Day sheets: Clyde Regatta
These are the day sheets for the 2018 Clyde Regatta.
Saturday, 1st December 2018
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 1A | B U16 1X heat | Race: 1 | WTUC3 O.Herron | OTAC11 F.Wright | INVC1 K.Mason-Robin | RIVC1 Q.King | CROC3 T.Bickerstaff | OTAC1 W.Hofmans | ||||
B | 08:08 | 1A | B U16 1X heat | Race: 2 | CROC2 J.Hancock | WTUC2 O.Bisley | WTUC5 J.Downing | CROC1 S.Langvik | INVC2 M.Balloch | WTUC1 E.Wilson | ||||
C | 08:17 | 1B | B U18 1X heat | Race: 1 | INVC5 E.Faamoe-... | INVC6 S.Wilks | INVC3 R.Soper | WNKC1 S.Pearce | OTAC12 N.Chamberlain | INVC4 C.Thwaites | NOEC1 D.Hughes | |||
D | 08:26 | 1B | B U18 1X heat | Race: 2 | DUAC2 L.McNally | DUAC1 T.Mullally | OTAC14 D.Adams | OTAC13 A.Kenny | OTAC2 R.Stewart | WTUC4 L.Billoud | NOEC2 B.Mills | |||
E | 08:35 | 3 | M Nov 2X (1000m) final | Race: A | CROC2 K.Hancock | WTUC3 A.Forrest | NOEC2 F.Hepburn | WTUC1 H.Thompson | WNKC1 O.Thomas | WTUC2 R.Mead-Flower | CROC1 F.Wilson | OTAC11 M.Smith | NOEC1 G.Wingham | TWLC1 K.Nelson |
F | 08:44 | 2A | W Clb 2‑ final | Race: A | OGHS1 L.Merriman | RIVC1 A.Halder | B.O'Connor | INVC1 M.McLeod | ||||||
F | 2B | W Opn 2‑ final | Race: A | INVC2 B.Allan | INVC3 A.Rikiti | |||||||||
G | 08:53 | 4 | M/W/Mx PG 2X (1000m) final | Race: A | INVC1 D.Galbraith | WNKC1 T.Hawkey-... | ||||||||
H | 09:02 | 5 | M Mst 1X (1000m) final | Race: A | DUAC3 T.Stiles | CROC1 P.Bisset | DUAC4 J.Steele | INVC1 R.Wilks | AWRC1 F.Dean | DUAC2 W.Gloag | PCUC1 N.Pollock | RIVC1 J.Wilson | DUAC1 Q.Annan | WHOC1 J.Turnbull |
I | 09:11 | 6A | M Clb 2‑ final | Race: A | OTAC11 A.Kenny | WTUC1 R.Key | ||||||||
J | 09:20 | 7A | B U16 2X final | Race: A | TWLC1 K.Nelson | WTUC1 O.Herron | OTAC12 H.Scott | CROC1 T.Bickerstaff | INVC1 K.Mason-Robin | OTAC13 F.Wright | CROC2 S.Langvik | |||
K | 09:29 | 7B | B U18 2X heat | Race: 1 | WHOC2 J.Haywood | INVC3 E.Faamoe-... | WTUC2 E.Wilson | OTAC11 N.Chamberlain | DUAC2 T.Mullally | WHOC1 G.Braithwaite | ||||
L | 09:36 | 7B | B U18 2X heat | Race: 2 | NOEC1 J.Green | INVC2 R.Soper | INVC4 S.Wilks | DUAC1 W.Healey | WNKC1 Q.Curtis | |||||
M | 09:47 | 8 | W Mst 1X (1000m) final | Race: A | E.Rikiti | CROC1 N.Wilson | PCUC1 A.Howlett | |||||||
