Day sheets: Canterbury Champs
These are the day sheets for the 2018 Canterbury Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 13th January 2018
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:00 | 1 | W Opn 8X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
C | 07:10 | 2 | W Opn 1X heat | Race: 2 | ||||||||||
F | 07:25 | 4 | W Clb 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
I | 07:40 | 7 | M Opn 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
N | 08:05 | 10 | M Int 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
P | 08:20 | 12 | B U16 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
Q | 08:25 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
T | 08:40 | 14 | G U16 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
W | 08:55 | 16 | W U19 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
X | 09:00 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
Y | 09:05 | 17 | W Clb 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
F | 09:40 | 22 | W Nov 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
G | 09:45 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
I | 09:55 | 24 | G U15 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
J | 10:00 | 25 | B U16 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
L | 10:10 | 27 | G U16 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
M | 10:15 | 1,2,3->A Final | Race: 2 | |||||||||||
N | 10:20 | Race: 3 | ||||||||||||
O | 10:25 | 28 | G U17 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
P | 10:30 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
X | 11:10 | 34 | W U19 2‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
D | 11:40 | 37 | M U19 1X heat | Race: 4 | ||||||||||
E | 11:45 | 38 | M Clb 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
G | 11:55 | 1,2,3 + 1NF->A Final; 4,5,6 + 2NF->B Final | Race: 3 | |||||||||||
I | 12:05 | 39 | M Opn 2‑ heat | Race: 2 | ||||||||||
J | 12:10 | 40 | B U16 4+ heat | Race: 1 | ||||||||||
L | 12:20 | 43 | G U17 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
N | 12:40 | 46 | W Nov 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
P | 12:50 | 1,2,3->A Final; 4,5,6->B Final | Race: 3 | |||||||||||
R | 13:00 | 48 | G U15 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
S | 13:05 | 1,2,3->A Final | Race: 2 | |||||||||||
T | 13:10 | Race: 3 | ||||||||||||
V | 13:20 | 52 | W U19 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
W | 13:25 | 53 | W Clb 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
Z | 13:40 | 55 | B U16 1X heat | Race: 1 | ||||||||||
E | 14:05 | 58 | M Clb 2‑ heat | Race: 1 | ||||||||||
H | 14:20 | 60 | M Mst 2X (1000m) heat | Race: 1 | ||||||||||
J | 14:30 | 62 | G U16 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
K | 14:35 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
L | 14:40 | 63 | G U17 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
M | 14:45 | 64 | W Nov 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
S | 15:20 | 69 | W U19 8+ heat | Race: 1 | ||||||||||
U | 15:40 | 73 | M Clb 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
X | 15:55 | 74 | M Opn 2X heat | Race: 2 | ||||||||||
B | 16:20 | 78 | G U16 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
C | 16:25 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
D | 16:30 | 79 | G U17 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
E | 16:35 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
F | 16:40 | 80 | W Nov 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
G | 16:45 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
I | 16:55 | 82 | G U15 4X+ heat | Race: 1 | ||||||||||
J | 17:00 | 1,2,3,4,5->Final; Rest Eliminated | Race: 2 | |||||||||||
K | 17:05 | 83 | W U19 2X heat | Race: 1 | ||||||||||
M | 17:15 | 84 | W Clb 4X‑ heat | Race: 1 |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 14th January 2018
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:00 | 1 | W Opn 8X+ final | Race: A | ||||||||||
D | 07:15 | 4 | W Clb 4+ final | Race: A | ||||||||||
G | 07:30 | 7 | M Opn 1X final | Race: B | ||||||||||
J | 07:45 | 10 | M Int 4+ final | Race: A | ||||||||||
N | 08:05 | 14 | G U16 4+ final | Race: A | ||||||||||
P | 08:15 | 16 | W U19 1X final | Race: A | ||||||||||
Q | 08:20 | 17 | W Clb 1X final | Race: A | ||||||||||
X | 08:55 | 24 | G U15 4+ final | Race: A | ||||||||||
Y | 09:00 | 25 | B U16 8+ final | Race: A | ||||||||||
A | 09:10 | 27 | G U16 1X final | Race: A | ||||||||||
L | 10:05 | 38 | M Clb 1X final | Race: B | ||||||||||
M | 10:10 | Race: A | ||||||||||||
N | 10:15 | 39 | M Opn 2‑ final | Race: A | ||||||||||
O | 10:20 | 40 | B U16 4+ final | Race: A | ||||||||||
Q | 10:30 | 43 | G U17 8+ final | Race: A | ||||||||||
S | 10:40 | 46 | W Nov 2X final | Race: B | ||||||||||
X | 11:05 | 52 | W U19 4X+ final | Race: A | ||||||||||
Y | 11:10 | 53 | W Clb 2X final | Race: A | ||||||||||
A | 11:20 | 55 | B U16 1X final | Race: A | ||||||||||
D | 11:35 | 58 | M Clb 2‑ final | Race: A | ||||||||||
F | 11:45 | 60 | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | ||||||||||
H | 11:55 | 62 | G U16 4X+ final | Race: A | ||||||||||
I | 12:00 | 63 | G U17 4X+ final | Race: A | ||||||||||
J | 12:05 | 64 | W Nov 8+ final | Race: A | ||||||||||
N | 12:25 | 69 | W U19 8+ final | Race: A | ||||||||||
P | 12:35 | 73 | M Clb 2X final | Race: A | ||||||||||
T | 12:55 | 78 | G U16 2X final | Race: A | ||||||||||
U | 13:00 | 79 | G U17 2X final | Race: A | ||||||||||
V | 13:05 | 80 | W Nov 4X+ final | Race: A | ||||||||||
Z | 13:25 | 84 | W Clb 4X‑ final | Race: A |
Scratched crews. Any crew with a red scrawl over it (e.g. ) was scratched after being drawn in the race.
Social