You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: R F Bennett Memorial Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
SKEC
Sam Russell (stroke), George Beggs, Harry Church, Lachie Harvey, Adam Ford, Craig Ford, Sam Barry, Dominic Powell + Alex Johnston (cox)
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
SKEC
Alex Hynds (stroke), Fiona Wang, Emily Swiatek, Raumati Meihana, Sophie Ardern, Zara Iqbal, Emily Lott, Lucy Frazer + Sophia Chiang (cox)
Coached by: Jacqueline Chiang & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
SKEC
Harrison Strang (stroke), Geoffrey Chang, Sean Patten, Kyle Hebditch, Leo Ashcroft, Guy Weenink, Ben Canton, Joshua Warren + Robbie King (cox)
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Norman Sharpe
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Jacqueline Chiang & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Lauren Oliver (stroke), Lucy Farnsworth, Emily Swiatek, Grace Payn, Lucy Wilson, Raumati Meihana, Alex Hynds, Stella Cressey + Sophia Chiang (cox)
Coached by: Sophie Wilson & Jacqueline Chang
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Jacqueline Chiang & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Ben Franich (stroke), Liam Scott-Russell, Harrison Strang, Tristan Robinson, Nikki Christian, Kyle Hebditch, Geoffrey Chang, Dion Shen + Thom Pettit (cox)
Coached by: Peter Mason & Norman Sharpe
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Stella Cressey (stroke), Erin Porter, Star Tutaki, Alex Collinson, Olivia Sewell, Mia Dobbe, Kristen Hansen, Sofia Montgomerie + Olivia Chiang (cox)
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Alex Collinson (stroke), Mia Dobbe, Sofia Montgomerie, Olivia Sewell, Kristen Hansen, Ashleigh Kroef, Anna Perry, Georgia Grigor + Olivia Chiang (cox)
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Dion Shen (stroke), Hugo Thomson, Leo Ashcroft, Liam Scott-Russell, Robson Snookes, Joshua Warren, Joel Leishman, Hayden Joyce + Robbie King (cox)
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
Crew
#1
SKEC
Olivia Hofer (stroke), Georgia Pettengell, Claire Hofman, Rhiannon Koni-Webb, Emily Swiatek, Grace Payn, Sophie Humphries, Alesha Lamont + Georgia Evans (cox)
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (CANCELLED)
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social