N | 09:56 | 9A | G U16 4X+ heat | Race: 1 | WTUC2 E.Brown | DUAC1 S.Smith | WHOC1 L.Machen | CROC1 M.Christi... | OTAC1 G.Wilson | DUAC2 H.Scarlet | ||||
O | 10:05 | 9A | G U16 4X+ heat | Race: 2 | CROC2 S.Tamakehu | CROC3 S.Earl | WTUC3 M.Burgess | OGHS1 G.McLean | WHOC2 J.Fetolofai | |||||
P | 10:14 | 9B | G U18 4X+ final | Race: A | INVC1 C.Affleck | WHOC3 E.Milne | OTAC2 G.Twaddle | OGHS3 A.Cumming | OGHS2 R.James | DUAC4 O.Furrie | DUAC3 S.Morton | WNKC1 M.Stiven | WTUC1 N.Watherston | |
Q | 10:23 | 11A | M Int 2X final | Race: A | WNKC1 O.Lea | OTAC1 W.Hofmans | OTAC13 L.Allen | OTAC12 F.Wright | CROC1 P.Bisset | |||||
R | 10:32 | 11B | M Clb 2X final | Race: A | WHOC2 C.O'Connor | WNKC2 S.Pearce | INVC4 S.Wilks | OTAC11 A.Kenny | WHOC1 M.Jenkins | INVC3 S.Wilks | A.Cameron | WHOC3 M.Nally | INVC1 C.Thwaites | |
S | 10:41 | 12A | M Mst 4X± (1000m) final | Race: A | DUAC1 J.Steele | DUAC2 T.Stiles | AWR*1 R.Ryan | WTUC1 C.Brooks | ||||||
T | 10:50 | 13B | W Opn 8+ final | Race: A | DUAC1 I.Morton | INVC1 S.Stewart | ||||||||
U | 10:59 | 14A | G U16 1X heat | Race: 1 | WHOC3 J.Fetolofai | OTAC2 H.Drew | DUAC3 M.Banks | DUAC4 P.Furrie | WHOC1 L.Machen | |||||
V | 11:08 | 14A | G U16 1X heat | Race: 2 | DUAC1 S.Smith | WHOC2 E.McLeod | DUAC2 M.Ealson | WHOC4 T.Shirley | CROC1 H.Dalzell | OGHS1 G.Roesler | ||||
W | 11:14 | 14B | G U18 1X heat | Race: 1 | RIVC1 A.Halder | RIVC2 T.King | OTAC1 E.Hofmans | WTUC1 N.Watherston | WNKC2 R.Horan | WHOC1 M.Thompson | WTUC2 E.Bradley | RIVC3 M.Stucki | INVC1 A.Rye | |
X | 11:26 | 14B | G U18 1X heat | Race: 2 | INVC2 E.Frampton | P.Elder | CROC2 J.Robinson | TWLC1 C.Joubert | TWLC2 S.Aronsen | WNKC1 M.Stiven | OGHS2 L.Merriman | DUAC5 E.Creagh | ||
Y | 11:35 | 24 | W PG 2X (1000m) final | Race: A | INVC1 J.Dyer | |||||||||
Z | 11:44 | 27 | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | DUAC1 Q.Annan | WTUC1 C.Brooks | INVC1 D.Galbraith | WTUC2 N.Bailey | DUAC3 P.Schaap | AWR*2 F.Dean | DUAC2 T.Stiles | AWRC1 R.Ryan | ||
A | 11:53 | 15 | W Nov 4X+ heat | Race: 1 | WTUC2 C.Woods | CROC1 S.Tamakehu | DUAC1 A.Fowler | WNKC3 L.Chamberlain | WTUC3 S.Sunder | CROC2 K.Hutchinson | INVC1 M.Tahura-Paul | OGHS2 A.Mason | WHOC1 L.Shirley | |
B | 12:02 | 15 | W Nov 4X+ heat | Race: 2 | INVC2 C.Affleck | OTAC1 G.Wilson | WNKC1 H.Ambrose | WTUC1 A.Ferguson | A.Lochaden | WNKC2 S.Perkins | OGHS1 L.McLean | WHOC2 E.Plomp | ||
