You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: Bennett Shield Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Sebastian Bardsley (stroke), Edward Maclean, Joseph Lee, Oliver Poland, Luke Bamford, Eli Roux De Buisson, Baylin Jeffery, Hugo Karam + Kahu Campbell (cox)
Boat: Pennie Kennings
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Otto Gartner (stroke), Toby Cleghorn, Daniel Katzin, Jack Buckley, Adam Leece, Oscar McFarlane, George Langley, Lucca Gil Conte + Flynn Wigglesworth (cox)
Coached by: Andy Hay & Nat Marriott
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Dylan Henderson (stroke), Adam Leece, Benjamin Adelinger-Smith, Lucca Gil Conte + Flynn Wigglesworth (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Tane Brace (stroke), Andrew Lucas, Oliver Poland, Jahriyah Urquhart, Oliver Swanton, Joseph Lee, Jackson Grant, Boston Kelly + Kahu Campbell (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Marcus Wade (stroke), Samuel Bird, Raoul Mann, Caleb Drury, Seif Ali, Dylan Bryce-Borthwick, Aston Coyle, Cole Hampson-Tindale + Sam Herron (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Event
35
M Clb 8+
Sponsored by: Mabbott family
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Andrew Lucas (stroke), Oliver Poland, Eli Roux De Buisson, Joseph Lee, Sebastian Bardsley, Hugo Karam, Tane Brace, Baylin Jeffery + Kahu Campbell (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#11
NSHC
[WTLB]
Otto Gartner (stroke), Quinn Wiltshire, Ryan Haves, Jack Buckley, Jackson Metuangaro, Toby Cleghorn, Lucas Dobler, Alexander Jones + Liam Veldman (cox)
- Click to expand crew ⇨
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
WTLB
WTLB
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Social