You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2022, 2020, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011.
Results: Bennett Shield Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Talia Chatfield (stroke), Maeve Lockett, Charlotte Mawston, Isabella Davies, Payton Berry, Amelie Rerekura-Peters, Phoebe Bird, Annabel Savage + Grace Kennedy (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 3rd
Event
14
G U18 4+
Sponsored by: Mabbott family
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Charlotte Mawston (stroke), Stephanie Severin, Phoebe Dobson, Carla Pethers-Boak + Delilah Clements (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Sacha van der Net (stroke), Annabel Drew Ross, Sophia de Felice, Abigail Jesudas + Chase Templeman (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
WTLG
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#3
WTLG
[NSHC]
Rikyla Kennedy (stroke), Holly Christiansen, Olivia Retimana, Renee Panui + Samara Howden-Waugh (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 6th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#2
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 5th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#1
WTLG
Pippa Farrington (stroke), Addy Viljoen, Annabel Webber, Maddi Fox, Emily Turner, Sophia Howker, Zara Bosch, Amelia Jordan + Lyla Carrancho (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WTLG
Charli Barron (stroke), Maddie Anderson, Sophia Maude, Cici Kraatskow, Jaemay Tan, Ivy Lundon, Grace Anderson, Adriana Ramirez + Simone Joy (cox)
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 5th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Sophia de Felice (stroke), Charlotte Mawston, Amelie Rerekura-Peters, Sacha van der Net, Maddie Craig, Tara Barns, Annabel Drew Ross, Rikyla Kennedy + Delilah Clements (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 4th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#2
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Phoebe Dobson (stroke), Annabel Savage, Amalie Hoban, Stephanie Severin, Hazel Stroobant, Carla Pethers-Boak, Jasmyne Howker, Maia Brown + Tayla Coplestone (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 1st (NTT)
Crew
#1
WTLG
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WTLG
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 2nd
Crew
#3
WTLG
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 4th
Crew
#4
WTLG
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
- Division 2: placed 3rd
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Renee Panui (stroke), Abigail Jesudas, Olivia Retimana, Holly Christiansen + Samara Howden-Waugh (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 6th
Crew
#1
WTLG
[NSHC]
Talia Chatfield (stroke), Maeve Lockett, Phoebe Dobson, Stephanie Severin, Payton Berry, Isabella Davies, Charlotte Mawston, Carla Pethers-Boak + Tayla Coplestone (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 2nd
Crew
#2
WTLG
[NSHC]
Maia Brown (stroke), Annabel Savage, Amelie Rerekura-Peters, Kathryn Farac, Phoebe Bird, Amalie Hoban, Sacha van der Net, Neva Currie + Grace Kennedy (cox)
Coached by: WTLG
- Click to expand crew ⇨
WTLG
WTLG
Auckland
Auckland
NSHC
NSHC
Auckland
Auckland
- Division 1: placed 7th
Social