You might also be interested in results held from other times this regatta was run: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2009.
Results: Hawkes Bay Cup Regatta
These comprehensive regatta results are fully linked and integrated with the profiles of the competitors and clubs shown.
The results are easily searchable and highly filterable. So you have the best opportunity of finding the ones you are interested in.
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TPOC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#4
TPOC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TPOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#4
TPOC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#6
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Dick Joyce
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#6
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Dick Joyce
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Composite crew.
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Kirsten Vanderpeet (stroke), Kate York, Lisa McIvor, Lucy Roberts, Ella Daly, Sarah Taylor, Emma Jacobs, Francesca Arlidge + Sarah Forster (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#2
PET*
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Forster (cox)
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Composite crew.
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#2
PET*
Composite crew.
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Composite crew.
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Forster (cox)
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
HASG
HASG
East Coast |
Crew
#1
HASG
Kirsten Vanderpeet (stroke), Emma Jacobs, Lucy Roberts, Celine Henare-Murton + Ninabelle Harrison (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#5
AWGC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#5
AWGC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Williams (stroke), Jack Foulsham, Oscar Bright, Ben Hansen, Dylan Stringer, James Porima, Toby Cook, Cameron Jaques + Kobe Bary (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Wallace (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jack Cooper, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Connor Molloy, Euan Argent + Frances Rainbow (cox)
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Wallace (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jack Cooper, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Connor Molloy, Euan Argent + Frances Rainbow (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Williams (stroke), Jack Foulsham, Oscar Bright, Ben Hansen, Dylan Stringer, James Porima, Toby Cook, Cameron Jaques + Kobe Bary (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Forster (cox)
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Forster (cox)
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
BPCC
BPCC
Bay of Plenty |
Crew
#1
BPCC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Daniel Norman (stroke), Chris Morgan, Allen Kittow, Greg Vanderpeet, Jerry Steenkamer, Robert Buddo, Lesley Thomas, Belinda Vanderpeet + Sarah Forster (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Huw Mitchell (stroke), Andrew Wild, Rhys Taylor, Paul Drysdale, Emma Ross, Jo-Anne Stokes, Jane Harding, Pauline Trow + Nina Brown (cox)
Coached by: Dick Joyce & Nina Brown
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Caroline Robertson (stroke), Raewyn Curtis, Shannon Hennig, Reg Kumpher, Jo Mason, Cath Barker, Fiona Harris, Mary Brice + Olivia Bixley (cox)
Composite crew.
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Daniel Norman (stroke), Chris Morgan, Allen Kittow, Greg Vanderpeet, Jerry Steenkamer, Robert Buddo, Lesley Thomas, Belinda Vanderpeet + Sarah Forster (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#1
PET*
Caroline Robertson (stroke), Raewyn Curtis, Shannon Hennig, Reg Kumpher, Jo Mason, Cath Barker, Fiona Harris, Mary Brice + Olivia Bixley (cox)
Composite crew.
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Huw Mitchell (stroke), Andrew Wild, Rhys Taylor, Paul Drysdale, Emma Ross, Jo-Anne Stokes, Jane Harding, Pauline Trow + Nina Brown (cox)
Coached by: Dick Joyce & Nina Brown
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
|||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#2
PET*
Composite crew.
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||||
Entity
PET*
PET*
Wellington |
Crew
#2
PET*
Composite crew.
