Day sheets: Canterbury Secondary Schools Regatta
These are the day sheets for the 2016 Canterbury Secondary Schools Regatta.
Saturday, 5th March 2016
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:30 | 1 | B U17 1X heat | Race: 1 | STCC3 D.Hayward | STCC1 S.Vander Ster | STAN1 B.Innes | C.Newlands | JMCG2 W.Palmer | WTKB1 M.Taylor | CBHS1 H.Lane | TIMB1 T.Hepburn | |
B | 07:34 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | WTKB2 J.Scott | STKV2 K.Taukamo | STCC2 T.Sunter | TIMB2 B.Cvitanich | CBHS2 T.Murray | BURN1 S.Spencer | CHCO1 M.Smith | KHSD1 J.Laney | ||
C | 07:38 | Race: 3 | TIMB3 B.Clucas | STKV1 R.Mihaere | STCC4 R.Clutterbuck | MLBB1 C.Barker | SHIR1 J.Luthi | NOEC1 M.Anderson | JMCG1 B.Leydon | WTKB3 A.Harper | |||
D | 07:42 | 2 | G U17 4+ heat | Race: 1 | STMG2 I.Earl | RRGS3 S.Wing | MARN1 E.Guy | STAN1 A.Sharpe | CRAI1 S.Tulley | RRGS1 S.McCartin | STHI2 I.Corbett | ||
E | 07:46 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | STHI1 L.Sabonadiere | VILL1 P.Wynands | CGHS2 J.Holwood | RRGS2 A.Sproat | MARN2 L.Duxbury | STMG1 E.Wells | CGHS1 S.Buerki | |||
F | 07:50 | 3 | B U15 2X heat | Race: 1 | CHCO2 E.McBride | SHIR1 E.Saywell | JMCG3 B.Jenkins | MLBB2 B.McFarlane | RONC2 H.Fitzgerald | STCC3 L.Constable | |||
G | 07:54 | 1,2->A Final; 3,4->B Final | Race: 2 | JMCG1 A.Byars | STKV1 J.Souness | BURN2 T.Giannak... | JMCG4 O.Cochrane | STAN1 J.Lewis | STCC5 J.Dent | ||||
H | 07:58 | Race: 3 | TIMB1 J.Clayton | KHSD1 T.Jones | STCC2 J.Renata | RONC1 M.Parker | CASH1 J.Shields | CHCO1 A.Todhunter | BURN1 L.Morrison | ||||
I | 08:02 | Race: 4 | STKV2 R.McKeown | MLBB1 K.Miller | STCC1 J.Hurley | JMCG2 W.Turner | SHIR2 G.Naylor | STCC4 L.Hattrill | |||||
J | 08:06 | 4 | G U15 4X+ heat | Race: 1 | CGHS3 R.Edge | STMG1 L.Chancellor | MARN1 K.Laing | STMG2 R.Proper | CGHS2 G.Couch | RONC1 R.Young | VILL1 L.Kennedy | CRAI1 P.Trolove | |
K | 08:10 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | RRGS1 S.Nelson | RONC2 K.Blackmore | ASHC1 L.Biggs | CGHS1 M.Davies | CRAI2 T.Cvitanich | WRAC1 T.Lambeth | A.Ryder | |||
L | 08:14 | 5 | B U18 2‑ heat | Race: 1 | OBHS1 A.Roydhouse | STBD1 J.Bell | JMCG1 L.Chittock | CHCO3 O.Tyler | CHCO2 O.Acland | MLBB1 J.Gasson | |||
M | 08:18 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CASH1 J.Johnston | CHCO1 J.Newton | KHSD1 M.Booth | MLBB2 R.Davies | STAN1 T.Russel | STBD2 J.van Peer | ||||
N | 08:22 | 6 | G U18 2X heat | Race: 1 | S.Lawrence | CRAI2 E.O'Reilly | STKV1 F.Yanzick | RRGS1 A.Howden | ASHC1 G.Wilson | TIMG1 M.Gillespie | AVSG1 K.Everest | ||
O | 08:26 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | VILL2 G.Freeman | CRAI1 O.Hughes | STHI1 G.Clarke | MARN1 F.Tipoki | VILL1 K.Glen | A.Luxton | ||||
P | 08:30 | 7 | B U16 4X+ heat | Race: 1 | RONC1 J.Gibbs | JMCG2 W.Burdon | KHSD1 T.Lock | STBD2 J.Fitzgerald | SHIR2 T.Wines | STBD1 J.Avery | |||
Q | 08:34 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WTKB1 H.Dale | ASHC1 H.Hefford | STCC1 L.Anderson | JMCG1 J.Smith | BURN1 J.Graham | TIMB1 B.Woods | MLBB1 J.Hicks | SHIR1 T.Jack | ||
