You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2023, 2022, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: R F Bennett Memorial Shield
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
SKEC
Finn Buckley (stroke), Nathan Kini, Bruno Tebbutt, Luca Cutfield, Dhevan Fodie, Max Irwin, Freddy Hitchcock, Sam Barron + Oliver Walsh (cox)
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#2
SKEC
India Nichols (stroke), Zoe Taylor, Gisele Girven, Sara Adams, Garbriele Sayer, Karenza Kent, Charlotte Muir, Olive Montgomerie + Jessica Rankin-Mills (cox)
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: scratched
Event
7
G U15 4X+
Sponsored by: Ranson family
Crew
#1
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Event
7
G U15 4X+
Sponsored by: Ranson family
Crew
#2
SKEC
Elise Murphy (stroke), Emerson McKinley, Emma Mackie, Miabella Robertshaw + Olivia Glenn-Campbell (cox)
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st
Crew
#2
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
SKEC
Poppy Jones (stroke), Charlotte Muir, Olive Montgomerie, Alannah Wiltshire + Jessica Rankin-Mills (cox)
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 8th
Crew
#2
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#3
SKEC
Coached by: Richard Hollebon & Peter Mason
- Click to expand crew ⇨
SKEC
SKEC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Social