You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
||||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#4
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: John O'connor
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: John O'connor
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#1
RPCS
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#2
RPCS
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#3
RPCS
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#1
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Alistair McClintock
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NELC
NELC
Marlborough |
Crew
#1
NELC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#2
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
RPCS
RPCS
|
Crew
#4
RPCS
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Shane Muir
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rob Bruce
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#3
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WHOC
WHOC
Southland |
Crew
#4
WHOC
Coached by: John O'connor
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#4
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#3
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
Social