Social

T FB G+

You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.

Results: R F Bennett Memorial Shield

These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.

The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.

click a filter below to remove it
Crew #1 RPCA
Harry Church (stroke) (AKLC), Oliver Kumarich (WESC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #2 RPCA
Chris Stockley (stroke) (WESC), Zak Everitt (SGEC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Charlotte Spence (stroke) (AKLC), Davina Waddy (CTYC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: W Prm 2-
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #2 RPCA [WESC]
Ellie Jeurissen (stroke) (WESC), Jemma James (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: W Prm 2-
RPCA strip RPCA
RPCA
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 RPCA
Luca Kirwan (stroke) (AKLC), Blake Bradshaw (NSHC), Max Brown (NSHC), Hunter Pethers-Boak (NSHC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 4-
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #2 RPCA
Jack Ready (stroke) (AKGC), Ethan Blight (WESC), Angus Shotter (NSHC), Jayden Tabani-Ivi (NSHC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 4-
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Luca Kirwan (stroke) (AKLC), Blake Bradshaw (NSHC), Max Brown (NSHC), Hunter Pethers-Boak (NSHC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #2 RPCA
Jack Ready (stroke) (AKGC), Ethan Blight (WESC), Angus Shotter (NSHC), Jayden Tabani-Ivi (NSHC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Ellie Jeurissen (stroke) (WESC), Jemma James (WESC), Davina Waddy (CTYC), Charlotte Spence (AKLC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Harry Church (stroke) (AKLC), Oliver Kumarich (WESC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 2X
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #2 RPCA
Chris Stockley (stroke) (WESC), Zak Everitt (SGEC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 2X
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Sophie Egnot-Johnson (stroke) (NSHC), Amy Robson (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: W Prm 2X
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Sophie Egnot-Johnson (stroke) (NSHC), Amy Robson (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #4 RPCA
Jack Ready (stroke) (AKGC), Ethan Blight (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Event 34 B U18 4+
Sponsored by: Mike Stanley & Family sponsor logo
Crew #1 RPCA
Charlotte Spence (stroke) (AKLC), Davina Waddy (CTYC), Jemma James (WESC), Ellie Jeurissen (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: W Prm 4-
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA [WESC]
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 1X
RPCA strip RPCA
RPCA
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #3 RPCA [SGEC]
Zak Everitt (SGEC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 1X
RPCA strip RPCA
RPCA
SGEC strip SGEC
SGEC
Auckland
Crew #4 RPCA
Harry Church (AKLC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 1X
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #5 RPCA [WESC]
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 1X
RPCA strip RPCA
RPCA
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 RPCA
Charlotte Spence (stroke) (AKLC), Davina Waddy (CTYC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #2 RPCA
Ellie Jeurissen (stroke) (WESC), Jemma James (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Chris Stockley (stroke) (WESC), Jonathan Kumarich (WESC), Oliver Kumarich (WESC), Zak Everitt (SGEC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA
Luca Kirwan (stroke) (AKLC), Jayden Tabani-Ivi (NSHC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 2-
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #2 RPCA
Angus Shotter (stroke) (NSHC), Ethan Blight (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 2-
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #3 RPCA [NSHC]
Max Brown (stroke) (NSHC), Hunter Pethers-Boak (NSHC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 2-
RPCA strip RPCA
RPCA
NSHC strip NSHC
NSHC
Auckland
Crew #4 RPCA
Jack Ready (stroke) (AKGC), Blake Bradshaw (NSHC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: M Prm 2-
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #4 RPCA
Harry Church (AKLC)
Coached by: Ian Bright
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
Crew #1 RPCA [WESC]
Amy Robson (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
  • Boat variation: W Prm 1X
RPCA strip RPCA
RPCA
WESC strip WESC
WESC
Auckland
Crew #1 RPCA
Max Brown (stroke) (NSHC), Blake Bradshaw (NSHC), Luca Kirwan (AKLC), Ethan Blight (WESC), Angus Shotter (NSHC), Jayden Tabani-Ivi (NSHC), Jack Ready (AKGC), Hunter Pethers-Boak (NSHC) + Savannah Barrack (cox) (WESC)
Coached by: Aimee Pink
  • Click to expand crew ⇨
RPCA strip RPCA
RPCA
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.