Day sheets: Aoraki 1000m Regatta UPDATED
These are the day sheets for the 2023 Aoraki 1000m Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 28th October 2023
Race 20 (T) @ 10:54: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Race 21 (U) @ 11:00: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Christina Blackford & Rob Meates
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Arrow
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#3
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 29th October 2023
Race 91 (Q) @ 11:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#21
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lake Hayes
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison
Boat: Lonestar
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
BAYF
BAYF
Otago |
Crew
#22
OTAC
[BAYF]
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#3
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
Race 89 (_) @ 11:36: B Final | ||
---|---|---|
No lanes drawn for this race (yet) |
You can swap to a collapsed version of the daysheet, which combines the various classes for an event.
Social