C | 12:11 | 18B | W Clb 2X final | Race: A | DUAC3 S.Morton | NOEC2 H.Budd | K.Cochrane | DUAC4 O.Furrie | WHOC2 E.Milne | DUAC1 E.Creagh | WHOC3 S.Jubb | WNKC2 R.Horan | ||
D | 12:20 | 19 | W Opn 1X final | Race: A | INVC2 B.Allan | INVC1 S.Mirfin | INVC3 A.Rikiti | |||||||
E | 12:29 | 17B | B U18 8+ final | Race: A | K.Mason-Robin | DUA*1 C.Smith | WTUC1 E.Wilson | |||||||
F | 12:38 | 18A | W Int 2X heat | Race: 1 | INVC1 S.Stewart | OTAC2 E.Wallace | WNKC1 S.Fenn | H.Sims | OGHS1 A.Merriman | INVC2 G.Jennings | DUAC2 A.Lochaden | |||
G | 12:47 | 18A | W Int 2X heat | Race: 2 | WNKC4 S.Goodall | CROC3 M.Christi... | WNKC3 H.Ambrose | NOEC1 G.Clydesdale | OTAC1 D.Gamble | CROC2 J.McCombe-Rae | DUAC5 R.Kingan | |||
H | 12:56 | 20 | M Nov 4X+ final | Race: A | WNKC1 O.Thomas | WTUC1 H.Thompson | CROC1 F.Wilson | NOEC1 J.Rainey | ||||||
I | 13:05 | 22A | M Clb 4X‑ final | Race: A | OTAC11 A.Kenny | INVC2 S.Wilks | WHOC1 C.O'Connor | INVC1 K.Mason-Robin | WHOC2 C.Turnbull | |||||
I | 22B | M Opn 4X‑ final | Race: A | DUA*1 S.Smith | ||||||||||
J | 13:14 | 21A | G U16 8+ final | Race: A | WTUC1 R.Noton | WHOC1 L.Machen | DUAC1 H.Scarlet | WTUC2 S.Taquet | ||||||
J | 21B | G U18 8+ final | Race: A | OGHS1 R.James | ||||||||||
K | 13:23 | 12B | W Mst 4X± (1000m) final | Race: A | CRO*1 N.Wilson | |||||||||
K | 16 | Mx PG 4X+ (1000m) final | Race: A | INVC1 D.Galbraith | ||||||||||
L | 13:32 | 23 | W Nov 2X (1000m) heat | Race: 1 | CROC1 S.Earl | INVC1 M.Tahura-Paul | WHOC4 A.Regan | DUAC1 A.Fowler | WHOC3 E.Plomp | INVC2 C.Murdoch | WNKC3 S.Perkins | DUAC3 D.Obrien | ||
M | 13:41 | 23 | W Nov 2X (1000m) heat | Race: 2 | OTAC2 A.Uriaro | WHOC2 H.Turnbull | WTUC3 C.Woods | CROC3 C.Foster | INVC3 A.Jack | OGHS2 A.Divers | DUAC2 M.Bryant | WNKC4 A.Hewitt | ||
N | 13:50 | 23 | W Nov 2X (1000m) heat | Race: 3 | OGHS1 A.Mason | WNKC6 L.Chamberlain | WTUC4 S.Sunder | WTUC1 A.Ferguson | OTAC1 G.Wilson | WTUC2 M.Ehmann | CROC2 S.Tamakehu | WHOC1 L.Shirley | ||
O | 13:59 | 25A | W Int 1X final | Race: A | OTAC4 E.Wallace | INVC1 G.Jennings | WNKC1 S.Harry | OTAC2 E.Audas | NOEC1 K.Hawkins | INVC3 E.Reid | WNKC2 S.Fenn | INVC2 P.Tohiariki | T.Bishop | H.Sims |
P | 14:08 | 25B | W Clb 1X heat | Race: 1 | WHOC1 M.Thompson | WNKC3 M.Stiven | NOEC3 A.Blakey | TWLC2 S.Aronsen | PCUC1 A.Howlett | TWLC1 C.Joubert | ||||
