Day sheets: Canterbury Champs
These are the day sheets for the 2013 Canterbury Championships.
Saturday, 19th January 2013
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:30 | 1 | M Opn 2‑ heat | Race: 1 | CTYC1 A.Grogan | RPCC5 J.Hunter | RPCS2 M.O'Connor | AVNC1 D.Caldwell | NOEC1 J.McNicol | RPCC4 B.Robertson | RPCC1 T.Sele | |
B | 07:35 | 1,2,3,4->Final | Race: 2 | WTUC1 W.van der... | RPCS1 G.Brand | RPCC2 C.McCaffrey | OGUC1 T.Leeming | RPCC3 I.Seymour | AVNC2 F.Coughlan | |||
C | 07:40 | 2 | W Opn 1X heat | Race: 1 | RPCC1 J.Paton | OGUC1 N.Shanks | COLC1 A.Angland | WNKC1 A.Watson-... | RPCS2 L.Owen | ASHB1 K.Hayman | ||
D | 07:45 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | OTAC1 Z.McBride | L.Jones | S.Lindley | RPCS3 S.Nelson | OAMC1 J.Fauth | OGUC2 C.Buist | |||
E | 07:50 | Race: 3 | RPCS1 T.Young | PICC1 C.Harvey | NELC1 K.Thompson | STMG1 L.Bogdalski | AVNC1 L.Livesey | |||||
F | 07:55 | 3 | B U17 2X heat | Race: 1 | BURN1 J.Tuaine | TIMC2 I.Nelson-... | PICC1 K.Marsh | CURC3 J.Sim | STBD1 D.Brydon | STCC3 H.McManus | DUAC1 S.Lloyd | |
G | 08:00 | Race: 2 | CROC1 D.Anderson | TIMC4 T.Coughlan | BURN3 R.Smyth | CURC2 D.Trask | CHCC2 M.Bell | STBD2 T.Cragg-Love | STAN2 G.Mirfin | |||
H | 08:05 | Race: 3 | TIMC5 C.Stephenson | WNKC1 R.Bruce | STAN3 L.Cosgrove | STCC1 T.Ballantyne | DUAC2 R.Frewen | BURN2 C.Douglas | ASHB1 M.Beveridge | |||
I | 08:10 | Race: 4 | WTUC1 J.Ramsay | CHCC1 O.Bayley | STBD4 W.Hudson | TIMC1 J.Walker | STAN1 I.Zarifeh | OAMC1 T.Galbraith | STCC2 J.Beattie | |||
J | 08:15 | Race: 5 | CROC2 M.Bolch | WTUC2 J.Flanagan | CURC1 W.Morris-... | WHOC1 T.Yaxley | TIMC3 R.Swale | STBD3 H.Soper | ||||
K | 08:20 | 4 | G U18 8+ heat | Race: 1 | NOEC1 M.Burns | VILL1 E.Brown | TIMC1 P.Cook | STMG1 O.Mendonca | WHOC1 O.MacDonald | RRGS1 O.Berger | WRAC1 P.Barcello | |
L | 08:25 | 5 | W Opn 2‑ heat | Race: 1 | STMG1 E.Henderson | RPCC1 K.Williams | RRGS1 L.Hutchinson | RPCS1 O.Loe | WHOC2 J.Hayes | |||
M | 08:30 | 1,2,3->Final; + 2 Fastest Other Crews | Race: 2 | RPCS2 E.Austin | WHOC1 M.Shepherd | RPCC2 R.Tew | WRAC1 S.Chandler | |||||
N | 08:35 | 6 | G U16 4X+ heat | Race: 1 | OGHS2 M.Dixon | NOEC1 J.Landels | RRGS3 R.Calder | WRAC5 E.Boon | TIMC5 M.Gillespie | STMG2 L.Bennett | COLC1 P.Morton | BURN3 C.Le Breton |
O | 08:40 | 1->A Final + 3 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | DUAC2 M.Turfus | TIMC4 B.Cody | DUAC1 E.Bond | RRGS1 M.Fay | AVSG1 E.Hand | WRAC2 F.McIntosh | WTUC1 I.Nicholson | WRAC4 C.Kenny |
|
P | 08:45 | Race: 3 | NOEC2 B.Shea | STAN1 H.Hewitt | MARN1 J.Galbraith | OAMC1 M.Knowler | STMG4 C.Foster | BURN1 J.Phillipson | BURN2 E.Graham | TIMC3 L.Davenport |
