You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2009.
Results: Dewar Shield Blue Lake Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Conner Spackman
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Christian Nepia
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Conner Spackman
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Christian Nepia
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Maggie Laracy
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Gisele Foster
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tessa Gregory-Hunt
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Olivia Ashby
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tonilee Stevens
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Stacey Tamblin
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Mea Hunter
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
E Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Siobhan Reynolds
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alice West
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
F Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#6
ROTC
Coached by: Georgina Hyde
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Meg Wilkes
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Olivia Ashby
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tonilee Stevens
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Stacey Tamblin
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
Coached by: Siobhan Reynolds
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Maggie Laracy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Alice West
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Meg Wilkes
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tessa Gregory-Hunt
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Gisele Foster
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Mea Hunter
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#6
ROTC
Coached by: Georgina Hyde
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brittany Wallace
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Brittany Wallace
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Tom Clark (stroke)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Graeme Weston (stroke)
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
no crew listed
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
no crew listed
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Tom Clark (stroke)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Graeme Weston (stroke)
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#5
AKLC
no crew listed
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
no crew listed
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Roselle Magon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Saphron Herbert
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Roselle Magon
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Saphron Herbert
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Malcolm Forster (stroke), Robert Lewis, Jaeden Waldron-Lemon, Carey Dale, Zaak Wijdeven, Jonty Birch, Nick Bennenbroek, Tyne Wijdeven + Cody Amoroa (cox)
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Hugh Pawson (stroke), Chris Jermy, Josh Pewhairangi, Jack van Bussel, Julian Kasner, Tyler Manville, Dominic Broadhead, Stave Hill + Reuben Gedye (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Hugh Pawson (stroke), Chris Jermy, Josh Pewhairangi, Jack van Bussel, Julian Kasner, Tyler Manville, Dominic Broadhead, Stave Hill + Reuben Gedye (cox)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Malcolm Forster (stroke), Robert Lewis, Jaeden Waldron-Lemon, Carey Dale, Zaak Wijdeven, Jonty Birch, Nick Bennenbroek, Tyne Wijdeven + Cody Amoroa (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Andrew Potter
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Oliver Wood
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Tom Thomas
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Andrew Potter
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Tom Thomas
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Oliver Wood
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Courtney MacDonald
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Georgia Moberly
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Cassidy Lee-Armishaw
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Jenny Kim
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Grace Griffiths
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Jenny Kim
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Coached by: Cassidy Lee-Armishaw
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Georgia Moberly
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Grace Griffiths
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Courtney MacDonald
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Liam Kitchin
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Conner Spackman
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Stephen Vanderpeet (stroke), Thomson Brownlie, Matthew Kitchin, Tom Mackintosh + Migoyon Goodley (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Alex Sye
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Tai Harrison
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Alex King
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Liam Kitchin
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Tai Harrison
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Alex Sye
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Conner Spackman
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Alex King
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Stephen Vanderpeet (stroke), Thomson Brownlie, Matthew Kitchin, Tom Mackintosh + Migoyon Goodley (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
no crew listed
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
no crew listed
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
no crew listed
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Mark Inder (stroke)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Philip Coughlan (stroke)
Composite crew.
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
no crew listed
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
no crew listed
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Mark Inder (stroke)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Philip Coughlan (stroke)
Composite crew.