Q | 14:17 | 25B | W Clb 1X heat | Race: 2 | WNKC4 R.Horan | OTAC1 E.Hofmans | NOEC2 H.Budd | CROC2 H.Dalzell | NOEC4 E.Wallace | J.Robinson | ||||
R | 14:26 | 26A | B U16 4X+ final | Race: A | WTUC2 E.Wilson | CROC2 S.Langvik | CROC1 F.Wilson | OTAC11 M.Smith | WTUC3 J.Downing | |||||
S | 14:35 | 26B | B U18 4X+ final | Race: A | INVC2 R.Soper | NOEC1 B.Mills | WTUC1 J.Heal | C.Thwaites | WTUC3 J.Downing | WHOC1 M.Nally | OTAC12 O.Cochrane | DUAC1 W.Healey | ||
T | 14:44 | 29 | W Nov 8+ final | Race: A | DUAC1 A.Lochaden | WTUC2 G.Thomson | WTUC1 S.Taquet | WNKC1 H.Ambrose | OGHS1 A.Divers | |||||
U | 14:53 | 31 | W Mst 2X (1000m) final | Race: A | INVC1 J.Dyer | N.Wilson | ||||||||
V | 15:02 | 32A | M Int 1X final | Race: A | OTAC2 R.Stewart | WHOC2 J.Turnbull | OTAC1 W.Hofmans | DUAC1 L.McNally | WNKC1 O.Lea | |||||
W | 15:11 | 28 | M Opn 1X final | Race: A | DUAC1 S.Smith | |||||||||
W | 32B | M Clb 1X final | Race: A | WNKC3 Q.Curtis | WHOC1 B.Eyles | WNKC2 S.Pearce | OTAC11 W.Edwards | WHOC1 C.Turnbull | ||||||
X | 15:20 | 34A | G U16 2X heat | Race: 1 | WHOC1 L.Machen | WTUC2 C.Woodhouse | WHOC4 J.Fetolofai | WHOC2 R.Ellenden | DUAC4 P.Wellstead | DUAC1 M.Ealson | WTUC3 R.Noton | |||
Y | 15:29 | 34A | G U16 2X heat | Race: 2 | CROC3 J.McCombe-Rae | OGHS1 G.McLean | WHOC3 G.McAllister | CROC2 M.Christi... | WTUC4 Z.Abbiss | DUAC2 S.Smith | ||||
Z | 15:38 | 33A | W Opn 4X‑ final | Race: A | INVC1 S.Stewart | |||||||||
Z | 33B | W Clb 4X‑ final | Race: A | DUAC2 A.Lochaden | DUAC3 E.Morris | CROC1 H.Dalzell | WHOC1 E.Milne | NOEC1 H.Budd | DUAC1 H.Scarlet | |||||
A | 15:47 | 34B | G U18 2X heat | Race: 1 | INVC1 G.Jennings | RIVC1 T.King | INVC3 A.Smith | TWLC1 C.Joubert | OGHS2 A.Cumming | DUAC6 I.Morton | ||||
B | 15:56 | 34B | G U18 2X heat | Race: 2 | DUAC5 S.Morton | INVC2 C.Affleck | E.Milne | WTUC1 N.Watherston | DUAC3 O.Furrie | |||||
C | 16:05 | 35A | M Clb 8+ final | Race: A | WHOC1 C.O'Connor | WTUC1 S.Rogers | ||||||||
D | 16:14 | 36 | W Nov 4+ final | Race: A | WTUC1 S.Taquet | WHOC1 L.Shirley | WTUC2 E.St John | WTUC3 A.Ferguson | OGHS1 L.McLean | OGHS1 A.Mason |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. WHOC5
E.Milne) was scratched after being drawn in the race.
