3(D) | | HWBC2(D*) | ||||||||||||||
E | 11:15 | 35 | W Mst E‑M 4X‑ division | Race: 1 | BPCC1(E) | TPO*1(E) | WESC1(E) | CAMC1(E) | AKLC2(E) | |||||||||||||||
F | 11:20 | 35 | W Mst E‑M 4X‑ division | Race: 2 | WELC1(F) | NSHC1(F) | MERC1(F) | AKLC1(F) | UNW*1(G) | SGEC1(H) | WELC2(E) | |||||||||||||
G | 11:25 | 36 | M Mst E‑M 1X division | Race: 1 | WESC1(E) | CAMC1(E) | WKOC1(E) | CAMC2(E) | UNWC2(E) | NSHC2(E) | ||||||||||||||
H | 11:30 | 36 | M Mst E‑M 1X division | Race: 2 | HORC1(F) | AWGC1(F) | AKLC1(F) | TGAC1(F) | SGEC1(G) | |||||||||||||||
I | 11:35 | 36 | M Mst E‑M 1X division | Race: 3 | MERC1(G) | AWGC2(G) | WHAC1(H) | NSHC1(H) | PETC1(H) | |||||||||||||||
J | 11:40 | 36 | M Mst E‑M 1X division | Race: 4 | CAMC3(H) | UNWC3(H) | WESC2(H) | WKOC2(I) | PETC2(I) | TPOC1(I) | ROTC1(G) | |||||||||||||
K | 11:45 | 37 | W Mst A‑D 4‑ division | Race: 1 | CAM*1(A) | WELC1(B) | PET*1(B) | WESC1(D) | ||||||||||||||||
L | 11:50 | 37 | W Mst A‑D 4‑ division | Race: 2 | SGEC1(D) | NSHC1(D) | | PETC2(D) | ||||||||||||||||
M | 11:55 | 38 | M Mst A‑D 8+ final | Race: A | AKLC2(C) | WKOC1(D) | WESC1(D) | AKLC1(D) | ||||||||||||||||
short break between blocks | ||||||||||||||||||||||||
N | 12:10 | 40A | W MNv 4+ (500m) final | Race: A | SGE*2 | SGEC1 | ||||||||||||||||||
N | 40B | W Mst Rec 4+ (500m) final | Race: A | CAMC1 | NSHC1 | |||||||||||||||||||
O | 12:15 | 41B | M Mst E‑H Rec 1X (500m) final | Race: A | HWBC1(E) | AWGC1(G) | HWBC2(E) | WESC1(H) | ||||||||||||||||
P | 12:20 | 42 | M new Mst A‑D 1X final | Race: A | TAWC1(B) | TGAC1(D) | HWBC1(C) | |||||||||||||||||
P | 43A | W new Mst E‑H 1X final | Race: A | CLIC1(F) | SGEC1(E) | |||||||||||||||||||
Q | 12:30 | 44B | Mx Mst E‑H 8+ division | Race: 1 | AKL*1(G) | |||||||||||||||||||
Q | 45A | M Mst E‑H 4‑ division | Race: 1 | AKLC1(E) | UNW*1(E) | WESC1(E) | WEL*1(E) | CLIC1(E) | ||||||||||||||||
R | 12:35 | 45A | M Mst E‑H 4‑ division | Race: 2 | WKOC1(E) | SGEC2(E) | AWGC1(G) | UNW*2(G) | SGEC1(H) | |||||||||||||||
S | 12:40 | 46 | W Mst A‑D 4X‑ division | Race: 1 | BPCC1(C) | | NSHC1(C) | HWBC2(C) | PET*3(C) | CAMC3(C) | ||||||||||||||
T | 12:45 | 46 | W Mst A‑D 4X‑ division | Race: 2 | WHAC1(D) | PETC2(D) | NSHC2(D) | CAMC2(D) | WELC2(D) | HWBC1(D) | ||||||||||||||
U | 12:50 | 46 | W Mst A‑D 4X‑ division | Race: 3 | CAM*1(A) | WELC1(B) | UNW*1(B) | PET*1(B) | WESC1(C) | AKL*1(C) | ||||||||||||||
V | 12:55 | 47 | M Mst A‑D 1X division | Race: 1 | UNWC1(C) | AVNC1(C) | HWBC1(C) | AKLC1(C) | HORC1(C) | |||||||||||||||
W | 13:00 | 47 | M Mst A‑D 1X division | Race: 2 | NSHC1(D) | TGAC1(D) | WELC1(D) | NSHC2(D) | | |||||||||||||||
X | 13:05 | 48 | W Mst E‑M 2‑ final | Race: A | NSHC1(E) | CAM*1(E) | SGEC1(H) | |||||||||||||||||
block gap | ||||||||||||||||||||||||
Y | 13:15 | 50A | W MNv 2X (500m) final | Race: A | SGEC3 | CAMC1 | SGEC1 | | SGEC2 | |||||||||||||||
Z | 13:20 | 50B | W Mst Rec 2X (500m) final | Race: A | HWB*1 | CAMC2 | TPOC1 | TGAC1 | MERC1 | |||||||||||||||