R | 08:38 | 8 | G U16 1X heat | Race: 1 | CGHS1 J.Holwood | STKV1 K.McKeown | AVSG1 R.Norton | RONC1 A.Gregan | BURN1 M.Hardwick | ||||
S | 08:42 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | ASHC1 V.Wall | RONC2 K.Geels | MARN1 G.Hintz | AVSG2 F.Porter | TIMG1 M.Kennedy | |||||
T | 08:46 | 9 | B N18 2X heat | Race: 1 | WTKB2 D.Edwards | CASH2 L.Tait | JMCG1 S.Engelbrecht | CASH3 J.Shields | NOEC1 H.Hansen | CBHS1 J.Chapman | TIMB3 B.Wright | SHIR3 M.Ngataki | |
U | 08:50 | 1,2,3,4->Final | Race: 2 | STKV1 M.Smith | SHIR1 T.Nicholson | TIMB2 J.Steven | TIMB1 J.Vou | CASH1 J.McBride | B.Tiffen | T.Ockwell | MLBB2 H.Davies | ||
V | 08:54 | 10 | G N18 8+ heat | Race: 1 | CGHS2 G.Couch | STMG1 G.Davies | RRGS1 A.Deans | MARN1 K.Laing | RRGS2 S.Calder | STAN1 A.Sharpe | STMG2 T.Marshall | CGHS1 R.Edge | |
W | 09:02 | 11 | B U17 8+ heat | Race: 1 | STBD1 D.Walter | STAN1 H.Veitch | CHCO3 T.Glass | CHCO2 H.Hawkins | CHCO1 M.Batchelor | CBHS1 S.Taylor | |||
X | 09:10 | 12 | G U17 4X+ heat | Race: 1 | RONC1 C.O'Brien | STHI2 L.Sabonadiere | MARN2 B.Wilson | STHI1 I.Corbett | CRAI1 S.Tulley | MARN1 E.Guy | WRAC1 S.Blake | VILL1 P.Wynands | |
Y | 09:18 | 14 | G U15 4+ heat | Race: 1 | CGHS1 A.Bunting | CRAI1 T.Cvitanich | STHI1 H.Knott | STMG2 E.Roberts | CGHS2 L.Fuller | WRAC1 R.Joshi | STMG1 M.James | ||
Z | 09:26 | 15 | B U18 4X+ heat | Race: 1 | CBHS1 J.Lopas | WTKB2 A.Harper | NOEC1 M.Booth | WTKB1 M.Taylor | STBD1 H.Joseph | MLBB1 R.Davies | STCC1 W.Beattie | ||
A | 09:34 | 16 | G U18 2‑ heat | Race: 1 | AVSG1 K.Everest | CGHS1 T.Waddington | CGHS2 L.Pinnell | ASHC1 G.Wilson | STMG1 J.MacRae | STMG2 S.Davidson | CRAI1 S.Templeton | STMG3 M.Borren | |
B | 09:42 | 17 | B U16 4+ heat | Race: 1 | CHCO2 B.McGuigan | STBD2 W.Mendiola | SHIR1 M.Best | CBHS2 S.Taylor | ASHC1 H.Hefford | ||||
C | 09:46 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CBHS1 M.White | SHIR2 T.Wines | MLBB1 J.Hicks | CHCO1 S.Swanson | STBD1 J.O'Brien | |||||
D | 09:50 | 18 | G U16 8+ heat | Race: 1 | MARN1 K.Fraser | STMG1 C.McArthur | RRGS2 S.Nelson | STKV1 M.Kay | RRGS1 S.Wing | CRAI1 B.Harrison | |||
E | 09:58 | 19 | B N18 8+ heat | Race: 1 | CBHS1 J.Chapman | STBD1 W.Wylaars | TIMB1 J.Vou | SHIR1 T.Jack | WTKB1 D.Edwards | ||||
F | 10:02 | 21 | B U17 2X heat | Race: 1 | KHSD2 T.Lock | CBHS1 T.Murray | STCC2 L.Barrowc... | M.Smith | OBHS2 O.Higgins | TIMB1 B.Cvitanich | JMCG2 M.Parks | SHIR1 J.Alexander | |
G | 10:06 | 1,2,3,4->Final | Race: 2 | OBHS1 T.Bezett | TIMB2 B.Clucas | JMCG1 B.Leydon | KHSD1 M.Anderson | BURN1 M.Parker | STKV1 R.Mihaere | J.Scott | STCC1 S.Vander Ster | ||
H | 10:10 | 22 | G U17 1X heat | Race: 1 | MARN2 L.Duxbury | ASHC2 G.Wilson | STHI1 J.Cook | STAN1 G.Smith | WRAC1 S.Blake | ||||
I | 10:14 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | ASHC1 V.Wall | CGHS1 C.Horn | AVSG1 C.Fawcett | MARN1 F.Tipoki | RRGS1 M.Smith | |||||
J | 10:18 | 23 | B U15 8+ heat | Race: 1 | STBD1 T.McIntyre | CHCO2 J.Goodman | CHCO3 J.Batchelor | JMCG1 A.Byars | |||||
