You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2016, 2015, 2014, 2010, 2009, 2008.
Results: Schools Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 3rd (8:19.76)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 3rd (7:57.30)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 5th (7:33.16)
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: scratched
- Division 1: scratched
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th (7:54.81)
Crew
#2
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: scratched
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (6:56.49)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (8:35.52)
Crew
#1
KGCA
Fergus Meredith (stroke), Alex Broughton, Ronnie Tamati, Raymond Wu, Oliver Poppelwell, Lucas Barron, Lachlan Tanhe, Henry Mahon + Charlie Spittal (cox)
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 4th (6:30.88)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 8th (8:31.66)
Crew
#1
KGCA
Oliver Lock (stroke), Brendan Lian, Harry Blundell, Harry Davies, Billy Bayley, Rex Zhao, Gaius Gaillard, Alex Guthrie + Daniel Mills (cox)
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 6th (7:24.77)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 3rd (8:21.86)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (7:05.42)
Crew
#1
KGCA
Lachlan Wong (stroke), Lucas Barron, Harry Blundell, Gaius Gaillard, Lachlan McCallum, Billy Bayley, Rex Zhao, Joel Drake + Daniel Mills (cox)
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 2nd (7:25.52)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th (10:08.08)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 4th (7:56.23)
Crew
#1
KGCA
Jake Peacocke (stroke), Jack Reid, Joseph Richwhite, Finn Thompson, Henry Main, Henry Warren, Hamish Edmonds, Harvey Kitt-Reeve + Charles Lewis (cox)
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 2nd (6:54.84)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (8:07.44)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 3rd (8:09.91)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th (8:07.10)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th (7:21.02)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 1st (7:49.02)
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 3rd (8:04.41)
Crew
#1
KGCA
Charlie Field (stroke), Jack Reid, Marcus Macleod, Josh Haskell, Sammy Taylor, Elijah Nakhle, Oliver Poppelwell, Oscar Innes + Ayden Miller (cox)
Coached by: Mark Clemo
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 2nd (6:28.91)
Crew
#1
KGCA
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (7:54.08)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 2nd (7:57.84)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 1st (7:39.13)
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Ethan Henderson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 4th (7:50.38)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 1st (7:45.62)
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 5th (8:19.14)
Crew
#3
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 6th (8:51.92)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th (9:43.94)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: scratched
- Division 1: scratched
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th (8:46.47)
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd (8:55.83)
Crew
#2
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 2: scratched
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 4th (8:57.26)
Crew
#1
KGCA
Charlie Field (stroke), Jackson Compain, Marcus Macleod, Oliver Poppelwell, Sammy Taylor, Louis Upton, Lachlan Tanhe, Elijah Nakhle + Ayden Miller (cox)
Coached by: Mark Clemo & Mike Hasselbach
- Click to expand crew ⇨
KGCA
KGCA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th (6:43.54)
Social