You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2016, 2015, 2014, 2010, 2009, 2008.
Results: Schools Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Loveday Yeoman & Zoe Mills
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
EGGS
[AKLC]
Coached by: Taylor Holliman
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: James Russell & Wilson Danby
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Tony Gallagher
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: James Russel & Dom Drury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
MTAL
Coached by: Alex Brown & Germain Hellriegel
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
MTAL
Coached by: Alex Brown & James O'Sullivan
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Tony Gallagher
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant & Meghan Jolley
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
STCU
[COMC]
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
[AKLC]
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
BARA
[WESC]
Coached by: Sarah Simpson
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Coached by: Taylor Holliman
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Sarah Simpson
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Grace Thomson (stroke), Milla Wright, Gabriela Fullerton-Smith, Remy Kastelan + Caitlin Lawrence (cox)
Coached by: Sarah Simpson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
MTAL
Coached by: Alex Brown & James O'Sullivan Germain Hellriegel White
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Coached by: Natalie Marriott
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Bradley Leydon
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Harry Williams & Sam Jackson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Coached by: John McDermott
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Joseph Lee (stroke), Luke Bamford, Oliver Poland, Boston Rogers, Agastya Ravindar, Baylin Jeffery, Jackson Grant, Eli Roux De Buisson + Kahu Campbell (cox)
Coached by: Clark Offwood
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Lachlan Wong (stroke), Lucas Barron, Harry Blundell, Gaius Gaillard, Lachlan McCallum, Billy Bayley, Rex Zhao, Joel Drake + Daniel Mills (cox)
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Tommy de Croy (stroke), Louis Annett, Joseph Dillon, raj Gopal Naidu Kurapati Venkata, Tia Manaia, Arjun Prabhakaran, Eric Zhao, Zhijun Xu + Bangjie Sun (cox)
Coached by: Sophia Meikle
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Marty O'Brien
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Harrison Elliott
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Jo Shotter
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Bradley Leydon
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#31
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Morgan Burt
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: George Lawn & Shay Reid
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Morgan Burt
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: Sam Jackson & Harry Williams
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROSE
ROSE
Auckland
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
ROSE
[COMC]
Coached by: Ron Neighbour
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Coached by: Sarah Simpson & Chris Everitt
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
STCU
[COMC]
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Jessica Taylor & Keith Hibberd
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
BARA
[WESC]
Coached by: Sarah Simpson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Amanda Horne (stroke), Macey Williams, Jessica Walkinshaw, Ruth Burge, Eden Hogg, Imogen Wallis, Emily Hammond, Madeline Donovan + Emma Owen (cox)
Coached by: Brendan Boreham
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Kate Hunter (stroke), Mia Seselj, Zoe Phillips, Orla O'Carroll, Lily Goddard, Lucia Donnianni, Lucia Donohoe, Anna Butcher + Caitlin Lawrence (cox)
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Isabelle Dunlop (stroke), Ruby Hulme, Susie Finlayson, Emma Maxwell, Daisy Wrapson, Mia Eriksen, Sophia Sandlant, Iris Tooman + Yasmin Phillips (cox)
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Coached by: Meg Ashford
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Joseph Dillon (stroke), raj Gopal Naidu Kurapati Venkata, Tia Manaia, Eric Zhao + Daniel Taylor (cox)
Coached by: Harry Ashby & Sophia Meikle
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Meg Ashford & Matt Lupton
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sophia Meikle & Harry Ashby
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Marty O'Brien
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#1
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Franklin Hamilton & Caspar Hammond
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Ethan Henderson
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#1
TAKA
Coached by: Sam Grant
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Sam Grant
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Clark Offwood & Meg Ashford
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Coached by: Meg Ashford & Matt Lupton
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Matt Lupton & Meg Ashford
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Bradley Leydon
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WTLB
[NSHC]
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Chris Goudie & Marty O'Brien
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#1
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Bradley Leydon
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Natalie Marriott & Andy Hay
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
EGGS
[AKLC]
Lylah Westbrook (stroke), Lydia Coleman-Smith, Danielle Joe, Caitlin Jagger + Amelia McNaughton (cox)
Coached by: Taylor Holliman
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
DIOC
[AKLC]
Coached by: Ella Ryan & Caspar Hammond
|
|||
Entity
EGGS
EGGS
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
EGGS
[AKLC]
Coached by: Jack Trusler
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd & Jessica Taylor
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#2
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Coached by: Kevin Herbison
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Coached by: George Lawn & Shay Reid
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: George Lawn & Shay Reid
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
STPA
[WESC]
Coached by: George Lawn & Shay Reid
|
Social