||
Q | 08:50 | Race: 4 | STMG3 A.Leavey | OAMC3 L.Fincham... | OGHS1 K.Wilden-... | WRAC1 D.Farrelly | WRAC3 M.Hocquard | TIMC1 E.Harrison | CURC1 R.McEwan | |||
R | 08:55 | Race: 5 | MARN2 B.Jones | BURN4 V.Kornienko | STMG1 T.Duff | RRGS2 H.Reid | OAMC2 J.Gillingham | TIMC2 E.Trolove | ASHB1 J.Rotch | |||
S | 09:00 | 7 | M Opn 1X heat | Race: 1 | WRAC2 C.Paul | RPCS2 B.Abernethy | RPCC4 R.Wilson | RPCC3 B.Hammond | AVNC2 T.Osmers | CTYC1 L.Keys | PICC1 M.MacKenz... | OTAC3 A.Yarnall |
T | 09:05 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | WHOC1 S.Barnsdale | RPCS1 C.Crampton | BURN1 M.Davies | RPCC2 D.Grant | PICC2 O.O'Brien | OTAC1 J.O'Leary | AVNC3 M.Dadson | WHOC2 G.Redpath |
|
U | 09:10 | Race: 3 | WRAC1 T.Williams | RPCC1 J.Hunter | RPCC5 L.Watts | WRAC3 C.James | OGUC1 A.Annear | OTAC2 E.Bruce | AVNC1 J.Harvey | CURC1 L.Morris-... |
||
V | 09:15 | 8 | M Nov 2X heat | Race: 1 | STCC1 A.Els | CURC1 T.Smitt | OTAC3 T.Mee | CTYC3 S.Caird | AVNC3 K.Ferguson | OAMC1 J.Harris | DUAC1 D.Saladino | WNKC1 N.Redai |
W | 09:20 | 1->A Final + 3 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | STAN2 W.Veitch | NOEC2 S.Dippie | STBD1 E.Sullivan | KVLY1 D.Malcolm | STAN4 L.Pyott | OAMC2 F.Ryder | CTYC1 J.McMillan | TWLC1 T.Whetu |
|
X | 09:25 | Race: 3 | STAN5 N.Marriott | CTYC2 D.Johnston | NOEC1 B.Sinnamon | WTUC2 D.Davy | STAN1 G.Letham | L.Cooper OTAC4 T.McConway | BURN1 M.Robb | |||
Y | 09:30 | Race: 4 | OTAC1 L.Chittock | WTUC1 W.Saxon | ASHB2 L.Davidson | NOEC3 S.Munro | DUAC2 G.Rohardt | AVNC1 M.Jones | TIMC1 A.MacKenzie | |||
Z | 09:35 | Race: 5 | WTUC3 N.Foley | BURN2 Z.Murphy | ASHB1 S.McCormack | OTAC2 J.Gibbons | CHCC1 B.Loeffen... | STAN3 H.McCallum | AVNC2 G.Wigley | |||
A | 09:40 | 9 | B U18 8+ heat | Race: 1 | STBD2 D.Brydon | WTUC1 B.Luke | STBD1 N.Arscott | CHCC2 J.Chapman | TIMC1 J.Walker | CHCC1 A.Pont |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. TIMC2
L.Cooper) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 20th January 2013
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
B | 07:00 | 10 | G U17 2X heat | Race: 1 | OAMC1 M.Scott | TIMC1 L.Hughes | WRAC4 F.McIntosh | WRAC1 R.McManaway | BURN1 J.Phillipson | STMG1 S.Taylor | RRGS2 L.Hazlett | COLC1 P.Morton |
C | 07:05 | 1->A Final + 3 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | VILL1 K.Good | CURC1 M.McNeill | ASHB1 K.Hayman | AVSG1 M.Hammersley | TIMC5 K.Waud | WTUC2 M.Lynes | NOEC2 B.Hendry | ||
D | 07:10 | Race: 3 | OTAC1 A.O'Leary | TIMC3 R.Wright | WTUC4 W.Middendorf | OAMC2 T.Oakes | BURN2 B.Rakowitz | WTUC1 G.Bewley | VILL3 E.Fitzsimons | |||
