You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
||||
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Georgia Bewley (stroke), Natasha Bonham-Carter, Hazel Cunliffe, Juliette Alm-Lequeux + Hannah Duggan (cox)
Coached by: Matt Smaill
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#4
STMG
Coached by: Trudy Keys
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
||||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#4
RRGS
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#3
RRGS
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#4
STMG
Coached by: Trudy Keys
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#3
STMG
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#3
COLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
OGUC
OGUC
Otago |
Crew
#1
OGUC
Georgia Bewley (stroke), Natasha Bonham-Carter, Hazel Cunliffe, Juliette Alm-Lequeux + Hannah Duggan (cox)
Coached by: Matt Smaill
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#4
RRGS
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
Charlotte Smith (stroke), Clora Quinlan-Thompson, Callie Turner, Ella Smillie + Georgia Ramsay (cox)
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#2
RRGS
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Cam Abbey & Craig Deblecourt
|
Social