K | 10:22 | 1,2,3->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | CBHS1 A.Lill | CHCO1 J.Elvy | STCC1 J.Renata | MLBB1 F.Southey | STAN1 R.Carrodus | |||||
L | 10:26 | 24 | G N18 2X heat | Race: 1 | BURN1 T.Hancox | AVSG1 E.van Gri... | WRAC2 G.Langlois | MARN1 C.Hintz | CGHS1 C.Ray-Mat... | CRAI1 J.Williams | |||
M | 10:30 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | MARN2 S.Faitaua | STHI1 R.Grave | AVSG2 F.Porter | WRAC1 B.Wooding | STKV1 K.Nally | CGHS2 L.Fuller | ASHC1 M.Gibson | |||
N | 10:34 | 25 | B U18 4+ heat | Race: 1 | STAN2 W.Methven | MLBB1 J.Gasson | STBD1 D.Walter | CHCO1 C.Smith | |||||
O | 10:38 | 1,2,3->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | CHCO2 J.Beadel | STBD2 J.van Peer | STAN1 T.Russel | CHCO4 M.Sandston | CHCO3 J.Wade | |||||
P | 10:39 | 25A | B L18 4+ heat | Race: 1 | STBD1 S.Menzies | STAN1 T.McDonald | |||||||
Q | 10:42 | 26 | G U18 4+ heat | Race: 1 | RRGS1 S.Wing | STMG1 S.Davidson | CRAI1 S.Templeton | RRGS3 S.McCartin | STMG3 G.Davies | ||||
R | 10:46 | 1,2,3->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | VILL1 G.Freeman | RRGS2 A.Howden | STMG2 J.MacRae | CGHS1 L.Pinnell | ||||||
S | 10:47 | 26A | G L18 4+ heat | Race: 1 | RRGS1 J.Miller | ||||||||
T | 10:50 | 27 | G U16 4X+ heat | Race: 1 | VILL1 K.Glen | MARN2 F.Flynn | TIMG1 G.Moffat | CRAI1 P.Trolove | STKV2 C.McCoy | CGHS1 P.Pearce | |||
U | 10:54 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | STHI1 A.Hamilton | WRAC1 L.Kerry | STKV1 M.Kay | AVSG1 R.Norton | MARN1 K.Fraser | VILL2 M.May | ||||
V | 10:58 | 28 | B U16 2X heat | Race: 1 | STCC1 L.Anderson | TIMB2 B.Woods | ASHC2 J.Lysaght | JMCG1 B.Macdonald | BURN2 E.Zhou | N.Muller | RONC2 S.Anderson | ||
W | 11:02 | 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | CBHS1 J.McAtamney | STCC2 B.Scarlett | BURN1 J.Graham | RONC1 J.Gibbs | KHSD2 J.Parcell | SHIR1 M.Best | JMCG3 S.Engelbrecht | |||
X | 11:06 | Race: 3 | TIMB1 M.O'Riley | KHSD1 T.Lock | JMCG2 W.Burdon | SHIR2 T.Jack | ASHC1 H.Hefford | J.Sexton | CBHS2 T.Erenskjold | ||||
Y | 11:10 | 29 | G U18 1X heat | Race: 1 | STKV1 F.Yanzick | STHI1 G.Clarke | AVSG1 K.Everest | ASHC1 V.Wall | TIMG1 M.Gillespie | RRGS1 M.Smith | ASHC2 F.Connell... | CGHS1 A.Commons | |
Z | 11:18 | 30 | B U18 1X heat | Race: 1 | RONC1 C.Moffat | MLBB2 C.Barker | CBHS3 S.Youngman | STCC2 A.Coulthard | STBD1 H.Joseph | CBHS2 L.Graham | CASH3 J.Johnston | WTKB1 M.Taylor | |
A | 11:22 | 1,2->A Final +2NF; Next Fastest 8->B Final | Race: 2 | C.Newlands | CASH1 J.Strong-... | TIMB2 B.Cvitanich | JMCG2 L.Chittock | MLBB3 R.Davies | STCC1 J.Mangels | CBHS1 J.Lopas | STBD2 J.Gillon | ||
B | 11:26 | Race: 3 | BURN1 Z.Murphy | CASH2 N.Thiele | CHCO1 M.Smith | WTKB2 J.Brenssell | L.Bell | JMCG1 W.Kirkwood | MLBB1 J.Gasson | TIMB1 B.Clucas | |||
C | 11:30 | 31 | G U15 2X heat | Race: 1 | MARN1 A.Ryder | ASHC2 M.Gibson | STHI2 A.Hamilton | CRAI1 M.Templeton | CGHS1 M.Cunningham | RONC2 M.Nevin | WRAC3 T.Lambeth | ||
