Day sheets: Canterbury Junior Regatta

These are the day sheets for the 2020 Canterbury Junior Regatta.

Saturday, 29th February 2020

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:30 1 B U17 1X
heat
Race: 1SHIR1CBHS1OAMC1STCC1CASH1
B 07:35 1,2,3->Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2SHIR2CBHS2TIMB30ASHC1
C 07:40 2 G U17 4+
heat
Race: 1CRAI1OAMC1MARN1VILL1
D 07:45 3 B U15 2X
heat
Race: 1SHIR1CBHS2STAN1STCC3STCC1OAMC1
E 07:50 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2CBHS1BURN1STCC2SCR: CHCO1TIMB30
F 07:55 4 G U15 4X+
heat
Race: 1STMG3MARN1VILL2STMG1AVSG1OGHS1
G 08:00 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2VILL3STAN1ASHC1CRAI1TIMC1VILL1STMG2
H 08:05 5 B U18 2-
heat
Race: 1TIMB30CBHS1SCR: STAN1CBHS2SHIR1
H   16 G U18 2-
heat
Race: 1CRAI1
I 08:15 6 G U18 2X
heat
Race: 1MARN1CASH1TIMG1AVSG1STMG1
J 08:20 1,2,3->Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2VILL1VILL2BURN1OGHS1
K 08:25 7 B U16 4X+
heat
Race: 1KHSD1TIMB30SHIR1CHCO1SHIR2CBHS2CBHS3CBHS1
L 08:35 8 G U16 1X
heat
Race: 1AVSG1RONC2SCR: RONC3
SCR: OGHS2
MARN1OGHS1CASH1CRAI1VILL1
M 08:40 1,2,3->Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2 - - CANCELLED - -
N 08:45 9 B N18 2X
heat
Race: 1SHIR1ASHC4ASHC2ASHC3STAN2STAN1CBHS1SHIR2
O 08:50 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2BURN1SCR: CBHS2STCC1RONC1SCR: STAN3ASHC1TIMB30
P 08:55 10 G N18 8+
heat
Race: 1CRAI1OAMC1STMG1BURN1STMG2MARN1
Q 09:05 11 B U17 8+
heat
Race: 1TIMB30STAN2SHIR1STAN1CBHS1
R 09:10 12 G U17 4X+
heat
Race: 1STAN1UNCC1BURN1AVSG1CRAI1
S 09:15 1,2,3->Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2MARN1CASH1TIMG1VILL1
T 09:25 13 B U15 8X+
heat
Race: 1CHCO1CBHS1CHCO2
T   14 G U15 4+
heat
Race: 1CRAI1
U 09:35 15 B U18 4X+
heat
Race: 1STCC1CBHS1SCR: STAN1CASH1
V 09:40 16 G U18 2-
heat
Race: 1 - - CANCELLED - -
W 09:45 17 B U16 4+
heat
Race: 1CBHS1SCR: SHIR1STAN2TIMB30STAN1CBHS3CBHS2
X 09:50 18 G U16 8+
heat
Race: 1VILL1CRAI1
X   19 B N18 8+
heat
Race: 1ASHC1CBHS1STAN1CHCO1CASH1
Y 10:00 20 G N18 2X
heat
Race: 1VILL1TIMG1UNCC1CRAI2ASHC3OAMC1ASHC2STAN1