E | 07:15 | Race: 4 | RRGS3 S.Brown | RRGS1 E.Austin | WRAC3 D.Farrelly | P.Cook | CROC1 H.Moyle | STAN1 A.Riley | DUAC1 E.Bond | |||
F | 07:20 | Race: 5 | WTUC3 I.Nicholson | CROC2 S.Warhurst | WRAC2 J.Deaker | NOEC1 C.Paterson | TIMC4 L.Davenport | OGHS1 M.King | VILL2 B.Richardson | |||
G | 07:25 | 11 | M Clb 4+ heat | Race: 1 | CHCC3 O.Tyro | WTUC1 J.Speight | CHCC1 J.MacFarlane | AVNC1 J.Sandston | WNKC1 J.Bowley | STBD1 G.Davidson | ||
H | 07:30 | 1,2,3,4->Final | Race: 2 | NOEC1 J.McNicol | AVNC3 D.Pitt | CURC1 J.Atkins | CHCC2 J.Caulton | AVNC2 J.Sandston | STBD2 C.Scott | |||
I | 07:35 | 12 | B U16 4X+ heat | Race: 1 | STCC2 W.Beattie | DUAC1 N.Cradock | WTUC2 J.Swale | OAMC1 M.Taylor | STAN1 S.Martel | BURN1 E.Ahn | STBD3 J.van Peer | TIMC2 C.Stephenson |
J | 07:40 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | NOEC2 L.Guthrie | CURC1 J.Sim | STBD1 B.Walter | WTUC3 R.McLachlan | WNKC1 N.Redai | STBD4 T.Foubister | TIMC1 B.Scott | CHCC1 G.Romeril |
|
K | 07:45 | Race: 3 | STBD2 H.Stanley | STCC1 S.Bingham | ASHB1 S.McCormack | NOEC1 S.Bezett | WTUC1 J.Flanagan | OAMC2 C.Wallis | CROC1 D.Anderson | STCC3 J.Truscott |
||
L | 07:50 | 13 | W Nov 8+ heat | Race: 1 | OAMC1 J.Gillingham | TIMC1 M.Gillespie | STMG1 C.Foster | NOEC1 E.Wallace | CTYC1 J.Foster | RRGS1 B.Harris | ||
M | 07:55 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | RRGS3 E.Clemence | VILL1 E.Brown | WRAC1 R.Chandler | STMG2 B.Thomson | BURN1 E.Graham | AVNC1 M.Nicolson | |||
N | 08:00 | Race: 3 | COLC1 S.Griffin | RRGS2 R.Marshal... | WRAC2 S.Lawrence | DUAC1 E.Grant | CURC1 C.Whitham | |||||
O | 08:05 | 14 | M Clb 1X heat | Race: 1 | NELC1 K.Strickland | WTUC1 C.Williams | PICC1 K.Marsh | DUAC4 R.Frewen | STAN4 L.Seymour | OTAC2 E.Bruce | ASHB2 M.Beveridge | WHOC3 J.Hayes |
P | 08:10 | 1->A Final + 3 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | OTAC4 D.Hobson | STAN2 I.Zarifeh | OGUC1 T.Leeming | DUAC2 D.Cryer | WHOC2 T.Yaxley | WTUC2 M.Foley | DUAC1 S.Smith | ||
Q | 08:15 | Race: 3 | OAMC1 M.Staples | ASHB1 A.Hodge | OTAC1 J.O'Leary | TIMC1 J.Walker | PICC2 A.Harvey | NOEC1 H.George | CURC1 D.Trask | DUAC5 L.Wilson |
||
R | 08:20 | Race: 4 | TIMC2 L.Cody | CTYC1 L.Keys | WRAC1 C.Paul | WHOC4 T.Jenkins | STAN1 B.Crosbie | AVNC1 M.Dadson | OTAC3 A.Yarnall | |||
S | 08:25 | Race: 5 | BURN1 M.Davies | STAN3 B.Methven | STBD1 B.Meates | STCC1 T.Good | DUAC3 S.Lloyd | AVNC2 M.Shearer | WHOC1 H.Kerr | |||
T | 08:30 | 15 | W Clb 4+ heat | Race: 1 | AVSG1 D.Hammersley | STMG1 O.Lissaman | AVNC3 M.Ashby | VILL1 B.Richardson | TIMC1 P.Cook | CROC1 H.Moyle | ||
