Day sheets: Canterbury Champs
These are the day sheets for the 2023 Canterbury Championships.
click a filter below to remove it
Saturday, 14th January 2023
Race 80 (B) @ 12:46: Heat 1 | ||
---|---|---|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
||
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#2
NOEC
Coached by: Mike Hill & Jas McIntosh
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#3
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#41
TIMC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#2
WNKC
Coached by: Chris Brooks
Boat: Galloway
|
|
Entity
UNCC
UNCC
Canterbury |
Crew
#1
UNCC
Coached by: Lisa Owens & Connor Fraher
|
|
Entity
VILL
VILL
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
VILL
[AVNC]
Coached by: Sam Coulthard & Alex Kinder
|
|
Entity
OGHS
OGHS
Otago |
Crew
#1
OGHS
Coached by: Lucy Merriman & Mike Goldsmith
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#2
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
Race 81 (C) @ 12:50: Heat 2 | ||
---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#3
WNKC
Boat: Yarrow
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury |
Crew
#21
TIMC
Coached by: Antonio Frances-Rees & Jan Kuepper
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#1
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
|
Entity
CROC
CROC
Otago |
Crew
#3
CROC
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago |
Crew
#1
NOEC
Coached by: Mike Hill & Jas McIntosh
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#2
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Bendemeer Bay
|
|
Entity
DUAC
DUAC
Otago |
Crew
#1
DUAC
Coached by: Simon Smith
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago |
Crew
#22
OAMC
|
Race 82 (D) @ 12:54: Heat 3 | ||
---|---|---|
Entity
WNKC
WNKC
Otago |
Crew
#1
WNKC
Coached by: Chris Brooks
Boat: No name Lazlo small
|
|
Entity
TIMC
TIMC
Canterbury
Entity
CRAI
CRAI
Canterbury |
Crew
#11
TIMC
[CRAI]
Coached by: Dean Milne
|
|
Entity
NOEC
NOEC
Otago
Entity
STHI
STHI
Otago |
Crew
#4
NOEC
[STHI]
Coached by: Mike Hill & Jas McIntosh
|
|
Entity
CASH
CASH
Canterbury
Entity
CTYC
CTYC
Canterbury |
Crew
#1
CASH
[CTYC]
Coached by: Arlia O'Sullivan & Molly Judson
|
|
Entity
OAMC
OAMC
Otago
Entity
STKV
STKV
Otago |
Crew
#23
OAMC
[STKV]
|
|
Entity
TWLC
TWLC
Canterbury |
Crew
#1
TWLC
Coached by: Sarah Henderson
|
|
Entity
WTUC
WTUC
Southland |
Crew
#1
WTUC
Coached by: John Alexander
Boat: Alta
|
|
Entity
BURN
BURN
Canterbury
Entity
AVNC
AVNC
Canterbury |
Crew
#2
BURN
[AVNC]
Coached by: Molly Meates
|
Scratched crew. The crew with a red scrawl over it (i.e. ) was scratched after being drawn in the race.
Social