You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: R F Bennett Memorial Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
RPCA
[AKLC]
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
EBSC
EBSC
Auckland |
Crew
#1
EBSC
Coached by: Greg Reid
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
EDWT
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
Entity
WESC
WESC
Auckland |
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Brooke Andrews (stroke), Kenna Richmond, Charlotte Molloy, Felicity Billingham + Matthew Wessels (cox)
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Samuel Davison (stroke), Luka Hayward, Max Eversden, Sean McHugh, Tom Miller, Tom Russell, Tom MacFarlane, Oliver Kumarich + Harry Molloy (cox)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Sam Russell (stroke), George Beggs, Harry Church, Lachie Harvey, Adam Ford, Craig Ford, Sam Barry, Dominic Powell + Alex Johnston (cox)
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
EBSC
EBSC
Auckland |
Crew
#1
EBSC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Liz Forde
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Annie Williamson (stroke), Rhian Kocsis, Elise McIntosh, Ane Foord, Kate Hamilton, Margarita Baksheeva, Nicole Amundsen, Nice Vasetsoi + Gemma Owen (cox)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Alex Hynds (stroke), Fiona Wang, Emily Swiatek, Raumati Meihana, Sophie Ardern, Zara Iqbal, Emily Lott, Lucy Frazer + Sophia Chiang (cox)
Coached by: Jacqueline Chiang & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
||||
Entity
WENT
WENT
Auckland |
Crew
#1
WENT
Michael Coutts (stroke), Conor Donovan, Fletcher Corse-Scott, Max Romminger + Alexandra Dobson (cox)
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Harrison Strang (stroke), Geoffrey Chang, Sean Patten, Kyle Hebditch, Leo Ashcroft, Guy Weenink, Ben Canton, Joshua Warren + Robbie King (cox)
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Quenton Yeo (stroke), William MacDonald, Joshua Vodanovich, Tomas Broderick, Jack Jessiman, Tom Wild, Michael Brenton Rule, Theo Mallinson + Meg Rolton (cox)
Coached by: GLDW
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
||||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Jane Stanley
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
EDWT
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Peter Mason & Norman Sharpe
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
RPCA
[AKGC]
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Liz Forde
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Annabel Maddock (stroke), Charlotte Molloy, Felicity Billingham, Ashleigh Riddle + Brooke Andrews (cox)
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Jessica McIntosh (stroke), Sascha Moltschaniwskyj, Louise Swain, Elise Callaghan + Poppy Campbell (cox)
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
||||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Jacqueline Chiang & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Peter Mason
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Roger Whiteparsons & Barrie Mabbott
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
EBSC
EBSC
Auckland |
Crew
#1
EBSC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
EDWT
EDWT
Auckland
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
EDWT
[SGEC]
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Brooke Andrews (stroke), Charlotte Molloy, Annabel Maddock, Felicity Billingham + Matthew Wessels (cox)
Coached by: Ron Neighbour & Emily Caldwell
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Renee Henry (stroke), Georgia Hewitt, Delanee Turnwald, Emily Ashley + Geneivre Stenklev-Gussey (cox)
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Lauren Oliver (stroke), Lucy Farnsworth, Emily Swiatek, Grace Payn, Lucy Wilson, Raumati Meihana, Alex Hynds, Stella Cressey + Sophia Chiang (cox)
Coached by: Sophie Wilson & Jacqueline Chang
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Claire Watson (stroke), Sara Everitt, Olympe de Rouvroy, Jamie Iro, Jessica McIntosh, Imogen Stythe, Olivia Hay, Amy Barclay + Sascha Moltschaniwskyj (cox)
Coached by: GLDW
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Brent Smart (stroke), Andreas Lilley, Michael McMurray, Christopher Wheldon, William Leizerowicz, James Beech, David Wilkinson, Andrae Fassler + Lew Beck (cox)
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Jacqueline Chiang & Geoff Perry
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Ben Franich (stroke), Liam Scott-Russell, Harrison Strang, Tristan Robinson, Nikki Christian, Kyle Hebditch, Geoffrey Chang, Dion Shen + Thom Pettit (cox)
Coached by: Peter Mason & Norman Sharpe
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Jett Wheeler (stroke), Dominic Drury, Oliver Kumarich, Sean McHugh, Connor Hafoka, Sean McKenna, Harry Williams, Joe Goldfinch + Connor Sheehan (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: James Coote
