Results: Bay of Plenty Masters Tri-Series
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MER*
MER*
Auckland |
Crew
#1
MER*
Composite crew. Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#1
WES*
Composite crew. Coached by: Verdonk
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Neil Chinnery-Brown
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
COMC
COMC
Auckland |
Crew
#1
COMC
Coached by: Hayden Shaw
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#2
HAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#1
WES*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Verdonk
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Peter John Taylor (stroke), Robert Young, Richard Hughes, Charles De Vilder (Snr) + Teyla Hudson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#1
WES*
Composite crew.
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Nicola Mills (stroke), Beverly O'Loughlin, Peter John Taylor, Robert Young, Bryan Beardshaw, Bruce Walker, Adele Gordon, Kris Jochimsen + Teyla Hudson (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Veronique Gibbons (stroke), Nicky Knowles, David Hayman, Nick Dromgool, Mark Gibb, Mary Birch, Jane Evans, Ramon Cronin + Lauren Gibb (cox)
|
|||
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#22
AKL*
Richard Hughes (stroke), Charles De Vilder (Snr), Evan Brown, Paul Dougherty, Gier Jong, Margot Chandler, Raechel Cummins, Trish Fenton + Gregor Sedlmeier (cox)
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#23
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#3
ROTC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#4
ROTC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
MER*
MER*
Auckland |
Crew
#1
MER*
Composite crew. Coached by: Trudy Moulden
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Verdonk
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#2
WKOC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
Coached by: Neil Chinnery-Brown
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Verdonk
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
MER*
MER*
Auckland |
Crew
#2
MER*
Composite crew. Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#2
ROTC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Verdonk
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Coached by: Tony Nelson
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#2
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#22
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Trudy Moulden
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#2
WESC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#4
CAMC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#2
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#6
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#4
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#3
CAMC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#3
BPCC
|
|||
Entity
SGEC
SGEC
Auckland |
Crew
#1
SGEC
Coached by: Allan Vester
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#2
BPCC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#5
BPCC
|
|||
Entity
MER*
MER*
Auckland |
Crew
#3
MER*
Composite crew. Coached by: Trudy Moulden
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Nicola Mills (stroke), Beverly O'Loughlin, Gier Jong, Margot Chandler, Adele Gordon, Trish Fenton, Raechel Cummins, Kris Jochimsen + Teyla Hudson (cox)
Composite crew. Coached by: Paul Westbury
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Kate Sullivan (stroke), Corinne Monkley, Kimberly Forlong, Leisha Currie, Paula Brown, Pip Crawshaw, Laura Bradbury, Bronwyn Thompson + Loveday Yeoman (cox)
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
WHAC
|
|||
Entity
WHAC
WHAC
Bay of Plenty |
Crew
#2
WHAC
|
A Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
Stephen Deverell (stroke), Murray McEwan, Tim Clarke, Tyrone Maullin, Doug Payne, Steven Wills, Alec Auld, Ron Satherley + Cameron Turnwald-Hayward (cox)
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Neville Robertson (stroke), Stephen Gibbons, David Hayman, Nick Dromgool, Peter Fraser, Chris Brake, Mark Gibb, Ramon Cronin + Lauren Gibb (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
AKLC
AKLC
Auckland |
Crew
#21
AKLC
Peter John Taylor (stroke), Charles De Vilder (Snr), Richard Hughes, Robert Young, Bryan Beardshaw, Bruce Walker, Evan Brown, Geoff Vazey + Gregor Sedlmeier (cox)
Coached by: Paul Westbury
|
Social