You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2016, 2015, 2014, 2010, 2009, 2008.
Results: Schools Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Lucy Anderson & Andy McLean
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th (8:04.58)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Lucas Dobler (stroke), Oscar McFarlane, Daniel Katzin, Harry Cornelius, Alex Hindmarsh, Benjamin Adelinger-Smith, Fletcher Harrison, Cole Hampson-Tindale + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Andy Hay & Natalie Marriott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 6th (6:42.77)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Hannah Kennedy
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd (7:34.26)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Jo Shotter
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 5th (8:23.57)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Sebastian Bardsley (stroke), Rico Bermingham, Boston Kelly, Quinn Oliver-Porter, Jahriyah Urquhart, Andrew Lucas, Tane Brace, Cameron Beck + Boston Quiding (cox)
Coached by: Meg Ashford & Matt Lupton
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 3rd (6:58.94)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Oliver Stuart (stroke), Matthew Young, Jackson Metuangaro, Joel Blijlevens + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Andy Hay & Nat Marriott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd (7:20.28)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Natalie Marriott
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd (7:31.26)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Meg Ashford & Matt Lupton
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 4th (8:11.36)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Marcus Wade (stroke), Dylan Bryce-Borthwick, Jaidyn Harsant, Benjamin Adelinger-Smith, Raoul Mann, Brodie Headford, Seif Ali, George Bradshaw + Otis Packer (cox)
Coached by: Lucy Anderson
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 6th (6:58.58)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Matt Lupton & Meg Ashford
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 4th (7:58.77)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- A Final: result (NRR)
- Division 1: placed 3rd (7:48.41)
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Lucas Dobler (stroke), Quinn Wiltshire, Jackson Metuangaro, Joel Blijlevens, Daniel Katzin, Toby Cleghorn, Oliver Stuart, Cody Butler + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
- Click to expand crew ⇨
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (6:23.62)
Social