You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Geraldine Moffat (stroke), Kinnley McAllister, Michaela Kennedy, Samantha Sorenson + Naeve Davidson (cox)
Coached by: Jaimee Harrison
|
||||
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Coached by: Fiona McKay & Matt Lilly
|
||||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#2
STMG
Laura Chancellor (stroke), Rhiannon Proper, Charlotte Hutchinson, Sophie MacGibbon + Claudia Bethell (cox)
|
||||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: David Ayres & Aj Humphreys
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
|
||||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Olivia Woodham (stroke), Isabelle Bradley, Francesca O'Malley, Jacque Lattimore + Ruby Hamilton (cox)
|
Social