You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
||||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Jennifer Lewis (stroke), Jessica Le Poidevin, Sarah-Jayne Cox, Charlie Smith + George Rutledge (cox)
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
Jennifer Lewis (stroke), Jessica Le Poidevin, Sarah-Jayne Cox, Charlie Smith + George Rutledge (cox)
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#2
MARN
Coached by: Fiona McKay & Caroline Pearson
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
Jessica Miller (stroke), Mari-Clare McLaughlin, Brianna Steele, Siobhan Bratten + Amber Williams (cox)
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
Coached by: Annie Montgomery & Connor Fraher
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
Social