Day sheets: Canterbury Champs
These are the day sheets for the 2021 Canterbury Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 16th January 2021
Race 3 (C) @ 07:08: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Emily Brown & Harvey Tyler
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Sydney Telfer
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#3
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Danielle Milne (stroke), Olivia Caulfield, Frances Donald, Grace Leckie-Zaharic + Emily Esplin (cox)
Coached by: Craig Deblecourt
|
Race 4 (D) @ 07:12: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#3
CGHS
Coached by: Emily Brown & Edward Sullivan
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Lucy Travis
Boat: Hans
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Sydney Telfer & Arlia O'Sullivan
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Jessica Broderick (stroke), Maggie Dowling, Perri Hore, Elsie Burnside + Lucy Hilgeholt-Martyn (cox)
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Edward Sullivan & Emily Brown
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 17th January 2021
Race 139 (C) @ 07:08: A Final | ||
---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#2
CASH
Coached by: Arlia O'Sullivan & Sydney Telfer
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Jessica Broderick (stroke), Maggie Dowling, Perri Hore, Elsie Burnside + Lucy Hilgeholt-Martyn (cox)
Coached by: Mike Goldsmith
|
|
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Mike McManaway & Andrew Blake
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Sydney Telfer & Arlia O'Sullivan
|
You can swap to a collapsed version of the daysheet, which combines the various classes for an event.
Social