D | 11:34 | 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | RONC3 I.Day | AVSG1 T.Komarova | VILL1 L.Kennedy | MARN2 M.Grey | WRAC1 K.Bruce | R.Proper | STKV1 H.Cunningham | |||
E | 11:38 | Race: 3 | STHI1 E.Burnside | RONC4 K.Blackmore | RONC1 R.Young | VILL2 P.Adamson | WRAC2 B.Ingram | BURN1 T.Hancox | ASHC1 L.Biggs | ||||
F | 11:42 | 32 | B U15 4X+ heat | Race: 1 | STBD1 W.Wylaars | JMCG2 O.Cochrane | JMCG1 A.Byars | STCC1 J.Renata | RONC1 M.Parker | CHCO2 Z.Gallagher | |||
G | 11:46 | 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | CHCO3 L.Hazlett | STCC2 J.Ineson | STKV1 R.McKeown | CBHS1 A.Lill | BURN1 L.Morrison | MLBB1 K.Miller | ||||
H | 11:50 | Race: 3 | STAN1 L.Wells | CHCO1 E.McBride | MLBB2 L.Stevens | TIMB1 J.Clayton | CBHS2 J.Kennedy | SHIR1 E.Saywell | |||||
I | 11:54 | 33 | G U17 8+ heat | Race: 1 | CGHS1 S.Buerki | STMG2 S.Beattie | RRGS1 A.Sproat | STHI1 I.Corbett | STMG1 E.Wells | VILL1 G.Cody | |||
J | 12:02 | 34 | B U17 4+ heat | Race: 1 | JMCG1 B.Leydon | STBD2 K.Harrington | STAN1 T.Russel | STBD1 D.Walter | J.Scott | CBHS1 T.Erenskjold | OBHS1 T.Bezett | ||
K | 12:10 | 35 | G L18 2X heat | Race: 1 | WRAC1 S.Blake | CRAI1 S.Tulley | STHI1 L.Sabonadiere | AVSG1 A.O'Sullivan | RRGS1 J.Miller | ||||
L | 12:18 | 36 | B L18 2X heat | Race: 1 | STCC1 W.Beattie | JMCG1 L.Bain | STAN2 F.Dijkstra | STBD1 R.Campbell | TIMB1 B.Woods | ||||
M | 12:22 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | STAN1 T.McDonald | NOEC1 T.Ockwell | MLBB1 J.Gasson | RONC1 C.Moffat | ASHC1 A.Campbell | KHSD1 M.Booth | SHIR1 J.Alexander | |||
N | 12:26 | 37 | G U16 4+ heat | Race: 1 | CGHS1 P.Pearce | VILL2 M.Davidson | STMG1 G.Holden | MARN1 K.Fraser | RRGS2 A.Deans | ||||
O | 12:30 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | VILL1 C.Freeman | RRGS1 S.McCartin | CRAI1 B.Harrison | STMG2 R.Marshall | B.Steele | STKV1 C.McCoy | ||||
P | 12:34 | 38 | B U16 8+ heat | Race: 1 | CBHS1 S.Taylor | CHCO1 S.Swanson | WTKB1 D.Edwards | CHCO3 T.Glass | STBD1 J.Avery | CHCO2 H.Hawkins | CHCO4 J.Romeril | ||
Q | 12:42 | 39 | G U18 4X+ heat | Race: 1 | WRAC1 T.Lambeth | RRGS1 O.McLeod | MARN1 F.Tipoki | AVSG1 K.Everest | CRAI1 E.Trolove | TIMG1 M.Gillespie | VILL1 G.Cody | ASHC1 V.Wall | |
R | 12:50 | 40 | B U18 2X heat | Race: 1 | CBHS2 S.Youngman | J.Johnston | BURN1 M.Parker | TIMB1 B.Cvitanich | JMCG1 L.Chittock | STCC1 J.Mangels | WTKB1 M.Taylor | C.Newlands | |
S | 12:54 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CASH1 J.Strong-... | T.Ockwell | OBHS1 A.Roydhouse | MLBB1 A.McFarlane | STBD1 J.Gillon | CBHS1 J.Lopas | W.Methven | |||
T | 12:58 | 41 | G U15 8+ heat | Race: 1 | CRAI1 M.Templeton | STMG2 T.Marshall | RRGS2 S.Calder | STMG1 E.Roberts | CGHS1 R.Edge | CGHS2 M.Bushell | RRGS1 A.Deans | ||
U | 13:06 | 42 | B U15 4+ heat | Race: 1 | STBD1 T.McIntyre | STAN2 L.Wells | CBHS2 M.Izard | CBHS1 J.Glover | STAN1 R.Carrodus | STKV1 J.Souness | |||
V | 13:14 | 43 | G U17 2X heat | Race: 1 | STMG1 M.Mann | WRAC1 S.Blake | MARN1 E.Guy | CRAI1 S.Templeton | AVSG1 S.McAlister | ||||