U | 08:35 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | NOEC1 C.Dyet | AVNC1 L.Clark | WRAC2 P.Barcello | STMG3 T.Eder | RRGS1 G.Andrews | WTUC1 M.Lynes | |||
V | 08:40 | Race: 3 | WRAC1 S.Chandler | ASHB1 O.Fleming | NOEC2 B.Hendry | STMG2 O.Mendonca | AVNC2 G.Peach | |||||
W | 08:45 | 16 | M Opn 4‑ heat | Race: 1 | AVNC1 D.Caldwell | AVNC2 T.Osmers | RPCC1 J.Trappitt | RPCS1 C.Crampton | RPCC2 C.McCaffrey | |||
X | 08:50 | 17 | W Opn 2X heat | Race: 1 | RPCS3 J.Kearney | WHOC2 J.Hayes | CURC1 H.Giles | RPCS1 O.Loe | AVNC1 S.Lindley | |||
Y | 08:55 | 1,2,3->Final; + 2 Fastest Other Crews | Race: 2 | RPCS2 S.Shingleton | WHOC1 M.Shepherd | RPCC1 G.Rodie | OTAC1 Z.McBride | |||||
Z | 09:00 | 18 | Mx Mst 4‑ heat | Race: 1 | XCOM1 R.Wilden | DUAC1 J.van Dam | ||||||
A | 09:05 | 19 | M Nov 8+ heat | Race: 1 | DUAC1 G.Martin | C.Quested WTUC2 N.Foley | STBD1 J.van Peer | OAMC1 T.Galbraith | CTYC1 C.Harry | NOEC1 B.Sinnamon | ||
B | 09:10 | 1,2,3,4->Final | Race: 2 | STCC1 J.Ryan | STBD2 E.Sullivan | WTUC1 B.Luke | CHCC1 R.Clifford | AVNC1 D.Pitt | STAN1 W.Methven | |||
C | 09:15 | 20 | B U18 4X+ heat | Race: 1 | OTAC1 L.Chittock | TIMC1 J.Walker | DUAC1 S.Lloyd | WTUC1 C.Williams | BURN2 R.Smyth | NOEC1 J.McNicol | STCC2 S.Bingham | STBD1 J.Donaldson |
D | 09:20 | 1,2,3,4->Final | Race: 2 | WTUC2 J.Ramsay | STCC1 T.Ballantyne | CURC1 J.Atkins | TIMC2 L.Cody | WHOC1 S.Jones | BURN1 J.Tuaine | STAN1 I.Zarifeh | OTAC2 T.McConway |
|
E | 09:25 | 21 | W U20 4X‑ heat | Race: 1 | WHOC1 O.MacDonald | WRAC1 S.Chandler | ||||||
F | 09:30 | 22 | W Clb 1X heat | Race: 1 | TIMC1 K.Shaw | T.Seaton STAN4 H.Henderson | OGHS2 K.Wilden-... | NELC1 K.Thompson | OAMC3 N.Grant | STMG2 B.Earl | AVNC2 L.Barker | OGUC2 C.Buist |
G | 09:35 | 1->A Final + 3 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | OAMC4 T.Oakes | STMG1 B.Dryden | TIMC3 L.Cockroft | BURN1 R.King | VILL1 L.Cameron | OGHS1 B.Beecher | OTAC6 S.Hill | OTAC1 H.Duggan |
|
H | 09:40 | Race: 3 | AVNC1 L.Clark | OAMC1 M.Scott | OTAC4 P.McMullan | WNKC1 A.Watson-... | OTAC5 E.Winders | AVNC3 S.Adams | TIMC2 L.Davenport | PICC1 C.Harvey |
||
I | 09:45 | Race: 4 | OAMC2 J.Fauth | AVNC4 L.Livesey | STAN3 H.Hewitt | ASHB2 G.Lysaght | STAN2 E.Platts | OTAC3 A.O'Leary | STAN1 A.Riley | OGUC1 N.Shanks |
||
J | 09:50 | Race: 5 | RRGS1 O.Luxton | TIMC4 K.Waud | NOEC1 T.McNamara | COLC1 A.Angland | AVSG1 L.Everest | BURN2 M.Laby | OTAC2 C.Grave | ASHB1 K.Hayman |
||
K | 09:55 | 23 | G U16 8+ heat | Race: 1 | STMG2 C.Foster | TIMC1 E.Harrison | RRGS2 M.Fay | CURC1 R.McEwan | WRAC2 H.Warburton | MARN1 J.Bolster | OAMC1 J.Gillingham |
