You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2021, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2010, 2008.
Results: Legion of Rowers N.I. Masters Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: placed 4th (4:26.94)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Martha
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: placed 3rd (4:29.07)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: placed 4th (4:10.20)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 3: placed 5th (5:01.64)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 4: placed 3rd (5:10.50)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Ann Carroll
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: placed 4th (4:23.04)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Birdy
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 2: placed 1st (4:17.95)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Birdy
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 3: placed 4th (4:03.13)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Ann Carroll
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 2: placed 1st (4:12.17)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: placed 5th (4:39.21)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: scratched
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Ann-Marie
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: placed 2nd (4:48.74)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 4: placed 4th (4:36.01)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Erin-Monique
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: placed 3rd (4:04.03)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 2: placed 2nd (4:42.35)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: placed 6th (5:08.16)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Ann-Marie
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: scratched
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Camilla
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 3: result (DNS)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Tina Smith
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 4: placed 4th (5:00.87)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Raewyn
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 3: placed 4th (5:11.75)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Euro Double
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 4: scratched
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 1: placed 4th (5:02.31)
Coached by: Caroline Robertson
Boat: Erin-Monique
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: placed 3rd (3:58.31)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Division 2: placed 4th (0:59.86)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: placed 2nd (0:44.68)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: result (NRR)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: placed 22nd (59.34%)
Coached by: Caroline Robertson
- Click to expand crew ⇨
Wellington
- Final: placed 28th (55.10%)
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the results, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social