You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: Bennett Shield Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Beatrix Sharpe (stroke), Odessa Key, Lucy Forman, Olivia Bethell, Sophia Warren, Pippa Forman, Amelia George, Awatea Heke + Hannah Hua (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Sophie Pearce (stroke), Genevieve Fail, Aimee Dasler, Alice Berry, Isabella Coney, Olive Tingey, Audrey Tse, Zara Johannink + Charlotte Robertson (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Alice Nathan (stroke), Alba Erikson, Lila Kirke, Ellie Buckland, Mia Eriksen, Ruby Walker, Francesca Robinson, Sofia Kong + Amelia Self (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#33
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 7th
Crew
#34
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#33
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#34
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Addison Hewlett (stroke), Zara Johannink, Olivia Bethell, Ada Findlow, Mila Walsh, Pippa Forman, Mandipa Mhuka, Sophia Warren + Kate Miller (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Scarlett Archibald (stroke), Lucinda Day, Emily Dick, Ellie Buckland, Halle Wilson, Tyler Orrick, Beatrix Sharpe, Freya Motion + Rose Finlayson (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#33
AKLC
[DIOC]
Maddison Wright (stroke), Sofia Glass, Margot Wilson, Emily Keene, Lucy Forman, Madeleine Worrall, Charlotte Howe, Avery Dearlove + Charlotte Robertson (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Genevieve Fail (stroke), Ellie Buckland, Lila Kirke, Alba Erikson, Alice Nathan, Sophie Pearce, Addison Hewlett, Zara Johannink + Stella Benton (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Audrey Tse (stroke), Aimee Dasler, Alice Berry, Mia Eriksen, Isabella Coney, Francesca Robinson, Ruby Walker, Olive Tingey + Hannah Hua (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Odessa Key (stroke), Emily Keene, Poppy Donald, Olivia Bethell, Charlotte Howe, Avery Dearlove, Mila Walsh, Beatrix Sharpe + Rose Finlayson (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#32
AKLC
[DIOC]
Emily Dick (stroke), Freya Motion, Addison Hewlett, Awatea Heke, Margot Wilson, Halle Wilson, Sophia Warren, Amelia George + Amelia Self (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#33
AKLC
[DIOC]
Madeleine Worrall (stroke), Maddison Wright, Lucy Forman, Lucinda Day, Scarlett Archibald, Sofia Glass, Tyler Orrick, Mandipa Mhuka + Stella Benton (cox)
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#31
AKLC
[DIOC]
Coached by: Caspar Hammond & Franklin Hamilton
- Click to expand crew ⇨
AKLC
AKLC
Auckland
Auckland
DIOC
DIOC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 1st (NTT)
Social