|
L | 10:00 | 1,2,3,4->Final | Race: 2 | BURN1 A.Archer | TIMC2 M.Gillespie | STMG3 A.Duncan | VILL1 O.Norton | RRGS1 O.Berger RRGS3 M.Dutton | STMG1 L.Bennett | WRAC1 F.McIntosh | ||
M | 10:05 | 24 | M Clb 2X heat | Race: 1 | STAN2 G.Letham | BURN1 R.Smyth | NOEC2 J.Boyd | CHCC1 O.Bayley | PICC2 K.Gaudin | TIMC1 J.Rush | ASHB1 M.Beveridge | CTYC1 C.Gillman |
N | 10:10 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | CURC1 D.Trask | AVNC2 M.Dadson | NOEC3 S.Munro | ASHB2 L.Davidson | PICC1 K.Marsh | AVNC1 J.Lilley | DUAC2 C.Laing | WRAC1 C.Paul |
|
O | 10:15 | Race: 3 | OTAC2 A.Yarnall | ASHB3 S.McCormack | DUAC1 S.Smith | WTUC1 W.van der... | OTAC1 J.O'Leary | NOEC1 J.McNicol | STAN1 L.Cosgrove | |||
P | 10:20 | 25 | M U20 4‑ heat | Race: 1 | WNKC1 J.Bowley | WTUC1 J.Speight | ||||||
Q | 10:25 | 26 | G U18 4X+ heat | Race: 1 | AVSG1 D.Hammersley | NOEC1 C.Dyet | OTAC1 H.Duggan | WRAC1 P.Barcello | CURC1 R.Giles | STMG1 C.Pearson | TIMC3 B.Cody | |
R | 10:30 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | OGHS1 M.King | TIMC1 S.Creed | RRGS1 G.Andrews | WHOC1 B.Shepherd | CROC1 H.Moyle | NOEC2 M.Burns | |||
S | 10:35 | Race: 3 | TIMC2 L.Davenport | STMG2 L.Bogdalski | DUAC1 E.Bond | MARN1 L.Smith | NOEC3 B.Hendry | WTUC1 G.Bewley | ||||
T | 10:45 | 27 | W Opn 4X‑ heat | Race: 1 | AVNC1 L.Clark | WHOC1 J.Hayes | AVNC2 M.Barry | AVNC3 G.Peach | RPCS1 O.Loe | RPCC1 G.Rodie | ||
U | 10:55 | 28 | B U16 8+ heat | Race: 1 | STBD2 S.O'Hara | STBD1 N.Arscott | CHCC1 A.Pont | NOEC1 S.Bezett | CURC1 G.Howat | DUAC1 N.Cradock | ||
V | 11:05 | 29 | W Nov 4+ heat | Race: 1 | DUAC2 G.Crawford | AVNC1 M.Naoupu | STMG2 G.Doyle | NOEC2 E.Wallace | COLC2 C.Paddon | WRAC2 M.Bicknell | BURN1 V.Kornienko | RRGS5 E.Clemence |
W | 11:10 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | RRGS3 H.Reid | WRAC4 C.Hocquar... | CURC1 L.Holland | TIMC1 E.Trolove | CTYC1 S.Heath | RRGS2 B.Harris | NOEC1 L.Sabonadiere | DUAC1 M.Turfus |
|
X | 11:15 | Race: 3 | RRGS4 G.Noble-Adams | COLC1 K.Campbell | RRGS1 P.Robinson | WRAC3 A.Hicks | AVNC2 C.Smith | VILL1 O.Norton | WTUC1 R.Biggs | |||
Y | 11:20 | Race: 4 | AVSG1 E.Hand | BURN2 S.Nanai-S... | OGHS1 M.Dixon | RRGS6 H.McLeish | WRAC1 R.Chandler | STAN1 H.Henderson | STMG1 G.Curtis | |||
Z | 11:30 | 30 | W Clb 2X heat | Race: 1 | BURN1 M.Laby | STMG2 L.Bogdalski | TIMC2 E.Harrison | OTAC1 H.Duggan | VILL1 E.Fitzsimons | ASHB3 J.Jary | STAN1 A.Riley | RRGS1 S.Jones |
A | 11:35 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | CURC1 H.Giles | OGHS1 K.Wilden-... | OGUC1 C.Buist | STMG1 O.Lissaman | NOEC3 B.Hendry | NOEC4 T.McNamara | ASHB2 O.Fleming | TIMC1 R.Olley |