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
||||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
Coached by: Pip Everitt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Gerard Campbell
|
|||
Entity
RPCA
RPCA
|
Crew
#1
RPCA
Coached by: Bruce Jones
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Coached by: Mat Jensen
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Stella Cressey (stroke), Erin Porter, Star Tutaki, Alex Collinson, Olivia Sewell, Mia Dobbe, Kristen Hansen, Sofia Montgomerie + Olivia Chiang (cox)
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Logan Walters
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WENT
WENT
Auckland
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
WENT
[NSHC]
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Mike Ruiterman
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Micheal Teilemans
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Coached by: Tom Barker & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCA
RPCA
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
||||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland
Entity
GLDW
GLDW
Auckland |
Crew
#1
SGEC
[GLDW]
Coached by: GLDW
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Lisa Green (stroke), Maeve Power, Marie Vermes, Lani Gallagher, Rhian Kocsis, Saskia Jordan, Sian Lovelock, Nierensche Perese-Kuil + Gemma Owen (cox)
Coached by: Ian McKinnon
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Sophie Wallace (stroke), Claudia Waite, Michelle Murphy, Mikayla Cracknell, Taylor Catchpole, Sophie Salt, Natasha Abel, Florence Layburn + Amber Fordham (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Rochelle Farmer (stroke), Abigail Parry, Lenny Voorhaar, Danielle Vandermeer, Eden Kelleher, Elyse Pepper, Bethany Glenn, Megan Farquhar + Lew Beck (cox)
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Alex Collinson (stroke), Mia Dobbe, Sofia Montgomerie, Olivia Sewell, Kristen Hansen, Ashleigh Kroef, Anna Perry, Georgia Grigor + Olivia Chiang (cox)
Coached by: Hamish Ramsay & Geoff Perry
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Chloe Bingham (stroke), Renee Henry, Florence Webber, Delanee Turnwald, Georgia Hewitt, Hannah Simpson, Ella Henry, Emily Ashley + Geneivre Stenklev-Gussey (cox)
Coached by: Brett Henry
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Jessie Bullians (stroke), Carmen Haybittle, Kaitlin Jaegar, Alicia Oswald, Caitlin Janes, Lea Ilic, Annabella Simmons, Leah Slykerman + Ava Unwin (cox)
|
|||
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Tayla Smith (stroke), Ane Foord, Elise McIntosh, Winnie Cao, Nicole Amundsen, Margarita Baksheeva, Kate Hamilton, Nice Vasetsoi + Toria Clifford (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HOWI
HOWI
Auckland
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
HOWI
[AKLC]
Max Calvert (stroke), Alex King, Ryan Parsons, Amarsh Raj, Chris Stewart, Hamish Robinson, Mitchell Kirk, Anthony Stockman + Taylan Boyle (cox)
|
|||
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Dion Shen (stroke), Hugo Thomson, Leo Ashcroft, Liam Scott-Russell, Robson Snookes, Joshua Warren, Joel Leishman, Hayden Joyce + Robbie King (cox)
Coached by: Norman Sharpe & Chris Goudie
|
|||
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
James Dolan (stroke), Sean McKenna, Connor Hafoka, Noah Fairfield, Hamish McKenzie, Anton Oliver, Antonio Afaese, Samuel Roys + Benedict Sheehan (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#1
AKLC
Matthew Duffett (stroke), Danyon Harris, Darryn van der Sandt, James Martin, Johnathan Edwards, Michael Smyth, Scott Alderson, Matt Gruiters + Victor Wang (cox)
Coached by: Harman Ward
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
James Brake (stroke), Lewis Morrell, Hugo Verdonk, Chris Everitt, Callum Gilmour, Patrick Davenport, Jake Guy, Edward Barry + Timothy Zouch (cox)
Coached by: Mat Jensen
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Carl Pracey (stroke), Hamish Horne, Jacob Sodo, Finn Murphy, Martin Benfell, James Bradshaw, Jostien Leota-Butler, Chris Stockley + Brad Shelton (cox)
Coached by: Gerard Campbell
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SKEC
SKEC
Auckland |
Crew
#1
SKEC
Olivia Hofer (stroke), Georgia Pettengell, Claire Hofman, Rhiannon Koni-Webb, Emily Swiatek, Grace Payn, Sophie Humphries, Alesha Lamont + Georgia Evans (cox)
Coached by: Sophie Wilson & Geoff Perry
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
STPA
[WESC]
Samuel Davison (stroke), Luka Hayward, Joshua Shields, Leo Ngatai-Tafau, Max Eversden, Tom Russell, Louis Phibbs, Jacob Morrow + Harry Molloy (cox)
|
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social