You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2009, 2008.
Results: Canterbury Champs
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
click a filter below to remove it
note: ctrl+click the previous/next event above to apply current filters to those events
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Russell Everett
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Phoebe Cavanagh (stroke), Keely Erskine, Primrose Johnson, Ellie Shuttleworth + Charlotte Muir (cox)
Coached by: Russell Everett
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Richard Barnett & Grace Kai Fong
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Andrew Blake
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Soper
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Phoebe Cavanagh (stroke), Keely Erskine, Primrose Johnson, Ellie Shuttleworth + Charlotte Muir (cox)
Coached by: Russell Everett
Boat: Moonlight
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#1
CROC
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CASH
CASH
Canterbury |
Crew
#1
CASH
Coached by: Hayden Soper
|
|||
Entity
WRAC
WRAC
Marlborough |
Crew
#1
WRAC
Coached by: Andrew Blake
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#2
CGHS
Coached by: Grace Kai Fong & Richard Barnett
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Jones
|
|||
Entity
STMG
STMG
Canterbury |
Crew
#1
STMG
|
|||
Entity
COLC
COLC
Otago |
Crew
#1
COLC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: Russell Everett
Boat: Ritchie
|
|||
Entity
STAN
STAN
Canterbury |
Crew
#1
STAN
|
|||
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Craig Deblecourt
|
|||
Entity
CGHS
CGHS
Canterbury |
Crew
#1
CGHS
Coached by: Richard Barnett & Grace Kai Fong
|
|||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Dave Hanan
|
|||
Entity
BURN
BURN
Canterbury |
Crew
#1
BURN
Coached by: Christina Blackford
|
|||
Entity
ASHC
ASHC
Canterbury |
Crew
#1
ASHC
Coached by: Justin Wall & Fran Connelly-Whyte
|
|||
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#12
TIMC
Coached by: Dean Milne
|
|||
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#2
CROC
|
You can swap to a collapsed version of the results, which combines the various classes for an event.
Social