Day sheet: 88th Head of Harbour Regatta
This is the day sheet for the 2024 88th Head of Harbour Regatta.
click a filter below to remove it
Saturday, 10th February 2024
Race B @ 08:05: Event 1, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race D @ 08:15: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Luke Shannon & Tk McLaren
|
Race I @ 08:40: Event 5, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
Race J @ 08:45: Event 6, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman & Neil Watson
|
Race L @ 08:55: Event 7, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race M @ 09:00: Event 7, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race N @ 09:05: Event 8, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Race V @ 09:45: Event 12, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
12
B U17 8+
Sponsored by: GWC Consulting
| ||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Fergus Meredith (stroke), Alex Broughton, Samuel Cleary, Raymond Wu, Oliver Poppelwell, Sammy Taylor, Lachlan Tanhe, Ronnie Tamati + Charlie Spittal (cox)
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
Race W @ 09:50: Event 13, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Race Y @ 10:00: Event 14, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
14
B U15 8X+
Sponsored by: Jaren Sports Ltd
| ||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Harry Blundell (stroke), Henry Warren, Harry Davies, Oliver Lock, Billy Bayley, Lucas Hill, Gaius Gaillard, Alex Guthrie + Sheryl Cheng (cox)
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
Race B @ 10:15: Event 16, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race C @ 10:20: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race D @ 10:25: Event 18, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race G @ 10:40: Event 21, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Jake Peacocke (stroke), Lucas Barron, Lachlan Wong, Finn Thompson, Henry Main, Harvey Kitt-Reeve, Hamish Edmonds, Joel Drake + Charles Lewis (cox)
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
Race H @ 10:45: Event 22, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Race K @ 11:00: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
Race P @ 11:25: Event 26, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Hamish Edmonds (stroke), Harry Davies, Lachlan Wong, Billy Bayley, Brendan Lian, Lucas Hill, Rex Zhao, Joel Drake + Daniel Mills (cox)
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Jake Peacocke (stroke), Henry Warren, Joseph Richwhite, Finn Thompson, Henry Main, Oliver Lock, Harry Blundell, Harvey Kitt-Reeve + Charles Lewis (cox)
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
Race Q @ 11:30: Event 27, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
27
B U18 4+
Sponsored by: Elizabeth Dairy
| ||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
|
Race S @ 11:45: Event 32, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Race W @ 12:05: Event 33, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race H @ 13:30: Event 37, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
Race I @ 13:35: Event 37, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race K @ 13:45: Event 39, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
Race O @ 14:10: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race R @ 14:25: Event 44, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Charlie Field (stroke), Jack Reid, Marcus Macleod, Josh Haskell, Sammy Taylor, Elijah Nakhle, Oliver Poppelwell, Lachlan Tanhe + Ayden Miller (cox)
Coached by: Mark Clemo
|
Race T @ 14:35: Event 46, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#3
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race U @ 14:40: Event 47, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Race V @ 14:45: Event 48, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
48
B U18 2X
Sponsored by: Decision Lab Ltd
| ||
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race X @ 14:55: Event 50, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Tk McLaren & Ethan Henderson
|
|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
Race Z @ 15:05: Event 52, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race B @ 15:15: Event 52, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#2
KGCA
Coached by: Charlotte Freeman
|
Race F @ 15:35: Event 55, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Ethan Henderson & Tk McLaren
|
Race J @ 15:55: Event 57, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Coached by: Mark Clemo
|
Race M @ 16:10: Event 58, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Jemma Lorch-Church (stroke), Kara Lorch-Church, Jemima Dryden, Ione Eadie, Frances Ogilvie, Bella Firman, Evie Ford, Claudia White + Gemma Kidd (cox)
Coached by: Charlotte Freeman
|
Race N @ 16:15: Event 59, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
KGCA
KGCA
Auckland |
Crew
#1
KGCA
Fergus Meredith (stroke), Jackson Compain, Charlie Field, Alex Broughton, Keelan Roberton, Ben McGann, Samuel Cleary, Raymond Wu + Charlie Spittal (cox)
Coached by: Mike Hasselbach & Harrison Elliott
|
Social