Sunday, 2nd December 2018
Alpha | Time | Event | Div | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | Lane 10 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 08:00 | 34A | G U16 2X final | Race: A | DUAC1 M.Ealson | DUAC2 S.Smith | DUAC4 P.Wellstead | WTUC4 Z.Abbiss | WHOC1 L.Machen | WHOC3 G.McAllister | WHOC2 R.Ellenden | CROC3 J.McCombe-Rae | ||
B | 08:10 | 34B | G U18 2X final | Race: A | DUAC3 O.Furrie | DUAC6 I.Morton | S.Morton | TWLC1 C.Joubert | WTUC1 N.Watherston | INVC1 G.Jennings | INVC2 C.Affleck | OGHS2 A.Cumming | ||
C | 08:20 | 37 | W Opn 2X final | Race: A | INVC3 S.Stewart | INVC1 E.Reid | INVC2 S.Mirfin | M.Stiven | NOEC1 E.Wallace | I.Morton | ||||
D | 08:30 | 1A | B U16 1X final | Race: A | WTUC3 O.Herron | WTUC1 E.Wilson | OTAC11 F.Wright | WTUC2 O.Bisley | OTAC1 W.Hofmans | CROC1 S.Langvik | INVC1 K.Mason-Robin | INVC2 M.Balloch | ||
E | 08:39 | 1B | B U18 1X final | Race: B | DUAC2 L.McNally | INVC3 R.Soper | OTAC14 D.Adams | INVC5 E.Faamoe-... | OTAC2 R.Stewart | NOEC1 D.Hughes | ||||
F | 08:50 | 1B | B U18 1X final | Race: A | OTAC12 N.Chamberlain | OTAC13 A.Kenny | S.Pearce | WTUC4 L.Billoud | INVC4 C.Thwaites | DUAC1 T.Mullally | INVC6 S.Wilks | NOEC2 B.Mills | ||
G | 09:00 | 38A | M Mst 4± (1000m) final | Race: A | AWR*1 R.Ryan | WTUC1 N.Bailey | DUAC1 ??? | DUAC2 ??? | ||||||
H | 09:10 | 38B | W Mst 4± (1000m) final | Race: A | N.Wilson | DUAC2 ??? | ||||||||
J | 09:20 | 14A | G U16 1X final | Race: A | DUAC4 P.Furrie | DUAC2 M.Ealson | M.Banks | CROC1 H.Dalzell | WHOC3 J.Fetolofai | WHOC2 E.McLeod | WHOC1 L.Machen | S.Smith | ||
I | Race: B | |||||||||||||
K | 09:30 | 14B | G U18 1X final | Race: B | TWLC2 S.Aronsen | WTUC2 E.Bradley | DUAC5 E.Creagh | INVC1 A.Rye | RIVC1 A.Halder | RIVC2 T.King | RIVC3 M.Stucki | |||
L | 09:39 | 14B | G U18 1X final | Race: A | OTAC1 E.Hofmans | OGHS2 L.Merriman | WHOC1 M.Thompson | CROC2 J.Robinson | R.Horan | WNKC1 M.Stiven | WTUC1 N.Watherston | TWLC1 C.Joubert | ||
M | 09:50 | 7B | B U18 2X final | Race: A | WHOC2 J.Haywood | NOEC1 J.Green | WTUC2 E.Wilson | DUAC1 W.Healey | OTAC11 N.Chamberlain | WNKC1 Q.Curtis | DUAC2 T.Mullally | INVC2 R.Soper | ||
N | 10:00 | 39A | M Clb 4+ final | Race: A | WHOC1 B.Eyles | C.Thwaites | OTAC11 H.Scott | WHOC2 C.Turnbull | INVC1 E.Faamoe-... | OTAC1 L.Allen | ||||
O | 10:10 | 15 | W Nov 4X+ final | Race: B | INVC1 M.Tahura-Paul | WHOC2 E.Plomp | OGHS2 A.Mason | OTAC1 G.Wilson | WTUC3 S.Sunder | WNKC3 L.Chamberlain | ||||