A | 13:25 | 52 | W new Mst 2X division | Race: 1 | AWGC1 | TAWC1 | HWBC1 | WHAC1 | PETC1 | |||||||||||||||
B | 13:30 | 52 | W new Mst 2X division | Race: 2 | SGEC1 | WELC1 | | SGEC2 | TPO*1 | SGEC3 | ||||||||||||||
C | 13:35 | 53 | M new Mst 4(X)± division | Race: 1 | HWBC1 | |||||||||||||||||||
C | 54 | Mx Mst A‑D 4X‑ division | Race: 1 | CAM*1(B) | BPCC1(C) | | UNW*1(C) | |||||||||||||||||
D | 13:40 | 54 | Mx Mst A‑D 4X‑ division | Race: 2 | WELC2(C) | WELC3(D) | WESC1(D) | CAM*2(D*) | ||||||||||||||||
E | 13:45 | 55A | Mx Mst E‑H 4‑ final | Race: A | AWGC1(E) | AKLC1(G) | ||||||||||||||||||
F | 13:50 | 56 | M Mst E‑M 2X division | Race: 1 | HOR*1(E) | SGEC3(E) | NSHC1(E) | CAMC1(E) | TGAC2(E) | |||||||||||||||
G | 13:55 | 56 | M Mst E‑M 2X division | Race: 2 | HWBC1(F) | WESC1(F) | | ROT*1(F) | NSHC2(F) | WEL*1(F) | ||||||||||||||
H | 14:00 | 56 | M Mst E‑M 2X division | Race: 3 | WESC2(F) | SGEC4(F) | WESC3(F) | CLIC1(G) | UNWC2(G) | |||||||||||||||
I | 14:05 | 56 | M Mst E‑M 2X division | Race: 4 | | AWGC1(H) | WKOC1(H) | PETC1(H) | AWGC2(H) | |||||||||||||||
J | 14:10 | 56 | M Mst E‑M 2X division | Race: 5 | UNW*3(H) | SGEC2(H) | UNW*4(H) | TPOC1(I) | BPC*2(I) | |||||||||||||||
K | 14:15 | 57 | W Mst A‑D 8+ final | Race: A | NSHC1(D) | WESC1(D) | PET*1(C) | CAM*1(B) | ||||||||||||||||
L | 14:20 | 58 | W Mst E‑M 1X final | Race: A | HWBC1(E) | CAMC1(G) | NSHC1(G) | SGEC1(H) | SGEC2(H) | |||||||||||||||
M | 14:25 | 59 | M Mst A‑D 2‑ final | Race: A | AKLC2(C) | CLIC1(D) | AKLC1(D) | HWBC1(D*) | ||||||||||||||||
short break between blocks | ||||||||||||||||||||||||
N | 14:40 | 60A | Mx MNv 4X+ (500m) final | Race: A | SGE*1 | SGE*2 | ||||||||||||||||||
N | 60B | Mx Mst Rec 4X± (500m) final | Race: A | WESC1 | UNWC1 | |||||||||||||||||||
O | 14:43 | 61 | Mx new Mst 4X± final | Race: A | TAWC1 | CAMC1 | TPO*1 | NSHC1 | TGA*1 | |||||||||||||||
P | 14:48 | 62A | Mx Mst E‑H 2X division | Race: 1 | NSHC3(E) | WKOC1(E) | NSHC2(E) | | PETC2(E) | WEL*2(E) | NSHC4(E) | |||||||||||||
Q | 14:53 | 62A | Mx Mst E‑H 2X division | Race: 2 | | AKLC1(F) | MERC1(G) | WESC1(F) | PETC1(F) | BPCC2(F) | NSHC5(F) | |||||||||||||
R | 14:58 | 62A | Mx Mst E‑H 2X division | Race: 3 | CAMC1(H) | SGEC1(G) | UNWC1(G) | NSHC1(G) | UNWC2(H) | BPCC1(G) | UNWC4(G) | |||||||||||||
S | 15:03 | 63 | W Mst A‑D 2X division | Race: 1 | AWGC1(B) | | WELC1(B) | CAMC3(B) | NSHC1(B) | UNW*1(B) | ||||||||||||||
T | 15:08 | 63 | W Mst A‑D 2X division | Race: 2 | | CLIC1(C) | WHAC1(C) | BPCC1(C) | HWBC1(C) | |||||||||||||||
U | 15:13 | 63 | W Mst A‑D 2X division | Race: 3 | PETC2(C) | WESC1(C) | PETC4(C) | CAMC1(C) | NSHC2(C) | |||||||||||||||
V | 15:18 | 63 | W Mst A‑D 2X division | Race: 4 | WHAC2(D) | WESC2(D) | | CAMC2(D) | HWBC2(D) | PETC3(D) | ||||||||||||||
W | 15:23 | 64 | M Mst A‑D 4X‑ division | Race: 1 | | WELC1(C) | HAMC1(C) | AKLC2(C) | ||||||||||||||||
X | 15:28 | 64 | M Mst A‑D 4X‑ division | Race: 2 | CAM*1(D) | | WKOC1(D) | |||||||||||||||||