W | 13:22 | 44 | B U17 4X+ heat | Race: 1 | KHSD1 M.Anderson | STBD1 K.Harrington | SHIR1 J.Alexander | STAN1 T.McDonald | MLBB1 J.Hicks | ||||
X | 13:26 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | STCC1 R.Clutterbuck | JMCG1 L.Bain | OBHS1 T.Bezett | CHCO1 J.Wade | CBHS1 T.Erenskjold | |||||
Y | 13:30 | 45 | G N18 4+ heat | Race: 1 | RRGS2 H.McCarron | STAN1 A.Sharpe | STMG1 G.Davies | VILL1 G.Freeman | AVSG1 T.Komarova | MARN1 C.Hintz | |||
Z | 13:34 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | WRAC1 B.Ingram | RRGS1 K.Boyd | CGHS1 L.Fuller | STMG2 C.Langston | STAN2 M.Walt | STHI1 A.Hamilton | ||||
A | 13:38 | 46 | B N18 4+ heat | Race: 1 | NOEC1 T.Ockwell | TIMB2 K.Puttick | CASH1 J.McBride | SHIR2 J.Aldridge | SHIR1 T.Jack | WTKB1 D.Edwards | MLBB1 F.Southey | ||
B | 13:42 | 1,2,3,4->Final; Rest->Eliminated | Race: 2 | CBHS1 J.Chapman | WTKB2 J.Newell | TIMB1 F.Landers | SHIR3 T.Wines | STAN1 C.Murray | STBD1 N.Crews | ||||
C | 13:46 | 48 | G U16 2X heat | Race: 1 | WRAC1 L.Kerry | RONC1 A.Gregan | VILL2 E.Montocchio | AVSG1 R.Norton | ASHC2 M.Gibson | CGHS3 P.Pearce | STKV3 B.Firman | TIMG2 M.Kennedy | |
D | 13:50 | 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | STKV1 M.Kay | ASHC1 L.Biggs | BURN1 M.Hardwick | TIMG1 G.Moffat | VILL1 K.Glen | CGHS2 J.Pile | STHI2 H.Hedges | |||
E | 13:54 | Race: 3 | CRAI1 J.Martin | WRAC2 J.Love | STKV2 R.Bell | CGHS1 J.Holwood | STHI1 H.Knott | MARN1 T.Brown | STAN1 S.Crossley | ||||
F | 13:58 | 49 | B U16 1X heat | Race: 1 | RONC2 S.Anderson | STCC1 L.Sydney | STKV1 M.Smith | SHIR1 M.Best | JMCG2 M.Gomez | KHSD1 J.Parcell | |||
G | 14:02 | 1,2->Final + 2 Next Fastest Crews | Race: 2 | MLBB1 J.Southey | CBHS1 S.Baker | TIMB3 O.Love | ASHC2 J.Lysaght | JMCG1 B.Teviotdale | RONC1 J.Gibbs | STCC2 L.Anderson | |||
H | 14:06 | Race: 3 | KHSD2 A.Brown | TIMB2 M.O'Riley | BURN1 J.Graham | RONC3 W.Ellis | ASHC1 H.Davies | STCC3 L.Hattrill | MLBB2 D.Tuhura | ||||
I | 14:10 | 51 | G U18 8+ heat | Race: 1 | STMG2 J.MacRae | VILL1 G.Cody | CGHS1 S.Buerki | STMG1 E.Wells | |||||
J | 14:11 | 51A | G U15 8X+ heat | Race: 1 | STMG2 L.Chancellor | STMG1 E.Roberts | RRGS1 A.Deans | CGHS1 M.Bushell | |||||
K | 14:18 | 52 | B U18 8+ heat | Race: 1 | STAN2 H.Veitch | STBD2 R.Campbell | S.Swanson | STAN1 W.Methven | CHCO1 C.Smith | CHCO2 J.Wade | STBD1 D.Walter | WTKB1 J.Scott | |
L | 14:22 | 52A | B U15 8X+ heat | Race: 1 | STBD1 W.Wylaars | CHCO1 E.McBride | CHCO3 R.Oliver | MLBB1 F.Southey | STAN1 R.Carrodus | CHCO2 L.Hazlett | CBHS1 A.Lill |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. CHCO3
S.Swanson) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 6th March 2016
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 07:26 | 1 | B U17 1X final | Race: B | CBHS2 T.Murray | STCC3 D.Hayward | SHIR1 J.Luthi | STCC1 S.Vander Ster | BURN1 S.Spencer | MLBB1 C.Barker | NOEC1 M.Anderson | STCC2 T.Sunter | |
B | 07:30 | Race: A | TIMB1 T.Hepburn | STKV1 R.Mihaere | KHSD1 J.Laney | WTKB1 M.Taylor | JMCG1 B.Leydon | WTKB2 J.Scott | CBHS1 H.Lane | TIMB2 B.Cvitanich | |||
