You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: Bennett Shield Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Thomas Hulbert (stroke), Jayden Botha, Josh Dale, Adam White, Johnathin Smit, Tyler Warren, Zac Wilson, Bailey Dale + Katie Anderson (cox)
Coached by: Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Noah Bradnick (stroke), Robbie McAllansmith, Ashton McComish, Samuel Anderson + Katie Anderson (cox)
Coached by: Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: result (NRR)
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Robbie McAllansmith (stroke), Jayden Botha, Johnathin Smit, Thomas Hulbert, Ashton McComish, Bailey Dale, Lucus Powell, Zac Wilson + Katie Anderson (cox)
Coached by: Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#31
SGEC
Coached by: Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Leo Strode Penny
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Josh Dale (stroke), Adam White, Tyler Warren, Noah Bradnick, Finn Cresswell, Will Leyland, Zack Henton, Samuel Anderson + Bailey Dale (cox)
Coached by: Kieran Smith
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#31
SGEC
[GLDW]
Coached by: Denzell Christian
- Click to expand crew ⇨
SGEC
SGEC
Auckland
Auckland
GLDW
GLDW
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Social