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
no crew listed
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
no crew listed
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Keegan Oxenham
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Robbie Parker
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Keegan Oxenham
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Robbie Parker
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Ashlea Quirk (stroke), Hannah Bailey, Hannah Macklow, Tessa Gregory-Hunt, Alice Kenny, Ariana Williams, Saphron Herbert, Starla Sadd-Toko + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Starla Sadd-Toko
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Briar Stevenson (stroke), Ella Cvitanovich, Sara-Jane Back, Amie Back, Sharnay Wilson, Chelsea Smith, Danjelle Wilson, Aly Allison + Aleshia Elliot (cox)
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Holly Johnson (stroke), Natalie Hill, Samantha Grace, Greer Murray, Helen Payne, Gisele Foster, Annalise Wilson, Sarah Freeman + Tara Moberly (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Briar Stevenson (stroke), Ella Cvitanovich, Sara-Jane Back, Amie Back, Sharnay Wilson, Chelsea Smith, Danjelle Wilson, Aly Allison + Aleshia Elliot (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Ashlea Quirk (stroke), Hannah Bailey, Hannah Macklow, Tessa Gregory-Hunt, Alice Kenny, Ariana Williams, Saphron Herbert, Starla Sadd-Toko + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Starla Sadd-Toko
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Holly Johnson (stroke), Natalie Hill, Samantha Grace, Greer Murray, Helen Payne, Gisele Foster, Annalise Wilson, Sarah Freeman + Tara Moberly (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Gerrard Melchers
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Gerrard Melchers
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Oliver Wood
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Jack Barr
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Jack Barr
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Oliver Wood
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Aimee Muir (stroke), Shireen Harper, Maxie Robb, Sophie Parkin, Chloe Fettes, Alana Rowe, Huia Ackerman, Amy Mills + Georgia Coughlan (cox)
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Stacey Wyatt (stroke), Millie Thomson, Renee Harrison, Phillipa Evans, Liv Spence, Taylor Hamilton, Amber Brown, Brittany Taylor + Brylee Thomson (cox)
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Jenna Powell (stroke), Cassidy Armishaw, Deanna Capon, Izzy Johnson, Chyna Watson, Tiana Manuatu, Moana Panui, Ashley Jones + Gabriella Boyce (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Aimee Muir (stroke), Shireen Harper, Maxie Robb, Sophie Parkin, Chloe Fettes, Alana Rowe, Huia Ackerman, Amy Mills + Georgia Coughlan (cox)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Stacey Wyatt (stroke), Millie Thomson, Renee Harrison, Phillipa Evans, Liv Spence, Taylor Hamilton, Amber Brown, Brittany Taylor + Brylee Thomson (cox)
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Jenna Powell (stroke), Cassidy Armishaw, Deanna Capon, Izzy Johnson, Chyna Watson, Tiana Manuatu, Moana Panui, Ashley Jones + Gabriella Boyce (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Olivia Ashby
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Rebecca Wilson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Sarah Freeman
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Maggie Laracy
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Mia Foley
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
no crew listed
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Olivia Ashby
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Rebecca Wilson
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Sarah Freeman
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Mia Foley
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
no crew listed
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Maggie Laracy
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Tara Crompton
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Amy Kelly
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew.
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
no crew listed
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
XLB*
XLB*
Bay of Plenty |
Crew
#1
XLBP
Composite crew.
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
no crew listed
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cord Kerr
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Stephen Vanderpeet, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Thomson Brownlie, Edwin Laver, Tom Mackintosh + Harry Evans (cox)
Coached by: Tom MacKintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Peter Marffy (stroke), Tim Ellis, William Sabiston, Alex Sye, Samuel Bish, Angus Lindsay, Luke Kitchin, Alex King + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Alex King
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Stephen Wright (stroke), Lewis Morrell, Connor McNamara-Spackman, Tai Harrison, Taylor Boyce, Zac Swift, Aiden Nairn, Harry Allom + Hamish Schnuriger (cox)
Coached by: Harry Alom
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jake Potton (stroke), Mark Goulstone, Christian Nepia, Matt Kerr, Bruno Dawson, Kyle Birch, Aidan Simmons, Gerard Melchers + Michael Kerr (cox)
Coached by: Gerrard Melchers
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Stephen Vanderpeet, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Thomson Brownlie, Edwin Laver, Tom Mackintosh + Harry Evans (cox)
Coached by: Tom MacKintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Peter Marffy (stroke), Tim Ellis, William Sabiston, Alex Sye, Samuel Bish, Angus Lindsay, Luke Kitchin, Alex King + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Alex King
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Stephen Wright (stroke), Lewis Morrell, Connor McNamara-Spackman, Tai Harrison, Taylor Boyce, Zac Swift, Aiden Nairn, Harry Allom + Hamish Schnuriger (cox)
Coached by: Harry Alom