C | 07:38 | 2 | G U17 4+ final | Race: A | STHI1 L.Sabonadiere | STAN1 A.Sharpe | CGHS1 S.Buerki | RRGS1 S.McCartin | STMG1 E.Wells | CRAI1 S.Tulley | CGHS2 J.Holwood | RRGS3 S.Wing | |
D | 07:42 | 3 | B U15 2X final | Race: B | JMCG2 W.Turner | STAN1 J.Lewis | STCC4 L.Hattrill | STKV1 J.Souness | TIMB1 J.Clayton | JMCG3 B.Jenkins | STCC2 J.Renata | CHCO2 E.McBride | |
E | 07:46 | Race: A | CHCO1 A.Todhunter | MLBB1 K.Miller | JMCG4 O.Cochrane | SHIR1 E.Saywell | RONC1 M.Parker | STCC1 J.Hurley | JMCG1 A.Byars | MLBB2 B.McFarlane | |||
F | 07:54 | 4 | G U15 4X+ final | Race: A | CGHS3 R.Edge | CRAI2 T.Cvitanich | VILL1 L.Kennedy | ASHC1 L.Biggs | CRAI1 P.Trolove | WRAC1 T.Lambeth | RONC1 R.Young | CGHS1 M.Davies | |
G | 08:02 | 5 | B U18 2‑ final | Race: A | CHCO2 O.Acland | MLBB2 R.Davies | CHCO3 O.Tyler | CHCO1 J.Newton | MLBB1 J.Gasson | STAN1 T.Russel | OBHS1 A.Roydhouse | STBD2 J.van Peer | |
H | 08:10 | 6 | G U18 2X final | Race: A | STKV1 F.Yanzick | VILL2 G.Freeman | AVSG1 K.Everest | CRAI1 O.Hughes | ASHC1 G.Wilson | VILL1 K.Glen | TIMG1 M.Gillespie | MARN1 F.Tipoki | |
I | 08:18 | 7 | B U16 4X+ final | Race: A | SHIR2 T.Wines | MLBB1 J.Hicks | KHSD1 T.Lock | SHIR1 T.Jack | RONC1 J.Gibbs | STCC1 L.Anderson | JMCG2 W.Burdon | JMCG1 J.Smith | |
J | 08:26 | 8 | G U16 1X final | Race: A | MARN1 G.Hintz | CGHS1 J.Holwood | TIMG1 M.Kennedy | AVSG1 R.Norton | ASHC1 V.Wall | RONC1 A.Gregan | RONC2 K.Geels | BURN1 M.Hardwick | |
K | 08:34 | 9 | B N18 2X final | Race: A | JMCG1 S.Engelbrecht | TIMB2 J.Steven | CBHS1 J.Chapman | TIMB1 J.Vou | NOEC1 H.Hansen | MLBB2 H.Davies | TIMB3 B.Wright | STKV1 M.Smith | |
L | 08:42 | 10 | G N18 8+ final | Race: A | MARN1 K.Laing | STMG1 G.Davies | CGHS1 R.Edge | RRGS1 A.Deans | RRGS2 S.Calder | STAN1 A.Sharpe | STMG2 T.Marshall | CGHS2 G.Couch | |
M | 08:50 | 11 | B U17 8+ final | Race: A | CHCO2 H.Hawkins | STAN1 H.Veitch | CHCO1 M.Batchelor | CBHS1 S.Taylor | STBD1 D.Walter | CHCO3 T.Glass | |||
N | 08:58 | 12 | G U17 4X+ final | Race: A | RONC1 C.O'Brien | VILL1 P.Wynands | STHI2 L.Sabonadiere | CRAI1 S.Tulley | STHI1 I.Corbett | WRAC1 S.Blake | MARN1 E.Guy | MARN2 B.Wilson | |
O | 09:06 | 14 | G U15 4+ final | Race: A | STHI1 H.Knott | CRAI1 T.Cvitanich | STMG2 E.Roberts | STMG1 M.James | CGHS2 L.Fuller | WRAC1 R.Joshi | CGHS1 A.Bunting | ||
P | 09:14 | 15 | B U18 4X+ final | Race: A | WTKB1 M.Taylor | MLBB1 R.Davies | STCC1 W.Beattie | CBHS1 J.Lopas | NOEC1 M.Booth | STBD1 H.Joseph | WTKB2 A.Harper | ||
Q | 09:22 | 16 | G U18 2‑ final | Race: A | ASHC1 G.Wilson | CGHS1 T.Waddington | STMG2 S.Davidson | STMG3 M.Borren | CRAI1 S.Templeton | STMG1 J.MacRae | AVSG1 K.Everest | CGHS2 L.Pinnell | |
R | 09:30 | 17 | B U16 4+ final | Race: A | MLBB1 J.Hicks | CBHS2 S.Taylor | CHCO1 S.Swanson | SHIR1 M.Best | CBHS1 M.White | CHCO2 B.McGuigan | STBD1 J.O'Brien | ASHC1 H.Hefford | |
S | 09:38 | 18 | G U16 8+ final | Race: A | RRGS2 S.Nelson | STMG1 C.McArthur | MARN1 K.Fraser | RRGS1 S.Wing | CRAI1 B.Harrison | STKV1 M.Kay | |||
