Day sheet: Head of the Harbour
This is the day sheet for the 2017 Head of the Harbour.
click a filter below to remove it
Saturday, 11th February 2017
Race A @ 08:00: Event 1, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race H @ 08:28: Event 3, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race I @ 08:32: Event 3, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Race R @ 09:08: Event 7, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race Y @ 09:36: Event 9, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
9
B N18 2X
Sponsored by: Marino Consultants and Associates
| ||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race Z @ 09:40: Event 9, Division 2 | ||
---|---|---|
Event
9
B N18 2X
Sponsored by: Marino Consultants and Associates
| ||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Race B @ 09:48: Event 11, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Tom MacFarlane (stroke), Leo Ngatai-Tafau, Max Eversden, Sean McHugh, Samuel Davison, Luka Hayward, Tom Russell, Jacob Morrow + Harry Molloy (cox)
|
Race K @ 10:24: Event 17, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race L @ 10:28: Event 17, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Race Q @ 10:48: Event 21, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race R @ 10:52: Event 21, Division 3 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Race X @ 11:16: Event 23, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
James Dolan (stroke), Noah Fairfield, Samuel Roys, Hamish McKenzie, Antonio Afaese, Peter Morris, Anton Oliver, Jack Ross + Benedict Sheehan (cox)
|
Race G @ 12:32: Event 28, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race L @ 12:52: Event 30, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race S @ 13:20: Event 32, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race U @ 13:28: Event 32, Division 4 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#2
STPA
|
Race W @ 13:36: Event 34, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race Z @ 13:48: Event 36, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
36
B L18 2X
Sponsored by: Tidbury family
| ||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race C @ 14:00: Event 38, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Tom MacFarlane (stroke), Harry Williams, Oliver Kumarich, Sean McKenna, Connor Hafoka, Dominic Drury, Jett Wheeler, Joe Goldfinch + Connor Sheehan (cox)
|
Race F @ 14:12: Event 40, Division 2 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race I @ 14:24: Event 42, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race R @ 15:00: Event 46, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race X @ 15:24: Event 49, Division 1 | ||
---|---|---|
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
|
Race C @ 15:52: Event 52, Division 1 | ||
---|---|---|
Event
52
B U18 8+
Sponsored by: Tidbury family
| ||
Entity
STPA
STPA
Auckland |
Crew
#1
STPA
Tom MacFarlane (stroke), Sean McHugh, Samuel Davison, Leo Ngatai-Tafau, Max Eversden, Louis Phibbs, Tom Russell, Luka Hayward + Connor Sheehan (cox)
|
Social