You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2020, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: R F Bennett Memorial Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
RPCA
[WESC]
- Click to expand crew ⇨
RPCA
RPCA
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
RPCA
[WESC]
- Click to expand crew ⇨
RPCA
RPCA
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#22
WESC
[STPA]
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#13
WESC
[BARA]
Ruby Bruce (stroke), Tara Williams, Isabella-Hope Murray, Alexandra Williams + Georgiana Molloy (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patton
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#22
WESC
[STPA]
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patton
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Glenn Barwick
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Claudia Lyons (stroke), Stella Shaw, Lauren Page, Abigail Palmer, Amy Patten, Grainne Walsh, Lucy Burrell, Charlotte Murphy + Claudia Addock (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#21
WESC
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#21
WESC
[STPA]
Anthony Thompson (stroke), Harry Fitzpatrick, Connor Sheehan, Felix Sorge-Stratton + Kyle MacArthur (cox)
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#22
WESC
[STPA]
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#2
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
- Division 1: placed 4th
- Division 2: placed 1st
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#22
WESC
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#13
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Glenn Barwick
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#22
WESC
[STPA]
Coached by: Glenn Barwick
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#21
WESC
Marine Arnerich (stroke), Sam van Helsdingen, Adam Simpson, Dominiko Arnerich + Leonardo Penny (cox)
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#13
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#13
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Sam Jackson
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#21
WESC
[STPA]
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#22
WESC
Marine Arnerich (stroke), Sam van Helsdingen, Dominiko Arnerich, Wilson Danby + Leonardo Penny (cox)
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th (DNF)
Crew
#2
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WESC
Coached by: Abigail Parry & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
RPCA
[WESC]
- Click to expand crew ⇨
RPCA
RPCA
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#3
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
RPCA
[WESC]
- Click to expand crew ⇨
RPCA
RPCA
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
WESC
[STPA]
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#3
RPCA
[WESC]
- Click to expand crew ⇨
RPCA
RPCA
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#4
WESC
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#21
WESC
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 9th
Crew
#22
WESC
[STPA]
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
- Division 1: placed 2nd
- Division 2: placed 3rd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#12
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st
Crew
#13
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 1st
Crew
#14
WESC
[BARA]
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 3: placed 4th
Crew
#11
WESC
[BARA]
Lucy Burrell (stroke), Sophie Robinson, Charlotte Rattray, Tara Williams, Ruby Bruce, Bess Watson, Eva Sutherland, Rose Hunter + Tessa Crean (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#21
WESC
[STPA]
Anthony Thompson (stroke), Harry Fitzpatrick, Connor Sheehan, Adam Simpson, Jerome Barrack, Luke Morrow, Wilson Danby, Felix Sorge-Stratton + Pierce Vesty (cox)
Coached by: Stacey Lithgow & Cameron Patten
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
STPA
STPA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#1
WESC
Blake Koefoed (stroke), Hamish Horne, Jacob Sodo, Finn Murphy, Cameron Patten, Erik Koefoed, Findlay Carter, Samuel Wojcik + Benedict Sheehan (cox)
Coached by: Jasper Ballantyne & Ged Campbell
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
WESC
[BARA]
Olivia Wrigley (stroke), Lauren Page, Grainne Walsh, Amy Patten, Connagh Borchert, Lotte Hart, Abigail Palmer, Stella Shaw + Tessa Crean (cox)
Coached by: BARA
- Click to expand crew ⇨
WESC
WESC
Auckland
Auckland
BARA
BARA
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social