You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Emma Weith
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
||||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#6
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Charlotte Kenny
|
||||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Nick Robertson & Shaun Taylor
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: James Stokes
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Dan Kely & Emma Weith
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Emma Weith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Charlotte Kenny
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#7
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#3
DUAC
Coached by: Jacqui Vandam
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Caitlin Buist
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#2
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Dan Kely & Emma Weith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#8
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#3
NELC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Hannah Coakley
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Courtney May
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#5
TIMC
Coached by: Dan Kelly & Emma Weith
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#2
NELC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#6
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: James Stokes
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#2
OAMC
Coached by: Nick Robertson & Shaun Taylor
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Social