You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012.
Results: R F Bennett Memorial Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Antony Zouch & James Hou
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Sam Howard
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#11
NSHC
Scott Houston (stroke), Matthew Cole, Michael Brake, Nathaniel Davy, Max Anstis, Cameron Webster, Hayden Ellis, Marty Davenport + Jonathan Zouch (cox)
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#11
NSHC
Paul Taylor (stroke), Dion Lee, Benjamin Reidy, Joseph Wells, Samuel Cooper, Jack Butler, Nick Geaney, Liam Cole + Ben Adkins (cox)
Coached by: Antony Zouch & James Hou
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
Cameron Webster (stroke), Oliver Howard, Elliot Nuttall, Ryan Davenport, Brynn Engbers, Kyle Lennon, Oliver Parris-Piper, Taylor Mansfield + Timothy Zouch (cox)
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Antony Zouch & James Hou
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Antony Zouch & James Hou
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#11
NSHC
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#11
NSHC
Oliver Howard (stroke), Ben Partridge, Elliot Nuttall, Brendan Herbst, Adam Watt, Oliver Parris-Piper, Jackson Smith, Douglas Burfoot + Tamati Munroe (cox)
Coached by: Mike Smith & Sam Howard
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
Scott Houston (stroke), Matthew Cole, Michael Brake, Nathaniel Davy, Max Anstis, Cameron Webster, Hayden Ellis, Marty Davenport + Jonathan Zouch (cox)
Coached by: Mike Stanley & Barrie Mabbott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Social