Day sheets: Aoraki 1000m Regatta UPDATED
These are the day sheets for the 2023 Aoraki 1000m Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 28th October 2023
Race 35 (I) @ 12:24: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Boat: Moonlight
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#4
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Andrea Cockburn
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#3
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
Race 36 (J) @ 12:30: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Wilding 4
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#33
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Ruffell
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 29th October 2023
Race 102 (B) @ 12:15: B Final | ||
---|---|---|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Andrea Cockburn
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owen
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#4
OTAC
Coached by: Gareth Vaughan & Lou Turnbull
|
|
Entity
OTAC
OTAC
Otago
Entity
JMCG
JMCG
Otago |
Crew
#1
OTAC
[JMCG]
Coached by: Dylan Davis & Lily Rawson
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#3
OAMC
Coached by: Ivan Docherty
|
Race 103 (C) @ 12:20: A Final | ||
---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#33
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMB
TIMB
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
[TIMB]
Coached by: Brian Smith & Jaimee Rawson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Wilding 4
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Boat: Moonlight
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison & Jimmy Cavanagh
Boat: Ruffell
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
This regatta provides for recognition of more than one class within an event. You can swap to an expanded version of the daysheet, which shows the various classes. Because an event can cover several classes the event class code listed here is a 'common denominator' class.
Social