You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Caitlin Buist
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Emma Weith & Dan Kelly
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Hannah Coakley
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
||||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
ASHB
ASHB
Canterbury |
Crew
#1
ASHB
Coached by: Steve Beveridge
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Hannah Coakley
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Sarah Bruce
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: James Stokes
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#4
RRGS
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Emma Weith & Dan Kelly
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: Andrew Jolly & Shane Muir
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Fiona McKay & Hannah Coakley
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Caitlin Buist
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Izzy Hurley (stroke), Francesca Thurlow-White, Breana Riordan, India Birnie + Valerie Kornienko (cox)
Coached by: Sophie Gilchrist & Sarah Lindley
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#2
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
Social