You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Soper
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Rachel O'Connell & A J Humphreys
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#2
STAN
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLachlan
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#4
WTUC
Coached by: John Morrison & Shane Muir
Boat: Boult
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: Matt Straker & Clayton Lindstrom
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#2
STBD
Coached by: Quentin Monaghan & Dale Maher
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#3
STCC
Coached by: Ben Wright & Josh Kelly
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Kelvin Maker
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#1
STBD
Coached by: Quentin Monaghan & Dale Maher
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Morrison & Shane Muir
Boat: Woodbury
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: Matt Straker & Grant Morgan
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Ben Wright & Josh Kelly
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
Coached by: Gareth Arnold
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#3
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLachlan
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Stuart Wade
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#2
OTAC
Coached by: Thomas Cummack
|
|||
Entity
CBHS
CBHS
Canterbury |
Crew
#1
CBHS
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Ben Wright & Josh Kelly
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLachlan
|
|||
Entity
STBD
STBD
Canterbury |
Crew
#3
STBD
Coached by: Quentin Monaghan & Dale Maher
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#3
ASHC
Coached by: Justin Wall & Mary Hefford
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Morrison & Shane Muir
Boat: Foley 2x
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Rachel O'Connell & A J Humphreys
|
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social