Z 10:05 1,2->Final +2NF; Next Fastest 8->B FinalRace: 2CASH1OAMC2CRAI1AVSG2SCR: RONC1STAN2
A 10:10    Race: 3ASHC1VILL2MARN1AVSG1UNCC2OGHS1OAMC3OAMC4
B 10:15 21 B U17 2X
heat
Race: 1TIMB31STAN1CBHS3STAN2CBHS1
C 10:20 1,2,3->Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2SCR: KHSD1CBHS2SHIR1OAMC1TIMB30
D 10:25 22 G U17 1X
heat
Race: 1OGHS1BURN1SCR: STAN2SCR: TIMG1CASH1STMG1
E 10:30 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2STAN1OAMC1CRAI1AVSG1STMG2BURN2
F 10:35 23 G U15 8X+
heat
Race: 1STMG1VILL1
G 10:45 24 B U15 8+
heat
Race: 1STCC1CBHS1CHCO2SHIR1CBHS2SHIR2CHCO1
H 10:50 25 B U18 4+
heat
Race: 1SHIR1CBHS1STAN1SHIR2
H   26 G U18 4+
heat
Race: 1CRAI1
I 11:00 27 G U16 4X+
heat
Race: 1OGHS1OAMC1STAN1MARN1CRAI1UNCC1AVSG1VILL1
J 11:05 28 B U16 2X
heat
Race: 1SCR: CBHS2SHIR1CBHS1KHSD3KHSD1TIMB31SHIR2
K 11:10 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2SHIR3BURN1TIMB32STCC1TIMB30KHSD2
L 11:15 29 G U18 1X
heat
Race: 1TIMG1OGHS1STMG2BURN1VILL1
M 11:20 1,2,3->Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2TIMG2AVSG1STMG1MARN1
N 11:25 30 B U18 1X
heat
Race: 1STCC1STCC5SHIR2STAN1CBHS1STCC3CASH1ASHC1
O 11:30 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B FinalRace: 2SCR: CASH2CBHS3STAN3SHIR1STCC2STCC4CBHS2TIMB30
P 11:35    Race: 3 - - CANCELLED - -
Q 11:40 31 G U15 2X
heat
Race: 1VILL1SCR: AVSG1OGHS1STAN1TIMG1OAMC1
R 11:45 32 B U15 4X+
heat
Race: 1STCC2STCC1SCR: CHCO2SCR: CHCO3SHIR3SHIR2CBHS2
S 11:50 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2TIMB30SHIR1CHCO1SHIR4CBHS1BURN1
T 12:00 34 B U17 4+
heat
Race: 1CBHS1SHIR1TIMB30STAN1STAN2
U 12:05 35 G N18 4X+
heat
Race: 1OAMC1CRAI1AVSG1STMG2STAN1UNCC2VILL2
V 12:10 1,2->Final +2NF; Next Fastest 8->B FinalRace: 2VILL1BURN1OAMC2STMG3CRAI2STMG1
W 12:15    Race: 3ASHC1MARN1MARN2UNCC1BURN2SCR: TIMC1
X 12:20 36 B N18 4+
heat
Race: 1CBHS1SCR: STAN3ASHC1CASH1STAN2
Y 12:25 1,2,3->Final + 2 Next Fastest CrewsRace: 2CASH2STAN1ASHC2SCR: TIMB30
Z 12:35 37 G U16 4+
heat
Race: 1VILL1OAMC1
A 12:40 38 B U16 8+
heat
Race: 1SHIR1CHCO1CBHS2CBHS1
B 12:50 39 G U18 4X+
heat
Race: 1CRAI1CASH1TIMG1MARN1VILL1