T | 09:46 | 19 | B N18 8+ final | Race: A | WTKB1 D.Edwards | CBHS1 J.Chapman | TIMB1 J.Vou | SHIR1 T.Jack | STBD1 W.Wylaars | ||||
U | 09:54 | 21 | B U17 2X final | Race: A | STCC2 L.Barrowc... | KHSD1 M.Anderson | CBHS1 T.Murray | JMCG1 B.Leydon | TIMB1 B.Cvitanich | BURN1 M.Parker | SHIR1 J.Alexander | STKV1 R.Mihaere | |
V | 10:02 | 22 | G U17 1X final | Race: A | AVSG1 C.Fawcett | ASHC2 G.Wilson | CGHS1 C.Horn | WRAC1 S.Blake | ASHC1 V.Wall | STAN1 G.Smith | MARN1 F.Tipoki | STHI1 J.Cook | |
W | 10:10 | 23 | B U15 8+ final | Race: A | STCC1 J.Renata | CBHS1 A.Lill | CHCO3 J.Batchelor | MLBB1 F.Southey | JMCG1 A.Byars | STAN1 R.Carrodus | CHCO2 J.Goodman | CHCO1 J.Elvy | |
X | 10:18 | 24 | G N18 2X final | Race: A | STHI1 R.Grave | MARN1 C.Hintz | AVSG2 F.Porter | AVSG1 E.van Gri... | STKV1 K.Nally | CRAI1 J.Williams | ASHC1 M.Gibson | BURN1 T.Hancox | |
Y | 10:26 | 25 | B U18 4+ final | Race: A | CHCO4 M.Sandston | STBD2 J.van Peer | CHCO1 C.Smith | STAN1 T.Russel | STBD1 D.Walter | CHCO2 J.Beadel | MLBB1 J.Gasson | CHCO3 J.Wade | |
Z | 10:30 | 25A | B L18 4+ final | Race: A | STBD1 S.Menzies | STAN1 T.McDonald | |||||||
A | 10:31 | 26A | G L18 4+ final | Race: A | RRGS1 J.Miller | ||||||||
B | 10:34 | 26 | G U18 4+ final | Race: A | RRGS3 S.McCartin | RRGS2 A.Howden | CRAI1 S.Templeton | CGHS1 L.Pinnell | STMG1 S.Davidson | STMG2 J.MacRae | RRGS1 S.Wing | VILL1 G.Freeman | |
C | 10:42 | 27 | G U16 4X+ final | Race: A | CGHS1 P.Pearce | MARN1 K.Fraser | CRAI1 P.Trolove | AVSG1 R.Norton | VILL1 K.Glen | WRAC1 L.Kerry | TIMG1 G.Moffat | STKV1 M.Kay | |
D | 10:50 | 28 | B U16 2X final | Race: A | RONC2 S.Anderson | SHIR1 M.Best | STCC1 L.Anderson | ASHC1 H.Hefford | RONC1 J.Gibbs | JMCG1 B.Macdonald | TIMB1 M.O'Riley | KHSD1 T.Lock | |
E | 10:58 | 29 | G U18 1X final | Race: A | RRGS1 M.Smith | CGHS1 A.Commons | AVSG1 K.Everest | STKV1 F.Yanzick | ASHC1 V.Wall | STHI1 G.Clarke | ASHC2 F.Connell... | TIMG1 M.Gillespie | |
F | 11:02 | 30 | B U18 1X final | Race: B | MLBB2 C.Barker | STCC2 A.Coulthard | M.Taylor | CBHS2 L.Graham | WTKB2 J.Brenssell | CASH1 J.Strong-... | RONC1 C.Moffat | TIMB2 B.Cvitanich | |
G | 11:06 | Race: A | STCC1 J.Mangels | CBHS3 S.Youngman | CBHS1 J.Lopas | MLBB1 J.Gasson | STBD1 H.Joseph | MLBB3 R.Davies | JMCG1 W.Kirkwood | BURN1 Z.Murphy | |||
H | 11:14 | 31 | G U15 2X final | Race: A | ASHC2 M.Gibson | VILL2 P.Adamson | VILL1 L.Kennedy | CGHS1 M.Cunningham | STHI1 E.Burnside | CRAI1 M.Templeton | AVSG1 T.Komarova | RONC1 R.Young | |
I | 11:22 | 32 | B U15 4X+ final | Race: A | CHCO2 Z.Gallagher | CBHS1 A.Lill | JMCG1 A.Byars | CHCO1 E.McBride | MLBB1 K.Miller | TIMB1 J.Clayton | STCC1 J.Renata | SHIR1 E.Saywell | RONC1 M.Parker |
J | 11:30 | 33 | G U17 8+ final | Race: A | STHI1 I.Corbett | CGHS1 S.Buerki | RRGS1 A.Sproat | STMG1 E.Wells | VILL1 G.Cody | STMG2 S.Beattie | |||
K | 11:38 | 34 | B U17 4+ final | Race: A | JMCG1 B.Leydon | D.Walter | STAN1 T.Russel | OBHS1 T.Bezett | STBD2 K.Harrington | CBHS1 T.Erenskjold | |||
L | 11:46 | 35 | G L18 2X final | Race: A | RRGS1 J.Miller | WRAC1 S.Blake | CRAI1 S.Tulley | AVSG1 A.O'Sullivan | STHI1 L.Sabonadiere | ||||
