You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2007.
Results: Aoraki 1000m Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Alta
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford & Max Wallace
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#3
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#3
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
TIMG
TIMG
Canterbury |
Crew
#20
TIMC
[TIMG]
Coached by: Jan Kuepper & Glen Patterson
|
|||
Entity
OGHC
OGHC
Otago
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHC
[OGHS]
Coached by: Olivia Swann
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
Boat: Muir
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#2
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Scott Arlett
Boat: Alta
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago
Entity
MTAS
MTAS
Otago |
Crew
#1
WNKC
[MTAS]
|
|||
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#2
TWLC
Coached by: Kelvin Maker & Sarah Henderson
|
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social