You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: Bennett Shield Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
COMC
[STCU]
Madeline Mitchell (stroke), Lucy Mitchell, Samantha Bradley, Charlotte McKenzie, Haylie Dwight, Freya Mei, Alison Li, Jolin Yu + Linaya Karanatillake (cox)
Coached by: Kenna Lowe & Grace Mitchell
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
COMC
[STCU]
Genevieve Lyne (stroke), Annaliese Buchannan, Shreya Ram, Savannah Bargh + Scarlet Forster-McAuliffe (cox)
Coached by: Kirsty Dunhill & Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
COMC
[STCU]
Chloe Li (stroke), Olivia Merrilees, Sofia Scala, Bella Firman, Nageesha Samarasekera, Xinyu Jiang, Xinling Philips, Shreya Ram + Amelia Mitchell (cox)
Coached by: Kirsty Dunhill & Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
COMC
[STCU]
Madeline Mitchell (stroke), Samantha Bradley, Charlotte McKenzie, Lucy Mitchell + Linaya Karanatillake (cox)
Coached by: Kenna Lowe & Grace Mitchell
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
COMC
[STCU]
Coached by: Kenna Lowe & Grace Mitchell
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#1
COMC
[STCU]
Genevieve Lyne (stroke), Annaliese Buchannan, Jaime Lock, Bella Firman, Chloe Li, Olivia Merrilees, Sofia Scala, Savannah Bargh + Scarlet Forster-McAuliffe (cox)
Coached by: Kirsty Dunhill & Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
COMC
[STCU]
Coached by: Kirsty Dunhill & Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#2
COMC
[STCU]
Sofia Scala (stroke), Nageesha Samarasekera, Xinyu Jiang, Xinling Philips + Linaya Karanatillake (cox)
Coached by: Kirsty Dunhill & Graham Smith
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
COMC
[STCU]
Coached by: Kenna Lowe & Grace Mitchell
- Click to expand crew ⇨
COMC
COMC
Auckland
Auckland
STCU
STCU
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Social