M | 11:54 | 36 | B L18 2X final | Race: A | TIMB1 B.Woods | KHSD1 M.Booth | STAN2 F.Dijkstra | MLBB1 J.Gasson | JMCG1 L.Bain | STAN1 T.McDonald | STCC1 W.Beattie | SHIR1 J.Alexander | |
N | 12:02 | 37 | G U16 4+ final | Race: A | VILL2 M.Davidson | CRAI1 B.Harrison | RRGS2 A.Deans | RRGS1 S.McCartin | STMG1 G.Holden | VILL1 C.Freeman | MARN1 K.Fraser | STMG2 R.Marshall | |
O | 12:10 | 38 | B U16 8+ final | Race: A | CHCO3 T.Glass | STBD1 J.Avery | CBHS1 S.Taylor | CHCO1 S.Swanson | CHCO2 H.Hawkins | WTKB1 D.Edwards | CHCO4 J.Romeril | ||
P | 12:18 | 39 | G U18 4X+ final | Race: A | WRAC1 T.Lambeth | MARN1 F.Tipoki | RRGS1 O.McLeod | VILL1 G.Cody | ASHC1 V.Wall | CRAI1 E.Trolove | AVSG1 K.Everest | TIMG1 M.Gillespie | |
Q | 12:26 | 40 | B U18 2X final | Race: A | OBHS1 A.Roydhouse | TIMB1 B.Cvitanich | MLBB1 A.McFarlane | JMCG1 L.Chittock | CBHS1 J.Lopas | STCC1 J.Mangels | CASH1 J.Strong-... | CBHS2 S.Youngman | |
R | 12:34 | 41 | G U15 8+ final | Race: A | RRGS2 S.Calder | CGHS1 R.Edge | RRGS1 A.Deans | STMG1 E.Roberts | CRAI1 M.Templeton | STMG2 T.Marshall | CGHS2 M.Bushell | ||
S | 12:42 | 42 | B U15 4+ final | Race: A | STBD1 T.McIntyre | CBHS2 M.Izard | CBHS1 J.Glover | STAN1 R.Carrodus | STAN2 L.Wells | STKV1 J.Souness | |||
T | 12:50 | 43 | G U17 2X final | Race: A | STMG1 M.Mann | MARN1 E.Guy | CRAI1 S.Templeton | WRAC1 S.Blake | AVSG1 S.McAlister | ||||
U | 12:58 | 44 | B U17 4X+ final | Race: A | OBHS1 T.Bezett | MLBB1 J.Hicks | JMCG1 L.Bain | SHIR1 J.Alexander | CHCO1 J.Wade | KHSD1 M.Anderson | STCC1 R.Clutterbuck | STAN1 T.McDonald | |
V | 13:06 | 45 | G N18 4+ final | Race: A | STHI1 A.Hamilton | STMG1 G.Davies | CGHS1 L.Fuller | STAN1 A.Sharpe | RRGS1 K.Boyd | VILL1 G.Freeman | STAN2 M.Walt | T.Komarova | |
W | 13:14 | 46 | B N18 4+ final | Race: A | CASH1 J.McBride | CBHS1 J.Chapman | SHIR2 J.Aldridge | STAN1 C.Murray | SHIR1 T.Jack | TIMB1 F.Landers | MLBB1 F.Southey | SHIR3 T.Wines | |
X | 13:22 | 48 | G U16 2X final | Race: A | CGHS1 J.Holwood | CRAI1 J.Martin | VILL1 K.Glen | AVSG1 R.Norton | STAN1 S.Crossley | STKV1 M.Kay | RONC1 A.Gregan | STKV3 B.Firman | |
Y | 13:30 | 49 | B U16 1X final | Race: A | STCC2 L.Anderson | BURN1 J.Graham | SHIR1 M.Best | RONC1 J.Gibbs | ASHC1 H.Davies | RONC2 S.Anderson | CBHS1 S.Baker | STCC1 L.Sydney | |
Z | 13:38 | 51 | G U18 8+ final | Race: A | STMG2 J.MacRae | CGHS1 S.Buerki | STMG1 E.Wells | G.Cody | |||||
A | 13:39 | 51A | G U15 8X+ final | Race: A | RRGS1 A.Deans | STMG1 E.Roberts | STMG2 L.Chancellor | CGHS1 M.Bushell | |||||
B | 13:46 | 52 | B U18 8+ final | Race: A | STBD2 R.Campbell | CHCO2 J.Wade | STBD1 D.Walter | CHCO1 C.Smith | STAN1 W.Methven | STAN2 H.Veitch | WTKB1 J.Scott | ||
C | 13:54 | 52A | B U15 8X+ final | Race: A | STAN1 R.Carrodus | CHCO2 L.Hazlett | CHCO1 E.McBride | MLBB1 F.Southey | CBHS1 A.Lill | STBD1 W.Wylaars | CHCO3 R.Oliver |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. VILL1
G.Cody) was scratched after being drawn in the race.
Social