You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2012, 2011, 2009.
Results: Dewar Shield Blue Lake Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne & Michael Hawthorne
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Leith Menzies
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Matt Beck
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Martin O'halloran
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#5
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Eilish Robinson & Daniel McIntyre-Gardner
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Karin Mary & Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris & Hayden Shaw
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#2
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Rob Prebble
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: David Tucker & Alan Vester
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#23
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Jock MacKintosh
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Craig Bocock & Jeff Johnson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Charlie Chittenden (stroke), Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell, Craig Hackett + George Weeks (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Jordan McNamara-Spackman, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#4
MERC
Coached by: Chris Betty
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#5
MERC
Coached by: Chris Betty
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#7
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: David Tucker & Alan Vester
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#2
NSHC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPC*
BPC*
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Composite crew.
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
XLA*
XLA*
Auckland |
Crew
#1
XLAN
Composite crew. Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton & Roselle Magon
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Simon Aubrey
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Olivia Ashby (stroke), Stacey Tamblin, Greer Murray, Helen Payne, Mea Hunter, Chloe Harrison, Hannah Cox, Georgina Hyde + Delaney Phillips (cox)
Coached by: Chris Pearson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Lewis Morrell (stroke), Stephen Wright, Mathew Bennett, Connor McNamara-Spackman + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Matthew O'Halloran (stroke), Nick Dougherty, James Bridgman, Charles Benedek-Rooney + Louis Lambert (cox)
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#52
TGAC
Coached by: Scott Griffin
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Joshua Lee (cox)
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Scott Griffin
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Karin Mary
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Amy Mills (stroke), Chloe Fettes, Maxie Robb, Bianca Ruegg, Aimee Muir, Karlee Montgomery, Maia Dixon, Brooke Christiansen + Renee Davie (cox)
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Madeline Hailwood (stroke), Rachel Hartstone, Tiana Manuatu, Bessie Clarke, Jenna Powell, Kayla Hill-Liddle, Zoe Evans, Chyna Watson + Kelly Forde (cox)
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Siobhan Neighbour (stroke), Kathryn Butcher, Nicola Vercoe, Emily Caldwell, Alice Pallister, Maddison Hocking, Charlotte Bray, Courtnee Bangs + Madison Walters (cox)
Coached by: Alan Harris & Roy Harris
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: David Tucker & Alan Vester
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Matthew O'Halloran (stroke), James Bridgman, Edward Clapham, Charles Benedek-Rooney + James Crompton (cox)
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Bailley Verry (stroke), Kirsten Vanderpeet, Isabella Kippenbeger, Catherine Graham + Anna Welch (cox)
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow & Adrian Webster
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Snow Goldsmith
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Alan Harris
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: HAMG
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Gary McAdams (stroke), Alan Ernest, Alison Derbyshire, Karen Parcell, Steve Brine, Tony Dorman, Murray Lang, Graham Watt + Joe A (cox)
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
Donna Taituma (stroke), Gillian Robertson, Ted Walford, Mark Inder, Helen Hendren, Jane Taylor, Teena Butler, Tania Greenslade + Jared Fox (cox)
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Joanne McLean (stroke), Michelle de Jong, Jenni Hendry, Gill Hawker, Joanna Blakeborough, Bev Crawford, Maxine Drabble, Sharon Hanna + Isaac Higgins (cox)
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Garth Bradford (stroke), Chris Brake, Uwe Engbers, Cameron Elliott, Rebecca Caroe, Liz Forde, Carol Neill, Julie McInnes + Karen Asquith (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
Andrew Bealing (stroke), Andrew Gibbard, James Watson, Paul Gibbard, Richard Hollebon, Rob Hellstrom, Simon Holbrook, Max Mason + Chris Stolting (cox)
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Tom Brown (stroke), George Powell, Hugo Blackley, Richard Tuck, Harry Wynne, Toby Simson, James Witters, Matthew Holden + Liam Avery (cox)
Coached by: Leith Menzies & Matthew Beck
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Neil Pollock (stroke), Alan Cleaver, Don Strachan, Graeme Fausett, Jim Matchett, Chris Betty, Gayle Billings, Lionel Neal + Trudy Moulden (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Chris Betty
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Jess MacLellan & Angela Juergensen
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
BPC*
BPC*
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Composite crew.