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
Coached by: Nina Brown
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Brooke Martin (stroke), Frankie Lowe, Nina Hearn, Emma Downey, Emily Wood, Madeleine Parker, Mia Caves, Piper Taylor + Valentina Bull (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Jessica Grant (stroke), Miah Zachan, Jemma Wallace, Annabel Reid, Olive Cornwall, Lolina Leota, Anna McMillan, Ruby Raphael + Sarah Forster (cox)
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Brooke Martin (stroke), Frankie Lowe, Nina Hearn, Emma Downey, Emily Wood, Madeleine Parker, Mia Caves, Piper Taylor + Valentina Bull (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Jessica Grant (stroke), Miah Zachan, Jemma Wallace, Annabel Reid, Olive Cornwall, Lolina Leota, Anna McMillan, Ruby Raphael + Sarah Forster (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#6
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TPOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#5
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
STKT
STKT
Auckland |
Crew
#1
STKT
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#3
HORC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#2
HORC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#6
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Luke Jenkins
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#5
UNWC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#4
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TPOC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
||||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#3
WELC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
PETC
PETC
Wellington |
Crew
#1
PETC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#2
WELC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HAMB
HAMB
Waikato/BoP |
Crew
#1
HAMB
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Taylor (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Taylor (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Joseph Lawson, Duncan McCrory, Finn Bull, Rowan Bull, Jacob Lorkin, Jack Spencer + Harry Lawson (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Donovan Thompson (stroke), Kurt Browning, Brennan Knopf, Neo Tichbon, Justin Joseph, Ben Young, Xavier Mohr, Cameron Daignault + Maeve Weir (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Wallace (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jack Cooper, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Connor Molloy, Euan Argent + Frances Rainbow (cox)
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Joseph Lawson, Duncan McCrory, Finn Bull, Rowan Bull, Jacob Lorkin, Jack Spencer + Harry Lawson (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Wallace (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jack Cooper, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Connor Molloy, Euan Argent + Frances Rainbow (cox)
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
Donovan Thompson (stroke), Kurt Browning, Brennan Knopf, Neo Tichbon, Justin Joseph, Ben Young, Xavier Mohr, Cameron Daignault + Maeve Weir (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
C Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#7
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#8
HWBC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TPOC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#3
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#8
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#2
UNWC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#2
AWGC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#2
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#2
TPOC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#4
AWGC
|
Heat 3 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#3
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#6
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#7
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#3
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Heat 4 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#5
HWBC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#3
TPOC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#3
UNWC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Dick Joyce
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HORC
HORC
Wellington |
Crew
#1
HORC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
ROTC
ROTC
Bay of Plenty |
Crew
#1
ROTC
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#2
TAWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
|||
Entity
WELC
WELC
Wellington |
Crew
#1
WELC
Coached by: Dick Joyce
|
|||
Entity
TAWC
TAWC
Waikato |
Crew
#1
TAWC
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
no crew listed
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
GISC
GISC
East Coast |
Crew
#1
GISC
Coached by: Alex Hyland
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
B Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
Heat 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#4
HWBC
|
|||
Entity
UNWC
UNWC
Whanganui |
Crew
#1
UNWC
|
|||
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
Heat 2 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#3
HWBC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Joel Engelke (stroke), Jack Stone, Duncan McCrory, Fergus Ritchie, Adam Vanderpeet, Jasper Blokker, James Brott, Morgan Davies + Blake Campbell (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Joseph Lawson, Duncan MacErlich, Finn Bull, Rowan Bull, Jacob Lorkin, Jack Spencer + Harry Lawson (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Taylor (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Wallace (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jack Cooper, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Connor Molloy, Euan Argent + Frances Rainbow (cox)
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
+ Sarah Forster (cox)
|
Prelim 1 | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Joel Engelke (stroke), Jack Stone, Duncan McCrory, Fergus Ritchie, Adam Vanderpeet, Jasper Blokker, James Brott, Morgan Davies + Blake Campbell (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#2
HWBC
Tom Moffett (stroke), William Thomas, Joseph Lawson, Duncan MacErlich, Finn Bull, Rowan Bull, Jacob Lorkin, Jack Spencer + Harry Lawson (cox)
Coached by: Doc McDonald & Jock Mackintosh
|
|||
Entity
HWBC
HWBC
East Coast |
Crew
#1
HWBC
Jasper Wallace (stroke), George Perwick, Henry Windhager, Jack Cooper, Rhett Mulinder, Felix Lawson, Connor Molloy, Euan Argent + Frances Rainbow (cox)
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
TPOC
TPOC
Bay of Plenty |
Crew
#1
TPOC
|
|||
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Final | ||||
---|---|---|---|---|
Entity
AWGC
AWGC
Whanganui |
Crew
#1
AWGC
|
Social