C 12:55 39E B U17 2-
heat
Race: 1TIMB30STAN1
D 13:00 40 B U18 2X
heat
Race: 1CBHS2CASH2STCC1CBHS1STCC2CASH1
E 13:05 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2SCR: SHIR2
KHSD1
STCC3TIMB30STAN1SCR: SHIR1SCR: STAN2
F 13:10 41 G U15 8+
heat
Race: 1STMG2STMG1
G 13:15 42 B U15 4+
heat
Race: 1SHIR2CBHS2CASH1SHIR1TIMB30CBHS1
H 13:20 43 G U17 2X
heat
Race: 1BURN1STMG1UNCC1OGHS1CASH1AVSG2
I 13:25 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2MARN1CRAI1STAN1TIMG1AVSG1VILL1
J 13:30 44 B U17 4X+
heat
Race: 1STAN3SHIR1CBHS1TIMB30STAN2STAN1
K 13:35 45 G N18 4+
heat
Race: 1STMG2SCR: OAMC2OAMC1BURN1CRAI1
L 13:40 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2SCR: ASHC1SCR: STAN1BURN2CRAI2STMG1
M 13:45 46 B N18 4X+
heat
Race: 1SCR: STAN3STAN2SCR: SHIR2ASHC2CASH1CHCO1
N 13:50 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2TIMB30SHIR1CBHS2ASHC1CBHS1STAN1
O 13:55 47 G U16 2X
heat
Race: 1OGHS1CASH1MARN1SCR: CRAI2SCR: MARN2SCR: RONC1OAMC1AVSG2
P 14:00 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2AVSG1CRAI1UNCC2STAN2BURN1SCR: TIMG1STAN1UNCC1
Q 14:05 48 B U16 1X
heat
Race: 1OAMC1STCC1SHIR1BURN2RONC1
R 14:10 1,2,3,4->Final; Rest->EliminatedRace: 2SCR: CBHS1STCC2TIMB30OAMC2BURN1
S 14:15 49 G U18 8+
heat
Race: 1OAMC1VILL1
S   50 B U18 8+
heat
Race: 1TIMB30CBHS1SHIR1
T 15:30 1 B U17 1X
final
Race: ACBHS1SHIR1TIMB30OAMC1ASHC1CASH1CBHS2STCC1
U 15:40 2 G U17 4+
final
Race: AMARN1OAMC1CRAI1VILL1
X   5 B U18 2-
final
Race: A
V 15:50 3 B U15 2X
final
Race: AOAMC1BURN1SHIR1TIMB30STAN1CBHS1STCC1STCC2
W 16:00 4 G U15 4X+
final
Race: AVILL3MARN1VILL1OGHS1STAN1VILL2TIMC1SCR: STMG1
X 16:10 5 B U18 2-
final
Race: ATIMB30SCR: CBHS2CBHS1SHIR1
X   16 G U18 2-
final
Race: ACRAI1
Y 16:20 6 G U18 2X
final
Race: ACASH1AVSG1VILL1TIMG1BURN1MARN1VILL2OGHS1
Z 16:30 7 B U16 4X+
final
Race: ACBHS2KHSD1SHIR1CHCO1TIMB30CBHS1SHIR2CBHS3
A 16:40 8 G U16 1X
final
Race: ASCR: MARN1CASH1AVSG1OGHS1CRAI1VILL1RONC2
B 16:50 9 B N18 2X
final
Race: ABURN1SHIR1STCC1ASHC2TIMB30STAN2ASHC1CBHS1
C 17:00 10 G N18 8+
final
Race: ABURN1MARN1CRAI1SCR: STMG1OAMC1SCR: STMG2