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#3
KICC
Coached by: Jack Stevens
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Jonathan Curtis (stroke), Mania Oxenham, Cole Starling, Sean van Nieuwenhuizen + Tyla Jansen van Nieuwenhuizen (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Alex Wilson (stroke), Harry Evans, Benjamin Renwick-Russell, Stanley Renwick-Russell + Joe Perry (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
James Cockram (stroke), Austin Rudkin, Simon Reeves, William Batkin, Thomas Hillary, Nick Dougherty, Frank Siriwardena, Charles Benedek-Rooney + James Crompton (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Daniel Easten (stroke), Matthew Ganley, Richard Tuck, Harry Clark, George Powell, Tom Brown, Harry Gill, Benjamin Mules + Nick Yan (cox)
Coached by: Leith Menzies & Matthew Beck
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Anton Cole-Du-Toit (stroke), Harry Evans, James Weeks, Logan Corbishley, Matthew Rennie, Logan Herbert, Henry Nash, Alistair Wilson + George Weeks (cox)
Coached by: Mike Trautvetter
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Michael Kerr (stroke), Damon Abraham, Matthew Shirley, Liam Douglas, Tyrin Poutai, Cain Young, Alex Nota, John Lidgett + Sarah Nota (cox)
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Matthew Butler (stroke), Elliot Jenkins, Finn Jenkins, Robert Chelley, Karlo Waghorn, Luke Hanretty, Lenny Jenkins, Jarred Bond + Josh Powley (cox)
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Callum Aubrey (stroke), Elliot Janissen, Ryan Young, Taine McLeod, James Scott, Joshua Aubrey, Sam Greer, Luke Hooper + Robbie Street (cox)
Coached by: Scott Griffin
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Ryan Megson
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Cedric Bayly & Greg Vanderpeet
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#12
WESC
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Fiona Bassett
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Amy Johnston (stroke), Katherine Elsdon-Williams, Claudia Waite, Syan Purcell + Madison Walters (cox)
Coached by: Hayden Shaw
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
EBSC
EBSC
Auckland |
Crew
#1
EBSC
Coached by: Alex Dawson
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Lewis Morrell (stroke), Bradley Grant, Stephen Wright, Connor McNamara-Spackman + Delaney Phillips (cox)
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
Coached by: Kristian Barbarich
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Graham Smith
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
James Torstonson (stroke), Cameron Elliott, Jarrod Cranfield, Theo Clayton-Greene + Ryan Eccles (cox)
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Tim Palmer
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Toby Patton & Roselle Magon
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Meg Hendl (stroke), Holly Woolston, Jaimie Wilson, Helena Light, Rachel Hartstone, Amy Grinter, Leah Scott, Madeline Hailwood + Kelly Forde (cox)
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#11
WESC
Zoe Lloydd (stroke), Jessica Kane, Eden Kelleher, Larissa King, Charlotte King, Georgie Holmes, Isabella Cope, Holly Simpson + Gemma Lynex (cox)
Coached by: Dudley Storey
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Te Mahara Swanson Hall (stroke), Lea Kreutmayer, Courtney Smith, Elizabeth Hughes, Chelsie Thomas, Rowan Simmons, Rebecca Jenkin, Aimee Bennett + Grace Bassett (cox)
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Amber Piggott, Sarah Cavey, Carlotta Martin, Francesca Bacon, Mickayla Strode-Penny + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Dick Tripp
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Steve Finlayson & Karin Mary
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
Coached by: Mike Trautvetter
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#5
MERC
Coached by: Chris Betty
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#8
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Steve Finlayson
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Elizabeth Mayo-Smith (stroke), Brenna Baker, Jessica Thompson, Sarah Crummey + Thomas Callaghan (cox)
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Duncan Bydeley
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Kimberley Pilbrow
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Ross Webb & Rohan Condon
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Glenn Barwick & Matt Rickard
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Richard Beaumont
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Ted Phelps
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Tricia Balle
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#2
SGEC
Coached by: David Tucker & Alan Vester
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: David Tucker & Alan Vester
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Trevor Simpson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Trevor Simpson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Brian Hawthorne
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Sheryl Harris
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Glen Reichardt
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#3
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#3
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#2
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
Coached by: Graham Watt
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Toby Patton & Roselle Magon
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Jim Matchett
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
Coached by: Harry Ashby
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Adrian Webster
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Tonilee Stevens (stroke), Brittany Wallace, Emma Cullen De Beer, Georgia Morrow + Michaela Hale (cox)
Coached by: Rob Holmes
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
Coached by: Chris Pearson
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Greg Reid
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#21
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: Alastair Riddle & Paul Simmons
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#22
TGAC
Coached by: Lance Stowes
|
|||
Entity
WTMC
WTMC
Auckland |
Crew
#1
WTMC
Coached by: Michael Hawthorne
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#51
TGAC
Coached by: Jeff Johnson & Craig Bocock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#3
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Neil Pollock
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Luke O'neil
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Coached by: Rebecca Ryall
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Russell Dodd (stroke), Max Williams, Edwin Laver, Liam Kitchin, Matthew Kitchin, Pat Nichol, George Sproat, Luke Kitchin + Peter Holt (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock MacKintosh
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#1
KICC
Mitchell Gellert (stroke), Benjamin Ganley, Jack Sherratt, Lauchlan Rouse, Luke Paterson, Sam Crompton, Henry Fitzgerald, Jasmeet Singh + Felix Tordeich (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
|||
Entity
KICC
KICC
Auckland |
Crew
#2
KICC
James Cockram (stroke), Austin Rudkin, Simon Reeves, William Batkin, Samuel Liggins, Nick Dougherty, Louis Agnew, Charles Benedek-Rooney + James Crompton (cox)
Coached by: Peter Jansen
|
Social