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Jake Potton (stroke), Mark Goulstone, Christian Nepia, Matt Kerr, Bruno Dawson, Kyle Birch, Aidan Simmons, Gerard Melchers + Michael Kerr (cox)
Coached by: Gerrard Melchers
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Laura Baverstock
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alice West
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tessa Gregory-Hunt
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Angela O'Sullivan
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alice West
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#23
TRGG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Laura Baverstock
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Tessa Gregory-Hunt
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Angela O'Sullivan
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Andrew Potter
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Andrew Potter
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Rebecca Wilson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Sarah Freeman
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Rebecca Wilson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Sarah Freeman
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
D Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#4
TAWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#3
TAWC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#2
COMC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#3
HAMG
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#4
HAMG
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#3
COMC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Trudy Moulden (stroke), Neil Pollock, Alan Cleaver, Don Strachan, Jim Matchett, Rob Holmes, Georgina Taylor, Graeme Fausett + Cody Amoroa (cox)
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
no crew listed
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Andrew Mahon (stroke), Richard Dearsley, Nick Hanna, Alan McLean, Mark Inder, Bruce Wills, Lee Roberts, Ronel Cloete + Sharon Hanna (cox)
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Tom Clark (stroke), Gordon Meyer, Steve Donn, Robert Prebble, Johan Morreau, Duncan Cameron + Keely Gage (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Andrew Mahon (stroke), Richard Dearsley, Nick Hanna, Alan McLean, Mark Inder, Bruce Wills, Lee Roberts, Ronel Cloete + Sharon Hanna (cox)
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Trudy Moulden (stroke), Neil Pollock, Alan Cleaver, Don Strachan, Jim Matchett, Rob Holmes, Georgina Taylor, Graeme Fausett + Cody Amoroa (cox)
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Tom Clark (stroke), Gordon Meyer, Steve Donn, Robert Prebble, Johan Morreau, Duncan Cameron + Keely Gage (cox)
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
no crew listed
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Kate Hoskin (stroke), Annabelle Schurhammer, Poppy Mitchell-Anyon, Kadee Gedye + Aleshia Elliot (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Jenny Kim
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Grace Griffiths
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Jenny Kim
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Kate Hoskin (stroke), Annabelle Schurhammer, Poppy Mitchell-Anyon, Kadee Gedye + Aleshia Elliot (cox)
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Grace Griffiths
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nigel van den Akker
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Hamish Boult
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nigel van den Akker
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Hamish Boult
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Keegan Oxenham
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Keegan Oxenham
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Peter Marffy (stroke), Tim Ellis, William Sabiston, Alex Sye, Samuel Bish, Angus Lindsay, Luke Kitchin, Alex King + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Alex King
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Stephen Vanderpeet, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Thomson Brownlie, Edwin Laver, Tom Mackintosh + Harry Evans (cox)
Coached by: Tom MacKintosh
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Peter Marffy (stroke), Tim Ellis, William Sabiston, Alex Sye, Samuel Bish, Angus Lindsay, Luke Kitchin, Alex King + Migoyon Goodley (cox)
Coached by: Alex King
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Stephen Vanderpeet, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Thomson Brownlie, Edwin Laver, Tom Mackintosh + Harry Evans (cox)
Coached by: Tom MacKintosh
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
no crew listed
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
no crew listed
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Gisele Foster
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Gisele Foster
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#2
HAMG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Madeleine Matene (stroke), Taylor Matenga, Olivia Hunt, Mollie James, Nina Turnbull, Georgia Hankins, Kelly Lithgow, Brittany McNeil + Emily Wall (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Madeleine Matene (stroke), Taylor Matenga, Olivia Hunt, Mollie James, Nina Turnbull, Georgia Hankins, Kelly Lithgow, Brittany McNeil + Emily Wall (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Hamish Boult
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#3
GISC
Mark Langdon (stroke)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Keegan Oxenham
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#4
GISC
no crew listed
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Daniel McIntyre-Gardner (stroke)
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Kemble Cadwallader
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Keegan Oxenham
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#3
GISC
Mark Langdon (stroke)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#4
GISC
no crew listed
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