P | 10:20 | 15 | W Nov 4X+ final | Race: A | WHOC1 L.Shirley | WNKC1 H.Ambrose | DUAC1 A.Fowler | OGHS1 L.McLean | WTUC2 C.Woods | INVC2 C.Affleck | CROC1 S.Tamakehu | WNKC2 S.Perkins | ||
Q | 10:30 | 18A | W Int 2X final | Race: A | NOEC1 G.Clydesdale | INVC1 S.Stewart | DUAC5 R.Kingan | DUAC2 A.Lochaden | WNKC3 H.Ambrose | INVC2 G.Jennings | CROC2 J.McCombe-Rae | OGHS1 A.Merriman | ||
R | 10:40 | 25B | W Clb 1X final | Race: A | OTAC1 E.Hofmans | PCUC1 A.Howlett | NOEC2 H.Budd | WHOC1 M.Thompson | R.Horan | TWLC1 C.Joubert | CROC2 H.Dalzell | WNKC3 M.Stiven | ||
S | 10:50 | 44 | Mx PG 4+ (1000m) final | Race: A | INVC1 D.Galbraith | |||||||||
T | 11:00 | 23 | W Nov 2X (1000m) final | Race: B | WHOC1 L.Shirley | OTAC2 A.Uriaro | WHOC3 E.Plomp | CROC2 S.Tamakehu | OGHS2 A.Divers | DUAC3 D.Obrien | OTAC1 G.Wilson | WNKC4 A.Hewitt | INVC1 M.Tahura-Paul | |
U | 11:10 | 23 | W Nov 2X (1000m) final | Race: A | WTUC3 C.Woods | OGHS1 A.Mason | DUAC1 A.Fowler | WTUC2 M.Ehmann | WNKC3 S.Perkins | WHOC2 H.Turnbull | INVC2 C.Murdoch | DUAC2 M.Bryant | WNKC6 L.Chamberlain | |
V | 11:20 | 40 | M Nov 4+ final | Race: A | WTUC1 H.Clark | WNKC1 T.Hawkey-... | ||||||||
W | 11:30 | 41A | G U16 4+ final | Race: A | WHOC1 J.Fetolofai | WHOC2 S.Tufui | DUAC3 S.Smith | DUAC2 M.Creagh | WTUC1 A.Clark | DUAC1 H.Scarlet | ||||
W | 41B | G U18 4+ final | Race: A | OGHS1 R.James | INVC1 M.McLeod | |||||||||
X | 11:40 | 42A | B U16 4+ final | Race: A | OTAC13 H.Scott | WTUC1 E.Wilson | ||||||||
X | 42B | B U18 4+ final | Race: A | OTAC12 A.Kenny | DUAC1 C.Smith | WTUC1 E.Wilson | NOEC1 D.Hughes | |||||||
Y | 11:50 | 45 | M Opn 2X final | Race: A | INVC1 C.Thwaites | C.Thwaites WHOC1 C.O'Connor | INVC3 E.Faamoe-... | INVC4 K.Mason-Robin | WNKC1 S.Pearce | WHOC2 J.Haywood | WHOC3 S.Nimo | B.Abernethy | WTUC1 A.Jolly | |
Z | 12:00 | 43A | W Clb 4+ final | Race: A | DUAC2 S.Morton | WHOC1 M.Thompson | DUAC1 A.Fowler | |||||||
Z | 43B | W Opn 4‑ final | Race: A | INVC1 S.Stewart | DUAC1 I.Morton | |||||||||
A | 12:10 | 9A | G U16 4X+ final | Race: A | WHOC2 J.Fetolofai | DUAC1 S.Smith | OGHS1 G.McLean | DUAC2 H.Scarlet | CROC2 S.Tamakehu | WHOC1 L.Machen | WTUC3 M.Burgess | CROC1 M.Christi... |
Scratched crews. Any grey crossed-out crew (e.g. DUA*1
B.Abernethy) was scratched after being drawn in the race.
You can swap to a collapsed version of the daysheet, which combines the various classes for an event.
Social