You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2016, 2015, 2014, 2010, 2009, 2008.
Results: Schools Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and schools shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
BARA
[WESC]
Milla Wright (stroke), Madison Bruford, Mishara Fodie, Gabriela Fullerton-Smith + Charlotte Te Rito (cox)
Coached by: Sarah Simpson
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
BARA
[WESC]
Coached by: Sarah Simpson
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Stella Cressey & Lewis Green
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAKA
TAKA
Auckland |
Crew
#2
TAKA
Coached by: Sam Grant & Meghan Jolley
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#3
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: George Lawn & Shay Reid
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Bradley Leydon
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Lucy Anderson & Andy McLean
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Carl Vincent
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#4
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
STLN
STLN
Auckland
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
STLN
[COMC]
Coached by: Mike Ruiterman
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Waldo Singleton
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Hannah Kennedy
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Andy McLean
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Waldo Singleton
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#4
WTLB
[NSHC]
Coached by: Hannah Kennedy
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#4
AGSB
Coached by: Tim Zouch & Waldo Singleton
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#32
MTAL
Coached by: Alex Brown & James O'Sullivan
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Oliver Stuart (stroke), Matthew Young, Jackson Metuangaro, Joel Blijlevens + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Andy Hay & Nat Marriott
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Nat Marriott
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Mat Jensen & Sam Heveldt
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sam Heveldt & Mat Jensen
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
[AKLC]
Zara Johannink (stroke), Alice Nathan, Francesca Robinson, Isabella Coney + Charlotte Robertson (cox)
Coached by: Evana Main & Caspar Hammond
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Coached by: Ella Ryan & Caspar Hammond
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MTAL
MTAL
Auckland |
Crew
#2
MTAL
Coached by: Hasan Pathan
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
BARA
[WESC]
Coached by: John McDermott
|
|||
Entity
MACL
MACL
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
MACL
[SGEC]
Coached by: Keith Hibberd
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Loveday Yeoman
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Sarah Mackie
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Ezra McCarthy (stroke), James Montgomerie, Hunter Constantopoulos, Oscar Lowe + Harish Dulipkumar (cox)
Coached by: Hamish Mackie & Sarah Mackie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: James Russell & Dom Drury
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#3
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#4
AGSB
Coached by: Ashleigh Richards & Harry Ashby
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Charles Hatherley (stroke), Fletcher Clark, Loukas Constantopoulos, Joey Zhang + Charles McRobie (cox)
Coached by: Chris Goudie & Marty O'Brien
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
WTLB
[NSHC]
Coached by: Natalie Marriott
|
|||
Entity
WTLB
WTLB
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#3
WTLB
[NSHC]
Coached by: Andy Hay
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Maddie Donely & Lewis Green
|
|||
Entity
STCU
STCU
Auckland
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
STCU
[COMC]
Coached by: Kenna Lowe & Grace Mitchell
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#3
DIOC
[AKLC]
Coached by: Ella Ryan & Caspar Hammond
|
|||
Entity
DIOC
DIOC
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#2
DIOC
[AKLC]
Coached by: Evana Main & Caspar Hammond
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Sarah Mackie
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#3
STKT
Coached by: Hamish Mackie & Sarah Mackie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
STPA
[WESC]
Coached by: James Russell & Wilson Danby
|
|||
Entity
AGSB
AGSB
Auckland |
Crew
#2
AGSB
Coached by: Sophia Meikle & Ashleigh Richards
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#3
BARA
[WESC]
Coached by: Jon Squires & Tania Donnianni
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#2
STKT
Coached by: Lewis Green
|
|||
Entity
BARA
BARA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
BARA
[WESC]
Coached by: Chris Everitt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Social