AKGC
AKGC
Auckland |
Crew
#1
AKGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Daniel McIntyre-Gardner (stroke)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Nick Laracy
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
Heat 5 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Hamish Boult
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Aiden Nairn
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Taylor Boyce
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Taylor Boyce
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Aiden Nairn
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Gerrard Melchers
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Lachlan Caudwell
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Gerrard Melchers
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Lachlan Caudwell
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Kayla Spencer (stroke), Ashley O'Neil, Kate Hoskin, Annabelle Schurhammer, Poppy Mitchell-Anyon, Bella Willacy, Amy Chapman, Kadee Gedye + Riley Wyeth (cox)
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Charlotte Humphries (stroke), Alana Rowe, Maxie Robb, Mackenzie Forrest, Chloe Fettes, Brooke Christiansen, Sophie Parkin, Eva Wilson + Georgia Coughlan (cox)
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Chloe Harrison (stroke), Jenny Kim, Kayla Merriman, Amber Stonehouse, Courtney MacDonald, Grace Griffiths, Grace Bassett, Georgia Moberly + Emily Cooper (cox)
Coached by: Georgia Moberly
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Jenna Powell (stroke), Cassidy Armishaw, Deanna Capon, Izzy Johnson, Chyna Watson, Zoe Evans, Moana Panui, Ashley Jones + Junelle McPherson (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
Charlotte Humphries (stroke), Alana Rowe, Maxie Robb, Mackenzie Forrest, Chloe Fettes, Brooke Christiansen, Sophie Parkin, Eva Wilson + Georgia Coughlan (cox)
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Chloe Harrison (stroke), Jenny Kim, Kayla Merriman, Amber Stonehouse, Courtney MacDonald, Grace Griffiths, Grace Bassett, Georgia Moberly + Emily Cooper (cox)
Coached by: Georgia Moberly
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
Kayla Spencer (stroke), Ashley O'Neil, Kate Hoskin, Annabelle Schurhammer, Poppy Mitchell-Anyon, Bella Willacy, Amy Chapman, Kadee Gedye + Riley Wyeth (cox)
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
Jenna Powell (stroke), Cassidy Armishaw, Deanna Capon, Izzy Johnson, Chyna Watson, Zoe Evans, Moana Panui, Ashley Jones + Junelle McPherson (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Lana Davison
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Starla Sadd-Toko
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Lana Davison
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Isobel Ayers
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Starla Sadd-Toko
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Max Williams
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Mathew Bennett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tom Brownlie
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Tom MacKintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Matthew Kitchin
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Conner Spackman
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
Coached by: Peter Marffy
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Max Williams
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Conner Spackman
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
Coached by: Peter Marffy
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Tai Harrison
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Taylor Boyce
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Mathew Bennett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Tom Brownlie
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Tom MacKintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Matthew Kitchin
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Maggie Laracy
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
no crew listed
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
no crew listed
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Logan Newfield
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Mania Oxenham
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Robbie Parker
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Mark Langdon (stroke)
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Mania Oxenham
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Robbie Parker
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Logan Newfield
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#4
KGCA
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Mark Langdon (stroke)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#5
KGCA
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Lachlan Caudwell
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Lachlan Caudwell
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Gisele Foster
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Stacey Tamblin
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Laura Baverstock
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Olivia Ashby
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Grace Griffiths
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Laura Baverstock
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Olivia Ashby
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Stacey Tamblin
|
|||
Entity
HAMG
HAMG
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Gisele Foster
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Grace Griffiths
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Amber Stonehouse
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#21
TRGG
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Amber Stonehouse
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
TRGG
TRGG
Waikato/BoP |
Crew
#22
TRGG
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ariana Williams
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ariana Williams
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Social