You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2015, 2014, 2010, 2009, 2008.
Results: WTLB Junior Rowing Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+10.2)
Crew
#2
STKT
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd (+20.9)
Crew
#1
STKT
Coached by: Mike Harrison
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (+1.6)
Crew
#1
STKT
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (+2.3)
Crew
#2
STKT
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+4.3)
Crew
#1
STKT
Zara Iqbal (stroke), Alex Hynds, Emily Swiatek, Francesca Heenan, Emily Lott, Lucy Frazer, Stella Cressey, Emma Sampson + Sophia Chiang (cox)
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (+9.10)
Crew
#2
STKT
Emma King (stroke), Jessica Bird, Paige Badish, Sophie Ardern, Star Tutaki, Brooklyn Cross, Erin Porter, Isobel Merrie + Jono Straka (cox)
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+29.10)
Crew
#1
STKT
Coached by: Tom Barker
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+4.2)
Crew
#2
STKT
Coached by: Tom Barker
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th (+18.3)
Crew
#2
STKT
Coached by: Mike Harrison
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 9th (+47.2)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+6.10)
Crew
#2
STKT
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th (+30.0)
Crew
#1
STKT
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#1
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (+1.1)
Crew
#2
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+1.10)
Crew
#3
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th (+13.5)
Crew
#1
STKT
Bronson Gleye (stroke), Ben Franich, Cameron Church, Josh Pearce, Nikki Christian, Tristan Robinson, Richard Smith, Geoffrey Chang + Robbie King (cox)
Coached by: Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+3.3)
Crew
#1
STKT
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th (+16.1)
Crew
#1
STKT
Coached by: Tom Barker
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th (+8.10)
Crew
#2
STKT
Coached by: Tom Barker
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th (+5.1)
Crew
#1
STKT
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (+1.3)
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: result (DNS)
Crew
#2
STKT
Coached by: Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: result (DNS)
Crew
#1
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#2
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (0.0)
Crew
#3
STKT
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th (+36.4)
Crew
#1
STKT
Matt Kelly (stroke), Ollie Strang, Nicholas Lyon-Ramsdale, Angus Wilson, Harry Ramakers, Ethan Blight, Tom Mills, Sam Morrow + Samuel Ingleton (cox)
Coached by: Ben Hammond & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (0.0)
Crew
#1
STKT
Abigail Pool (stroke), Lucy Wilson, Lauren Oliver, Lucy Farnsworth, Grace Payn, Grace Barry, Emily Swiatek, Alex Hynds + Georgia Evans (cox)
Coached by: Mike Harrison
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (+5.2)
Crew
#2
STKT
Zara Iqbal (stroke), Brooklyn Cross, Francesca Heenan, Star Tutaki, Paige Badish, Jessica Bird, Emma King, Sophie Ardern + Sophia Chiang (cox)
Coached by: Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (+42.1)
Crew
#1
STKT
Sam Russell (stroke), Craig Ford, Harry Church, Matt Graham-Williams, Adam Ford, George Beggs, Benji Manning, Dominic Powell + Alex Johnston (cox)
Coached by: Tom Barker
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd (+0.2)
Crew
#2
STKT
Bronson Gleye (stroke), Ben Franich, Cameron Church, Josh Pearce, Nikki Christian, Tristan Robinson, Richard Smith, Geoffrey Chang + Robbie King (cox)
Coached by: Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
STKT
STKT
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th (+27.6)
Social