You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: Bennett Shield Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Talia Chatfield (stroke), Maeve Lockett, Charlotte Mawston, Isabella Davies, Payton Berry, Amelie Rerekura-Peters, Phoebe Bird, Annabel Savage + Grace Kennedy (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Event
14
G U18 4+
Sponsored by: Mabbott family
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Charlotte Mawston (stroke), Stephanie Severin, Phoebe Dobson, Carla Pethers-Boak + Delilah Clements (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Sacha van der Net (stroke), Annabel Drew Ross, Sophia de Felice, Abigail Jesudas + Chase Templeman (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
NSHC
Tamsin Mcasey (stroke), Ruby Armiger, Millieke McKay, Briana George, Maya Sharp, Jemma Rowledge, Lily Dwyer, Lea Chapman + Lily Richardson (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Sophia de Felice (stroke), Charlotte Mawston, Amelie Rerekura-Peters, Sacha van der Net, Maddie Craig, Tara Barns, Annabel Drew Ross, Rikyla Kennedy + Delilah Clements (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Event
35
M Clb 8+
Sponsored by: Mabbott family
Crew
#1
NSHC
James Mitchell (stroke), Thomas Clingin, James Brake, Jayden Tabani-Ivi, Daniel McSweeny, Callum Jarvis, Clark Offwood, Jordan Clark + Jacob Avery (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Phoebe Dobson (stroke), Annabel Savage, Amalie Hoban, Stephanie Severin, Hazel Stroobant, Carla Pethers-Boak, Jasmyne Howker, Maia Brown + Tayla Coplestone (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
NSHC
Samuel Wilde (stroke), Angus Baker, Bruno Martinez, Randal Yao, Daniel Cho, Agastya Ravindar, Luke Bamford, Edward Maclean + Otis Packer (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
NSHC
Georgia Thorpe (stroke), Madison Randall, Izzy Karim, Hannah Davies, Alexa Rowledge, Olivia Cole, Lea Chapman, Lily Dwyer + Milly Preston (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Renee Panui (stroke), Abigail Jesudas, Olivia Retimana, Holly Christiansen + Samara Howden-Waugh (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
NSHC
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#1
NSHC
Max Brown (stroke), Daniel Tomlinson, Alex Logan, Callum Booth, Cruz Erdmann, Simon Geertsema, Luke Shannon, Tadhg Farac + Jacob Avery (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Talia Chatfield (stroke), Maeve Lockett, Phoebe Dobson, Stephanie Severin, Payton Berry, Isabella Davies, Charlotte Mawston, Carla Pethers-Boak + Tayla Coplestone (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
NSHC
Skye Lang (stroke), Megan Farquhar, Atlanta Bruce, Annabelle Knowles, Brooke Vincent, Isabelle Welch, Rea Kearns, Cassidy Luff + Tessa Guthrie (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Social