Sunday, 1st March 2020

Alpha Time Event   Div Lane 1 Lane 2 Lane 3 Lane 4 Lane 5 Lane 6 Lane 7 Lane 8
A 07:30 11 B U17 8+
final
Race: ATIMB30STAN2STAN1SHIR1CBHS1
B 07:40 12 G U17 4X+
final
Race: ATIMG1CRAI1VILL1STAN1CASH1AVSG1MARN1SCR: BURN1
C 07:50 13 B U15 8X+
final
Race: ACHCO1CBHS1CHCO2
C   14 G U15 4+
final
Race: ACRAI1
D 08:00 Race: A
E   15 B U18 4X+
final
Race: ASTCC1CBHS1CASH1
F 08:10 16 G U18 2-
final
Race: A - - CANCELLED - -
G 08:20 17 B U16 4+
final
Race: ASTAN2CBHS1TIMB30CBHS2STAN1CBHS3
H 08:30 18 G U16 8+
final
Race: ACRAI1VILL1
H   19 B N18 8+
final
Race: ACHCO1CASH1ASHC1CBHS1STAN1
H   23 G U15 8X+
final
Race: AVILL1
H 08:40 18 G U16 8+
final
Race: A
I   19 B N18 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
J 08:45 20 G N18 2X
final
Race: BSCR: STAN2UNCC1UNCC2OAMC3TIMG1OAMC1OAMC4VILL1
K 08:50 Race: AMARN1STAN1OGHS1CRAI1CRAI2CASH1AVSG1ASHC1
L 09:00 21 B U17 2X
final
Race: ASHIR1OAMC1CBHS3TIMB30CBHS1CBHS2TIMB31STAN1
M 09:10 22 G U17 1X
final
Race: ABURN2SCR: STMG1CRAI1CASH1STAN1OGHS1AVSG1BURN1
N 09:20 23 G U15 8X+
final
Race: A - - CANCELLED - -
O 09:30 24 B U15 8+
final
Race: ACHCO2CHCO1STCC1SHIR1CBHS1CBHS2SHIR2
P 09:40 25 B U18 4+
final
Race: A - - CANCELLED - -
Q 09:50 Race: ASHIR1SCR: CBHS1SCR: STAN1SHIR2
Q   26 G U18 4+
final
Race: ACRAI1
Q 10:00 Race: A
R   27 G U16 4X+
final
Race: AOGHS1OAMC1CRAI1VILL1AVSG1STAN1MARN1UNCC1
S 10:10 28 B U16 2X
final
Race: AKHSD1STCC1SHIR2TIMB30TIMB31BURN1SHIR1TIMB32
T 10:20 29 G U18 1X
final
Race: ASCR: STMG1MARN1OGHS1AVSG1TIMG1TIMG2BURN1SCR: STMG2
U 10:25 30 B U18 1X
final
Race: BSHIR2SCR: STAN1CBHS2STCC3TIMB30CBHS1STCC4
V 10:30 Race: ASTAN3STCC1SHIR1ASHC1CBHS3CASH1STCC2STCC5
W 10:40 31 G U15 2X
final
Race: ATIMG1SCR: STAN1OAMC1OGHS1VILL1
X 10:50 32 B U15 4X+
final
Race: ABURN1SHIR2
CHCO3
SHIR1STCC1TIMB30CBHS2
CHCO2
CHCO1SHIR3
Y 11:00 34 B U17 4+
final
Race: ACBHS1STAN2SHIR1STAN1TIMB30
Z 11:05 35 G N18 4X+
final
Race: BSCR: STMG1MARN2OAMC1BURN1UNCC2BURN2MARN1OAMC2
A 11:10 Race: AAVSG1ASHC1STAN1CRAI2UNCC1VILL1CRAI1VILL2
B 11:20 36 B N18 4+
final
Race: ACBHS1CASH2ASHC1STAN1CASH1ASHC2STAN2
C 11:30 37 G U16 4+
final
Race: AVILL1OAMC1
D 11:40 38 B U16 8+
final
Race: ACBHS2CBHS1CHCO1SHIR1
E 11:50 39 G U18 4X+
final
Race: AVILL1MARN1CRAI1CASH1TIMG1
F 12:00 39E B U17 2-
final
Race: ATIMB30STAN1
G 12:10 40 B U18 2X
final
Race: ASTCC1STCC3CBHS1STAN1CASH1TIMB30CBHS2KHSD1
H 12:20 41 G U15 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
I 12:30 42 B U15 4+
final
Race: ACBHS2SHIR1CBHS1TIMB30CASH1SHIR2
J 12:40 43 G U17 2X
final
Race: ABURN1CRAI1OGHS1STAN1CASH1VILL1AVSG2TIMG1
K 12:50 44 B U17 4X+
final
Race: ASCR: SHIR1STAN1TIMB30STAN2CBHS1STAN3
L 13:00 45 G N18 4+
final
Race: ASCR: STMG2BURN1CRAI2OAMC1SCR: STMG1CRAI1BURN2
M 13:10 46 B N18 4X+
final
Race: ASTAN2ASHC1CASH1TIMB30ASHC2STAN1CHCO1SHIR1
N 13:20 47 G U16 2X
final
Race: AAVSG1MARN1BURN1AVSG2CRAI1OGHS1STAN1OAMC1
O 13:30 48 B U16 1X
final
Race: ASTCC2BURN2TIMB30SHIR1OAMC2STCC1BURN1OAMC1
P 13:40 49 G U18 8+
final
Race: AVILL1OAMC1
P   50 B U18 8+
final
Race: ASHIR1CBHS1TIMB30
P 13:50 49 G U18 8+
final
Race: A
Q   50 B U18 8+
final
Race: A - - CANCELLED - -
User log in

log in

hide

You only require a rowIT login for running regattas or if you have been given the job of making entries for an organisation.

Notes

Clubs. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

Schools. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.