Results: Bay of Plenty Masters Tri-Series
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew.
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Composite crew.
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#1
WKO*
Composite crew.
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
WES*
WES*
Auckland |
Crew
#1
WES*
Composite crew. Coached by: Patricia Hatton
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: Tom Clark
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
|||
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#1
WKO*
Composite crew.
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NEL*
NEL*
Marlborough |
Crew
#1
NEL*
Composite crew.
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
|||
Entity
TGAC
TGAC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TGAC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Grant Bridgwater
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
WKO*
WKO*
Waikato |
Crew
#1
WKO*
Composite crew.
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Division 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
WKOC
WKOC
Waikato |
Crew
#1
WKOC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Coached by: Nick Hanna
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
Coached by: Campbell Clayton-Greene
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Composite crew.
|
|||
Entity
MERC
MERC
Auckland |
Crew
#1
MERC
Coached by: Don Strachan
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
Coached by: James Boyce
|
Division 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
Coached by: Shane Swinerd
|
|||
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Coached by: Patricia Hatton
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Chris Morgan
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AKL*
AKL*
Auckland |
Crew
#1
AKL*
Nicola Mills (stroke), Lynley Coventry, Brenda Lawson, Jude Ellis, Natalie Welch, Raechel Cummins, Megan Mackintosh, Frances Bongers + Stella Humberstone-Hurley (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
HAMC
HAMC
Waikato |
Crew
#1
HAMC
Sarah Footitt (stroke), Corinne Monkley, Paula Brown, Laura Bradbury, Kate Sullivan, Helen Garland, Pip Crawshaw, Bronwyn Thompson + Loveday Yeoman (cox)
|
|||
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Nicole Bitossi (stroke), Rebecca Caroe, Emilie Nebulot, Carol Neill, Bronwyn McGill, Robynne Squire, Karen Bryant, Robin Harrington + Tim Ibbotson (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WESC
WESC
Auckland |
Crew
#1
WESC
Eric Verdonk (stroke), David Vallance, Tim Russell, Brent Smart, Garth Bradford, Murray Horne, Harry Waalkens, Mike Tolhurst + Bronwyn Menhinick (cox)
Coached by: David Vallance
|
|||
Entity
CAMC
CAMC
Waikato |
Crew
#1
CAMC
Peter Fraser (stroke), Doug Payne, David Hayman, Nick Dromgool, Stephen Gibbons, David Blewden, Mark Gibb, Ramon Cronin + Lauren Gibb (cox)
|
Division 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NSHC
NSHC
Auckland |
Crew
#1
NSHC
Chris Brake (stroke), Rebecca Caroe, Bronwyn McGill, Carol Neill, Gordon Williams, Grant Craies, Tim Ibbotson, Karen Bryant + Nicole Bitossi (cox)
|
|||
Entity
CAM*
CAM*
Waikato |
Crew
#1
CAM*
Neville Robertson (stroke), Roger Watts, Dylan Swain, Peter Fraser, Veronique Gibbons, Angela Jenkins, Mary Birch, Nicky Knowles + Lauren Gibb (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
HKIC
HKIC
Waikato |
Crew
#1
HKIC
David Luck (stroke), Gavin Laurich, Gavin Porter, Stephen Laverick, Rhonda Speedy, Hannah McIntosh, Jan Billington, Janie Martin + Emma Martindale (cox)
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
Mike Lane (stroke), Tim Jenvey, Chris Wilson, Bruce Wills, Trish Kamizona, Jill Austin, Kathryn Sharplin, Maxine Drabble + Ronel Cloete (cox)
|
Social