You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
A Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Briar Grounds (stroke), Harriet Jolly, Sophie Sinclair, Olivia Whelan-Henderson + Tamara Mason (cox)
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Hayden Cohen
|
||||
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: David Hatton
|
||||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Hayden Blackford
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
||||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison & John Harmon
|
B Final | |||||
---|---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison & Glen Patterson
|
||||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
||||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Craig Deblecourt
|
||||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
||||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
||||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Renee Davies-MacLean (stroke), Sian Taylor, Rebecca Lilley, Jenna Martin-McKenzie + Lilly Hoban-Watson (cox)
Coached by: Connor Robinson & Claudia McKenna
|
||||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#2
CTYC
Coached by: David Hatton
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#4
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison & John Harmon
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
MARN
MARN
Canterbury |
Crew
#1
MARN
Renee Davies-MacLean (stroke), Sian Taylor, Rebecca Lilley, Jenna Martin-McKenzie + Lilly Hoban-Watson (cox)
Coached by: Connor Robinson & Claudia McKenna
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#3
TIMC
Coached by: Jaimee Harrison & Glen Patterson
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CTYC
Coached by: Hayden Cohen
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Geoff McCrostie
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
CURC
CURC
Canterbury |
Crew
#1
CURC
Coached by: Armin Svoboda
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Sarah Lindley
|
|||
Entity
RRGS
RRGS
Canterbury |
Crew
#1
RRGS
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#2
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Hayden Blackford
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Briar Grounds (stroke), Harriet Jolly, Sophie Sinclair, Olivia Whelan-Henderson + Tamara Mason (cox)
Coached by: Lauren Farnden
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#2
COLC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mark James
|
Social