|
B | 11:40 | Race: 3 | NOEC1 E.Adams | AVNC2 G.Peach | TIMC3 S.Creed | WRAC1 S.Chandler | ASHB1 K.Hayman | WTUC2 J.Murphy | STMG3 A.Darry | |||
C | 11:45 | Race: 4 | NOEC2 J.Landels | STAN2 H.Hewitt | DUAC1 B.McArthur | WTUC1 G.Bewley | AVSG1 D.Hammersley | MARN1 M.Meates | AVNC1 L.Barker | |||
D | 11:50 | 31 | M Opn 4X‑ heat | Race: 1 | RPCS1 C.Crampton | AVNC1 T.Osmers | PICC1 K.Gaudin | RPCC1 S.Wells | WHOC2 T.Yaxley | WHOC1 S.Jones | ||
E | 11:55 | 32 | M Clb 8+ heat | Race: 1 | CURC1 C.Gillman | WTUC1 J.Speight | CHCC2 J.Chapman | STCC1 T.Ballantyne | AVNC1 J.Sandston | STBD1 D.Brydon | CHCC1 J.MacFarlane | |
F | 12:00 | 33 | M Nov 4+ heat | Race: 1 | STCC1 J.Ryan | CHCC1 R.Taylor | OAMC1 T.Galbraith | AVNC3 N.Lucas | WTUC3 R.McLachlan | OTAC2 J.Gibbons | DUAC1 J.Miller | |
G | 12:05 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | CURC1 C.Kennedy | DUAC2 G.Martin | AVNC1 M.Jones | STBD3 J.van Peer | STAN1 W.Methven | WTUC1 G.Dennison | STAN3 T.McCarthy | ||
H | 12:10 | Race: 3 | WTUC4 J.Swale | STBD1 E.Sullivan | NOEC1 B.Sinnamon | BURN1 E.Ahn | AVNC2 D.Pitt | CTYC1 J.McMillan | ||||
I | 12:15 | Race: 4 | NOEC1 J.Holland | STAN2 W.Veitch | TIMC1 S.Thomson | WTUC2 B.Luke | STBD2 S.Ellis | ASHB1 S.McCormack | OTAC1 L.Chittock | |||
J | 12:25 | 34 | W Opn 4‑ heat | Race: 1 | RPCS1 E.Austin | AVNC1 L.Clark | RPCC1 R.Tew | |||||
K | 12:35 | 35 | W Clb 8+ heat | Race: 1 | AVNC2 M.Naoupu | STMG1 O.Lissaman | AVNC1 L.Clark | OAMC1 M.Scott | WHOC1 O.MacDonald | WRAC1 P.Barcello | ||
L | 12:45 | 36 | G U16 4+ heat | Race: 1 | STMG4 A.Duncan | CURC1 R.McEwan | WTUC1 I.Nicholson | VILL1 Y.Filipo | ASHB1 G.Lysaght | RRGS1 L.Hutchinson | COLC1 S.Griffin | |
M | 12:50 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | RRGS4 P.Nathu | TIMC2 T.Peter | WTUC2 T.Sautos | STMG2 T.Duff | NOEC1 M.Burns | RRGS2 M.Fay | |||
N | 12:55 | Race: 3 | BURN1 J.Phillipson | STMG1 L.Bennett | WRAC1 T.Porter | RRGS3 R.Marshal... | STMG3 C.Foster | TIMC1 E.Trolove | ||||
O | 13:00 | 37 | M Opn 2X heat | Race: 1 | WRAC1 T.Williams | TIMC1 J.Walker | RPCC1 S.Wells | RPCS3 B.Abernethy | WHOC1 S.Barnsdale | PICC2 R.Gaudin | ||
P | 13:05 | 1,2->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | OTAC1 J.O'Leary | RPCC2 T.Nyenhuis | RPCS2 M.O'Connor | AVNC3 J.Lilley | OGUC1 A.Annear | AVNC2 W.Meates | |||
Q | 13:10 | Race: 3 | AVNC1 T.Osmers | DUAC1 S.Smith | PICC1 K.Gaudin | OTAC2 A.Yarnall | RPCS1 C.Crampton | |||||
R | 13:15 | 38 | W Nov 2X heat | Race: 1 | CTYC3 B.Tuke | STAN1 G.Taylor | STMG1 G.Curtis | TIMC2 L.Spittal | VILL3 O.Norton | OGHS2 M.Dixon | MARN2 K.Dunstan | BURN1 A.Pickering |