Y | 15:33 | 65 | M Mst E‑M 8+ final | Race: A | | AWG*1(G) | SGE*1(H) | |||||||||||||||||
Z | 15:38 | 66 | W Mst E‑M 4‑ final | Race: A | SGEC1(E) | AKLC2(E) | | WELC1(F) | SGE*2(G) | |||||||||||||||
short break between blocks followed by CAMC 75TH ANNIVERSARY row (event 70) | ||||||||||||||||||||||||
A | 15:48 | 70 | Mst 8+ (500m) final | Race: A | - - CANCELLED - - | |||||||||||||||||||
B | 15:58 | 71A | Mx MNv 2X (500m) final | Race: A | SGEC2 | SGEC1 | TGAC1 | CAMC1 | ||||||||||||||||
C | 16:03 | 71B | Mx Mst Rec 2X (500m) final | Race: A | HWBC2 | AWGC1 | HWBC1 | WESC1 | HWB*3 | |||||||||||||||
D | 16:06 | 72 | Mx new Mst 2X division | Race: 1 | TAWC1 | TPOC1 | PETC1 | WHAC1 | ||||||||||||||||
E | 16:11 | 72 | Mx new Mst 2X division | Race: 2 | AWGC1 | NSHC1 | SGEC1 | SGEC2 | ||||||||||||||||
F | 16:20 | 74 | W Mst 8+ final | Race: A | PET*1 | WEL*1 | WESC1 | CAM*1 | SGEC1 | |||||||||||||||
G | 16:25 | 73 | M Mst 8+ division | Race: 1 | CAM*1 | WKOC1 | AKLC1 | WKOC2 | ||||||||||||||||
H | 16:30 | 73 | M Mst 8+ division | Race: 2 | WEL*1 | AKLC2 | HWBC1 | WESC1 | UNW*1 |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. AKLC1) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 26th May 2024
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 80A | MNv 4X+ (250m) final | Race: A | SGEC3 | SGEC1 | UNWC2 | SGE*2 | ||||||||||||||||
B | 08:04 | 80B | W Mst E‑M 8+ (250m) final | Race: A | ZCH*3(E) NSH*3(E) | |||||||||||||||||||
B | 80C | M Mst E‑M 8+ (250m) final | Race: A | WES*1(F) | ||||||||||||||||||||
C | 08:08 | 80D | W Mst A‑D 1X (250m) final | Race: A | CAMC2(C) | SGEC4(B) | ||||||||||||||||||
C | 80F | W Mst E‑M 1X (250m) final | Race: A | CAMC1(E) | ||||||||||||||||||||
D | 08:12 | 80E | M Mst A‑D 1X (250m) final | Race: A | | NSHC2(D) | AVNC1(C) | NSHC1(D) | | WELC8(B) | ||||||||||||||
E | 08:16 | 80G | M Mst E‑M 1X (250m) final | Race: A | WKOC1(E) | HORC1(F) | SGEC5(F) | CAMC3(H) | NSHC4(H) | ROTC1 | ||||||||||||||
F | 08:20 | 80H | Mx Mst A‑D 2X (250m) final | Race: A | WELC3(D) | |||||||||||||||||||
F | 80I | Mx Mst E‑M 2X (250m) final | Race: A | TPOC2(F) | | |||||||||||||||||||
G | 08:24 | 80J | Mx Mst A‑D 4X‑ (250m) final | Race: A | HWBC5(B) | WELC5(C) | HWBC4(C) | NSHC5(D) | WHAC3(D*) | |||||||||||||||
H | 08:28 | 80K | Mx Mst E‑M 4X‑ (250m) division | Race: 1 | MER*1(E) | HWBC1(E) | SGEC6(E) | WELC6(E) | ||||||||||||||||
I | 08:32 | 80K | Mx Mst E‑M 4X‑ (250m) division | Race: 2 | HWBC6(E) | SGEC8(E) | PETC1(F) | SGEC7(H) | ||||||||||||||||
J | 08:36 | 80L | M Mst A‑D 8+ (250m) final | Race: A | WESC3(D) | AKLC1 | ||||||||||||||||||
J | 80M | W Mst A‑D 8+ (250m) final | Race: A | WELC7(C) | WESC2(D) | PETC2(C) | NSHC6(D) | |||||||||||||||||
break before long distance race |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. WELC4) was scratched after being drawn in the race.
You can swap to a collapsed version of the daysheet, which combines the various classes for an event.
Social