You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#5
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#2
INVC
Coached by: Hamish Fox
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#1
OBHC
Coached by: Kirsty Dunhill & Edward Clark
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#3
BLEC
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#3
CROC
|
|||
Entity
OTAC
OTAC
Otago |
Crew
#1
OTAC
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
AVNC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#1
TIMC
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#3
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#1
BLEC
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Matt Rickard & David Ayres
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
|||
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Jim Little
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#2
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#1
OAMC
Coached by: Owen Gould
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Harry Simperingham
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#32
TIMC
Coached by: Brian Smith & Andy Oliver
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#1
INVC
Coached by: Joe Findley
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#31
TIMC
Coached by: Brian Smith & Jaimee Harrison
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#2
ASHC
Coached by: Justin Wall
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
AVNC
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#4
BLEC
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#1
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#3
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLachlan
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#30
TIMC
Coached by: Brian Smith & Hooper Kelly-Smith
|
|||
Entity
BLEC
BLEC
Marlborough |
Crew
#2
BLEC
Coached by: John Robinson
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Andrew Jolly
Boat: Lake Hayes
|
|||
Entity
INVC
INVC
Southland |
Crew
#3
INVC
Coached by: Hamish Fox
|
|||
Entity
OBHC
OBHC
Otago |
Crew
#2
OBHC
Coached by: Thomas Ryan & Jack McLachlan
|
|||
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
AVNC
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
STCC
STCC
Canterbury |
Crew
#4
STCC
Coached by: Alex Coulthard & Josh Dent
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Harry Simperingham
|
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social