S | 13:20 | 1->A Final + 2 NF; NF 8->B Final | Race: 2 | DUAC1 L.Geddes | COLC3 C.Paddon | OGHS1 J.Alm-Lequeux | NOEC5 E.Wallace | AVSG2 K.Everest | CTYC1 J.Foster | RRGS2 B.Harris | TIMC6 A.McIlroy |
|
T | 13:25 | Race: 3 | OAMC2 B.Parsons | VILL2 O.Norton | DUAC2 E.Boud | TIMC1 M.Gillespie | MARN3 B.Jones | KVLY1 J.Spinoglio | COLC1 S.Griffin | CTYC2 W.Lawson |
||
U | 13:30 | Race: 4 | MARN1 H.Coakley | CURC1 C.Whitham | NOEC3 C.Maker | TIMC3 K.Waud | AVSG1 E.Hand | VILL1 E.Brown | BURN2 E.Graham | |||
V | 13:35 | Race: 5 | ASHB1 J.Rotch | TIMC4 D.Davis | AVNC2 M.Nicolson | RRGS1 A.McMaster | STAN2 B.Barber | NOEC2 L.Garden | VILL4 H.Broad | |||
W | 13:40 | Race: 6 | AVNC1 J.Naoupu | TIMC5 B.Cody | NOEC4 A.Tameilau | STMG2 T.Eder | COLC2 S.Harrison | OAMC1 M.Knowler | NOEC1 G.Clarke | |||
X | 13:45 | 39 | Mst 1X heat | Race: 1 | CROC2 N.Garden | TWLC1 T.Gardner | NELC1 K.Strickland | OTAC1 K.Duggan | DUAC1 L.Wilson | |||
Y | 13:50 | Race: 2 | WHOC2 P.Sinclair | TWLC2 R.Wilden | WHOC1 D.McDonald | DUAC2 B.McArthur | CROC1 M.O'Connell | |||||
Z | 13:55 | 40 | W Opn 8+ heat | Race: 1 | RRGS1 G.Andrews | RPCS1 E.Austin | AVNC1 L.Clark | |||||
A | 14:05 | 41 | B U16 4+ heat | Race: 1 | CHCC3 A.Pont | BURN1 J.Tuaine | STCC1 S.Bingham | WNKC1 N.Redai | WTUC2 N.Foley | CURC1 G.Howat | DUAC1 N.Cradock | |
B | 14:10 | Race: 2 | STCC2 W.Beattie | OAMC2 C.Wallis | TIMC2 T.Coughlan OTAC2 J.Gibbons | NOEC2 S.Bezett | CHCC1 T.Brennan | STBD1 N.Arscott | ||||
C | 14:15 | Race: 3 | STBD2 L.McArthur | WTUC3 J.Swale | STCC3 J.Truscott | OAMC1 M.Taylor | CHCC2 R.Taylor | NOEC3 L.Guthrie | ||||
D | 14:20 | Race: 4 | WTUC1 B.Luke | TIMC1 B.Scott | ASHB1 M.Beveridge | NOEC1 J.Holland | CROC1 S.Downie | CHCC4 C.Sleigh | ||||
E | 14:30 | 42 | M Opn 8+ heat | Race: 1 | CHCC2 M.Allison | STBD1 D.Brydon | WHOC1 S.Jones | AVNC1 D.Caldwell | CHCC1 J.MacFarlane | RPCC4 ??? | PICC4 ??? |
|
A | 15:00 | 1 | M Opn 2‑ final | Race: A | AVNC2 F.Coughlan | RPCC4 B.Robertson | RPCC2 C.McCaffrey | RPCS2 M.O'Connor | RPCC3 I.Seymour | RPCC1 T.Sele | RPCS1 G.Brand | RPCC5 J.Hunter |
C | 15:10 | 2 | W Opn 1X final | Race: A | PICC1 C.Harvey | RPCC1 J.Paton | RPCS1 T.Young | RPCS2 L.Owen | OTAC1 Z.McBride | NELC1 K.Thompson | RPCS3 S.Nelson | ASHB1 K.Hayman |
G | 15:40 | 5 | W Opn 2‑ final | Race: A | WRAC1 S.Chandler | STMG1 E.Henderson | RPCS2 E.Austin | RPCS1 O.Loe | RPCC2 R.Tew | RPCC1 K.Williams | WHOC1 M.Shepherd | WHOC2 J.Hayes |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. OGHS3
T.Seaton) was scratched after being drawn in the race.
Social